New Brunswick French International Student Program, Kanada’da Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için en iyi seçenek! New Brunswick, Fransızca’nın kendi dillerini ve Akadya kültürünü gururla kutladığı ve tanıttığı Kanada’daki tek resmi olarak iki dilli eyalettir. Katılımcı Fransız okulları şehirlerde ve kırsal topluluklarda bulunur ve yüksek kaliteli akademik programlar ve güvenli bir öğrenme ortamı sunar.

Amaç, katılımcıların Fransızca öğrenmelerine veya geliştirmelerine ve İngilizce pratik yapmalarına yardımcı olmaktır. Hayatta bir kez karşılaşabileceğiniz bu fırsat, her mevsim için çeşitli ilginç aktiviteler içerir.

New Brunswick French International Student Program Ayrıntıları

Program Kuruluşu:  2010

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, 3 ay,

Uzmanlık Programları: Fransız İkinci Dili (FSL), Uluslararası Bakalorya (IB), Spor Çalışmaları (Akademiler), Üniversite Dersleri

Eğitim Dili / Dilleri:  Fransızca

Toplam okul sayısı: 89

Uluslararası öğrenciler için liseler: 15

Toplam Öğrenci: 30.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 75

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Moncton, Fredericton, Bathurst

New Brunswick French International Student Program Nerede

Program, Kanada’nın her sahilinde güzel bir eyalet olan New Brunswick’in hem kentsel hem de kırsal topluluklarında, Fransız okul bölgesinin üçünde bulunan orta okullarda ve liselerde sunulmaktadır.

Konaklama

Katılımcılar, iki dilli bir şehir veya kasabada, onları kollarını açarak karşılayan ve ait olduklarını hissettiren Fransız (iki dilli) bir aile ile yaşarlar.

Ev sahibi aileler, sıcak, misafirperver, güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlamaları için yerel koordinatörlerimiz tarafından özenle seçilir. Ayrıca ev sahibi ailenin evinin, yaşam tarzının ve ilgi alanlarının katılımcının ihtiyaçlarını karşılamasını da sağlarlar.

Yerel koordinatörler ayrıca katılımcılara kaldıkları süre boyunca aktif destek sunar. Her öğrencinin akademik gelişimini ve aynı zamanda okulda ve evde sosyal olarak ne kadar iyi olduğunu yakından takip ederler.

Faaliyetler

Tüm okullar “Topluluk Okulları” dır ve öğrenciler sayısız faaliyet, girişimci proje ve etkinlik (geri dönüşüm, bahçecilik, çok kültürlü, sanatsal, spor, edebi, müzikal, tiyatro vb.) Yoluyla farklı şekillerde gelişmeye teşvik edilir.

Yerel koordinatörler tarafından tüm uluslararası öğrenciler için aylık aktiviteler düzenlenir ve bowlingden buz patenine ve akçaağaç şeker kampına gitmeye kadar çeşitlilik gösterir. Yıl boyunca iki büyük etkinlik de düzenlenmektedir: bir gecede kayak / snowboard gezisi ve bir gecede açık havada macera. Tüm bu faaliyetler program maliyetlerine dahildir.

Öğrenciler ayrıca yıl içinde Toronto / Niagara Şelalesi ve Québec Şehri’ne 2 uzun geziye (5 gün) davet edilir. Bunlar isteğe bağlıdır ve ek ücrete tabidir.

New Brunswick French International Student Program Ücretler

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Ocak

Son Başvuru Tarihleri:  Son Tarih Yok

Başvuru Ücreti:  400 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  10.000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  5,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  0 $

Oryantasyon ücreti: 200 $

Havaalanı Karşılama ücreti : 100 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 785 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  700 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!