Acadia University , Kanada , Nova Scotia , Wolfville’de bulunan , yüksek lisans düzeyinde ve doktora düzeyinde bir lisansüstü programa sahip, halka açık bir lisans üniversitesidir. Etkinleştirici mevzuat Acadia University Act ve Değiştirilmiş Acadia University Act 2000’den oluşmaktadır.

Wolfville Kampüsü, Acadia Üniversitesi Arşivleri ve Acadia Üniversitesi Sanat Galerisi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Acadia, Fen Edebiyat Fakülteleri, Fen Bilimleri ve Uygulamalı Bilimler, Mesleki Çalışmalar ve İlahiyat Fakülteleri’nde 200 dereceden fazla kombinasyon sunmaktadır. Öğrenci-öğretim üyesi oranı 15: 1 ve ortalama sınıf mevcudu 28’dir. Open Acadia yazışma ve uzaktan eğitim kursları sunmaktadır.

Acadia University Araştırmaları

Acadia, 15’in üzerinde araştırma merkezine ve 6 araştırma başkanına sahiptir. Lisans öğrencileri, küçük bir üniversite ortamında birçok araştırma fırsatına katılma fırsatına sahiptir.

Araştırma ve Lisansüstü Çalışmalar Bölümü, fakültelerden ayrıdır ve yüksek lisans öğrencilerinin yanı sıra Acadia’nın araştırma programlarını denetler.

Acadia’nın araştırma programları, sağlık ve zindeliğe katkıda bulunan kıyı ortamlarını, etno-kültürel çeşitliliği, sosyal adaleti, çevresel izleme ve iklim değişikliğini, organizasyonel ilişkileri, veri madenciliğini, dijital teknolojilerin etkisini ve yaşam tarzı seçeneklerini araştırıyor. Acadia’nın araştırma merkezleri arasında Tidal Energy Institute, Acadia Institute for Data Analytics ve Beaubassin Field Station bulunmaktadır. Uygulamalı araştırma fırsatları arasında yerel şarap imalathaneleri ve üzüm yetiştiricileri ile yapılan araştırmalar, alternatif böcek kontrol teknikleri ve teknolojileri yer almaktadır.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.