Memorial University veya MUN olarak da bilinen Newfoundland Memorial Üniversitesi , St. John’s’ta bulunan ve birkaç uydu kampüsü bulunan bir devlet üniversitesidir . Memorial University, sertifika, diploma, lisans, yüksek lisans ve lisansüstü programların yanı sıra çevrimiçi kurslar ve dereceler sunar. Memorial’ın kampüsleri arasında St. John’s , Corner Brook , Happy Valley-Goose Bay ve Harlow (İngiltere’de) bulunmaktadır.

Eylül 1925’te Birinci Dünya Savaşı’nda ölen Newfoundlanders ve Labradorlular için yaşayan bir anıt olarak kurulan Memorial, Atlantik Kanada’daki en büyük üniversitelerden biridir ve Newfoundland ve Labrador’un tek üniversitesidir. 2018 itibariyle, yaklaşık 100 ülkeden 18.000 öğrenciyi destekleyen 1.330 fakülte ve 2.474 personel bildirildi.

Memorial University  Kuruluşu

Newfoundland , kuruluşunda Birleşik Krallık’ın egemenliğiydi . Memorial Üniversitesi, Eylül 1925’te St. John’s’daki Parade Street’teki bir kampüste açılan Memorial University College (MUC) olarak başladı.

Birinci Dünya Savaşı’nda ölenleri onurlandırmak, yerel dini okullar için okul öğretmenleri yetiştirmenin bir yolunu sağlamak ve öğrencilere yerel olarak yüksek öğrenim sunmak için kuruldu. Bundan önce adada orta öğretim sonrası eğitime giden bir yol yoktu; öğrenciler Kanada ya da İngiltere’ye gitmek zorundaydı . Öğrenciler ilk olarak 1925’te bir lisans dışı programa kabul edildi. St. Johns’daki Parade Street’teki orijinal konum, Carnegie Corporation of New York’tan bir hibe yardımıyla kuruldu.. Atlantik Kanada’daki en yeni üniversitelerdir.

Kolej, Birinci Dünya Savaşı sırasında aktif hizmette hayatını kaybeden Newfoundlanders için bir anıt olarak kuruldu. [8] Daha sonra, İkinci Dünya Savaşı’nda vilayetin savaşta ölenlerini de kapsayacak şekilde yeniden tahsis edildi.

İlk başkan JL Paton’du . Üniversite eğitiminin ilk iki yılını teklif etti. MUC’nin ilk kaydı, 1940’larda 400’ün üzerinde zirveye yükselen 57 öğrenciydi. 1933’te bitişiğindeki Normal Okul ile birleşti ve öğretmen yetiştirme sorumluluğunu üstlendi.

Memorial University Kampüslerİ

Memorial Üniversitesi’nin Newfoundland ve Labrador’un üç bölgesinde ve iki ülkede (Kanada ve İngiltere) dört ana kampüsü ve iki uydu kampüsü vardır. St. John’s, Newfoundland ve Labrador’daki ana kampüs , kuzey bölümünün Pippy Park ile sınırlandığı Prens Philip Drive tarafından bölünmüştür ve güney bölümü büyük ölçüde yerleşim alanlarıyla çevrilidir.

St. John kampüsü

En büyük kampüs St. John’s’ta bulunmaktadır. Prens Philip Drive , batıda Westerland Yolu, güneyde Elizabeth Caddesi ve doğuda Allandale Yolu ile ana kampüs boyunca doğu-batı yönünde ilerler. Akademik binaların çoğu Prens Philip Drive’ın güneyinde yer almaktadır; Sanat ve Yönetim binası, Bilim binası, Kimya ve Fizik, Matematik, Müzik, Eğitim, Beden Eğitimi ve Bruneau Araştırma ve İnovasyon Merkezi. Üniversite Merkezi yemek alanı, kitapçı, kampüs barı (“Breezeway”) ve CHMR-FM kampüs radyo istasyonuna ev sahipliği yapmaktadır .

Kütüphane ve Arşivler

Memorial Üniversite Kütüphaneleri, 1880’lerden günümüze üniversite Arşivleri, Güzel Sanatlar koleksiyonlarını içerir; İnsan Tarihi ve Doğa Bilimleridir. Memorial University of Newfoundland Folklor ve Dil Arşivi koleksiyonu, Denizcilik İllerine, özellikle Newfoundland ve Labrador’a ait el yazmaları, kasetler, kayıtlar, fotoğraflar ve eserlerden oluşmaktadır.Queen Elizabeth II Kütüphanesi 1.072.588 monograf, 104.587 harita, 5.655 görsel-işitsel başlık ve 9.081 dergi başlığı içerir. Kütüphanenin ana katında yer alan The Commons’da öğrencilerin kullanımına açık bilgisayarlar ve bir Dijital Medya Merkezi bulunmaktadır.

Denizcilik Enstitüsü

Deniz Enstitüsü bir deniz olduğu politeknik Pippy Park, şehrin kuzeyinde içinde St. John ‘Ridge Yolu üzerinde yer kurum. Tam bir gemi köprüsü simülatörü ve dünyanın en büyük kanalizasyon tankı gibi benzersiz olanaklara sahiptir. Denizcilik sektörü için derece, diploma, sertifika ve endüstri eğitimi sunar.

Grenfell Kampüsü

Grenfell Kampüsü , Corner Brook’ta 185 dönümlük (75 hektar) bir alandır . Yaklaşık 1400 öğrencisi, 156 fakültesi, 235 personeli vardır ve Sanat, Güzel Sanatlar , İşletme, Bilim, Kaynak Yönetimi ve Hemşirelik alanlarında programlar sunmaktadır . Eskiden 10 Eylül 2010 tarihine kadar Sir Wilfred Grenfell Koleji olarak biliniyordu .

Harlow

Harlow bulunan Kampüsü, Eski Harlow , Essex, İngiltere 10 öğrenciye hizmet 30 öğrenciye hizmet Maltings ve Cabot Evi oluşur. Eski bir okul ve bir öğretmen kulübesi, bir dershaneye, bir apartman ve eski bir dükkan da dairelere dönüştürüldü. Memorial’ın Harlow Kampüsü başlı başına bir okul değildir. Aksine, Memorial’daki profesyonel okullar ve akademik bölümler, özel programlar sunmak için Harlow Kampüsü’nü kullanır. Harlow, Biyoloji , İşletme, Drama ve Performans, İngiliz Kültürel Peyzajı, Güzel Sanatlar (hem Tiyatro hem de Görsel Sanatlar), İnanç, Sevgi ve İlahiyat ve Tarih ve Siyaset Bilimi alanlarında kurslar sunmaktadır .

Signal Hill Kampüsü

2013 yılında Memorial Üniversitesi, Signal Hill’de bulunan ve St. John limanına bakan eski Battery Hotel’i satın aldı . Otel, eyaletin kültürel yaşamı içinde uzun bir geçmişe sahip bir simgesel yapıdır. Mekanı otelden bir üniversite kampüsüne dönüştürmek için, Memorial, Memorial Üniversitesi topluluğundan ve ortak ortaklarından bilgi almak için eyalet çapında bir kamuoyu istişaresi gerçekleştirirken bir dizi gerekli bakım ve bakım işi yapıldı.

Botanik Bahçesi

Üniversite, Newfoundland Botanik Bahçesi Memorial Üniversitesi’ni işletmektedir . Koleksiyon, çok yıllık ve yıllık bitkiler, su bitkileri, ladin, köknar ve kızılağaç ağaçlarından oluşmaktadır. Bahçe, St. John’s banliyölerindeki Mount Scio Yolu boyunca Oxen Pond’da yer almaktadır ve 1972’de kurulmuştur. Park, amblemi olarak Twinflower’ı (Linnaea borealis ) benimsemiştir .

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.