New Brunswick Üniversitesi ( University of New Brunswick) bir olduğu kamu üniversitesi içinde iki temel kampüsleri ile Fredericton ve Saint John , New Brunswick . Kanada’daki en eski İngilizce dil üniversitesidir ve Kuzey Amerika’daki en eski devlet üniversiteleri arasındadır. UNB, Amerikan Devrimi’nden sonra Amerika Birleşik Devletleri’ni terk eden yedi Sadık bir grup tarafından kuruldu.

UNB’nin iki ana kampüsü vardır: 1785’te Fredericton’da kurulan orijinal kampüs ve 1964’te Saint John’da açılan daha küçük bir kampüstür. Ayrıca, Moncton ve Bathurst, New Brunswick’te iki küçük uydu sağlık bilimleri kampüsü ve iki Karayipler ve Pekin’de ofisler . UNB , iki ana kampüs arasında toplam öğrenci kaydı yaklaşık 11.400 olan lisans ve lisansüstü düzeylerde on dört fakültede 75’in üzerinde derece sunmaktadır. UNB, 2014 Startup Canada Ödülleri’nde Kanada’daki en girişimci üniversite seçildi.

University of New Brunswick Kampüsleri

Şu anda UNBF yaklaşık 9.000 öğrenciye, UNBSJ ise 3.000 öğrenciye sahiptir. UNBF’nin şu anda daha fazla öğrencisi olmasına rağmen, UNBSJ daha hızlı büyüyor. Şu anda UNBF yaklaşık 9.000 öğrenciye, UNBSJ ise 3.000 öğrenciye sahiptir. UNBF’nin şu anda daha fazla öğrencisi olmasına rağmen, UNBSJ daha hızlı büyüyor.

Fredericton

UNB Fredericton kampüsü, Saint John Nehri’ne bakan bir tepede yer almaktadır . Kampüs, renkli sonbahar yaprakları, Gürcü tarzı kırmızı tuğlalı binaları ve çok dik bir tepesi ile ünlüdür.UNB Fredericton, eski St. Thomas Koleji’nin Chatham, NB’den (şimdi Miramichi ) taşındığı 1964 yılından beri “College Hill” i St. Thomas Üniversitesi (STU) ile paylaşmaktadır . Üniversiteler bazı altyapıyı paylaşırken, ayrı kurumlar olarak kalırlar.

Mimari

Mimar G. Ernest Fairweather , Eski İnşaat Mühendisliği Binası (1900) ve Gymnasium (1906) dahil olmak üzere birçok kampüs binasını tasarladı. Buna ek olarak, Toplantı Salonundaki vitray pencerelerin birçoğu Robert McCausland Limited tarafından yapılmıştır.

İlk olarak 1924’te bir bilim binası olarak inşa edilen UNBF’nin Savaş Anıtı Salonu (genellikle Anıt Salonu olarak anılır), Birinci Dünya Savaşı’nda ölen 35 UNB Mezununu onurlandırıyor.

UNBF’den Tuğgeneral Milton F. Gregg, VC, Center for the Study of War and Society (genellikle Gregg Center olarak anılır) 2006’da kuruldu. Beş katlı 139.000 metrekarelik bir bina olan Richard J. Currie Center 2013 yılında inşa edilmiştir.

Aziz John Kampüsü

UNB Saint John kampüsü (UNBSJ), Millidgeville semtindeki Tucker Park’ta , şehrin merkezi ticaret bölgesinin birkaç kilometre kuzeyinde yer alır ve Kennebecasis Nehri ve Grand Bay manzarasına sahiptir. New Brunswick’in en büyük sağlık tesisi olan Saint John Bölge Hastanesi , UNBSJ kampüsünün bitişiğinde yer almaktadır. 2010 yılından bu yana, UNBSJ kampüsü New Brunswick Hükümeti, New Brunswick Üniversitesi ve Dalhousie Tıp Fakültesi arasında bir ortaklık olarak faaliyet gösteren bir tıp fakültesi olan Dalhousie Medicine New Brunswick’e ev sahipliği yapmaktadır.

Saint John kampüsü yıllar içinde genişlemiştir ve 1970’ler ile 21. yüzyılın ilk on yılı arasında inşa edilen birçok yeni bina ile UNB sisteminin en hızlı büyüyen bileşenidir. Son yıllardaki bir eğilim, uluslararası öğrenci sayısındaki artış olmuştur.Fredericton’daki ana kampüsünden kayda değer farklılıklar kampüs kültüründe yatmaktadır. UNB Fredericton’ın kampüs içi yurtlarında yaşayan önemli sayıda öğrencisi olmasına rağmen, UNBSJ için durum böyle değildir. Öğrencilerin çoğu, uzak konumu nedeniyle kampüse yürüme mesafesinde yaşamıyor, bu nedenle Fredericton’dan farklı olarak, Saint John, ağırlıklı olarak bir “banliyö kampüsü” dür.

Mimari

1 Nisan 2010, Hans W. Klohn Commons’ın inşaatına başlandı. Bu bina, Atlantik Kanada’daki en çevre dostu binalardan biridir. Binada ortak kullanım için güç üreten bir elektrikli asansör bulunuyor. Bina, Canada Games Stadyumu, yeni Dalhousie Medicine New Brunswick tesisi ve New Brunswick Community College’ın Allied Health binasının yenilenmesini içerecek olan Tucker Park geliştirme projesinin bir parçası. Barry ve Flora Beckett Residence (Kış 2021 için açılması bekleniyor) adlı yeni bir rezidans binası, 104 yatak sunan jeotermal olarak ısıtılan bir binadır.

University of New Brunswick Programları

75’in üzerinde lisans programı vardır, Lisansüstü Çalışmalar Okulu 30’dan fazla alanda kurs ve araştırma temelli programlar sunmaktadır. UNB, 16: 1 öğrenci-öğretim üyesi oranına sahiptir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.