The Sir Wilfrid Laurier School Board, geniş kırsal ve kentsel topluluk topraklarında öğrencilerimizin ihtiyaçlarına hizmet eden 1700’den fazla kişiden oluşan özel bir kadroyla Québec Eyaletindeki üçüncü en büyük İngilizce okul kuruludur.

Öğrenci nüfusumuz 14.000’in üzerinde öğrencidir.

 • 26 İlkokul
 • 9 Ortaokul
 • 2 Yetişkin Eğitimi merkezi
 • 2 Mesleki Eğitim Merkezi
 • 1 Doğa ve Bilim Merkezi.

Québec’teki en üst düzey İngilizce okul kurullarından biri olma onuruna sahibiz. Yurt dışından gelen öğrencilere İngilizce eğitim alma ve aynı zamanda Fransızca konuşan topluluğun benzersizliğini deneyimleme fırsatı sunuyoruz.

The Sir Wilfrid Laurier School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2012

Sunulan Programlar: Tam Yıl (10 ay), 1 Dönem (5 ay), Kısa Süreli Konaklamalar (minimum 2 hafta)

Uzmanlık Programları: İleri / Zenginleştirilmiş programlar, Spor konsantrasyon programları, Güzel Sanatlar konsantrasyon programları

Eğitim Dili / Dilleri: İngilizce

Toplam okul sayısı: 40

Uluslararası öğrenciler için liseler: 5

Toplam Öğrenci:  14.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 50+

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 1-11, Yetişkin Eğitimi ve Mesleki Eğitim

En yakın havaalanı:  Pierre Elliot Trudeau

Neden Kanada Liseleri ?

The Sir Wilfrid Laurier School Board Nerede

35.000 kilometrekarelik bir alana yayılan Laval, Laurentides ve Lanaudière bölgelerindeki öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına hizmet ediyoruz.

 Laval

Montreal’in en büyük banliyösü ve Quebec eyaletinin üçüncü büyük belediyesidir ve metro, banliyö demiryolu ve otobüsler dahil toplu taşıma imkanı sunar.

 • 11 İlkokul
 • 3 Lise
 • 1 Yetişkin Eğitim Merkezi
 • 1 Mesleki Eğitim Merkezi

Lanaudière

Montreal’in hemen kuzeydoğusunda yer almaktadır. Joliette şehri şenlikli, sanatsal doğasıyla tanınır. Doğal güzelliği hala bozulmamış olan şirin köyleri, yamaç bölgelerini ve manzarayı keşfedin.

 • 4 İlkokul
 • 1 Lise

Laurentides

Pitoresk köyleri ile tanınan ve görkemli Mont-Tremblant ile ünlü Montreal’in 20 kilometre kuzeyinde yer alan, tüm yıl boyunca her yaştan kayak merkezleri, golf sahaları ve çok sayıda açık hava etkinliği buluyoruz.

 • 11 İlkokul
 • 4 Lise
 • 1 Yetişkin Eğitim Merkezi
 • 1 Mesleki Eğitim Merkezi
 • 1 Doğa ve Bilim Merkezi

Konaklama

Aile yanında konaklama organizasyonları, programlarındaki her ailenin mobilyalı bir oda, besleyici yemekler ve sağlıklı bir aile ortamı sağlayabilmesini sağlar. Uluslararası bir öğrenciye ev sahipliği yapmakla ilgilenen her aile, titiz bir seçim sürecinden geçmelidir. Evin tam bir teftişi ve güvenlik geçmişi kontrolü, öğrencilerin güvenliğini sağlamak için alınan önlemlerin bir parçasıdır. Seçilen aileler farklı geçmişlerden ve kökenlerden gelebilir. Bu aileler orta ila üst sosyoekonomik statüye sahip olma eğilimindedir. Sayıları, daha küçük veya daha büyük çocuk sahibi olmaktan, bazılarının çocuğu olmamaktan veya evden ayrılmış çocuklardan farklıdır. Uluslararası öğrenciler, müsaitlik durumuna göre Fransızca veya İngilizce konuşan bir aile isteyip istemediğini seçme şansına sahiptir.

Faaliyetler

Bizim Gelişmiş / Zenginleştirilmiş Programı gelişmiş öğrenciler için bir fırsat daha zorlu müfredat dalmış ve kendi özel yeteneklerini karşılamak üzere tasarlanmış olması sağlar. Bu hızlandırılmış öğrenme programı, normal müfredatın bir zenginleştirmesidir. Sınırlı bir kaydı vardır ve yalnızca minimum notu ve kabul için öğretmen önerisi olan öğrenciler için geçerlidir. Öğrenciler, İngilizce, Fransızca, Matematik ve Fen Bilimleri gibi çeşitli konularda zenginleştirilebilir.

The Sir Wilfrid Laurier School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri : Eylül – Mayıs

Başvuru Tarihleri:  1 Mayıs st Eylül ve 1 Ekim st Şubat için

Başvuru Ücreti : 100 $ (iade yapılmaz)

Tıbbi Ücret: Yıllık 475 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti : 12,200 $ (Gençlik)

1 Dönem Öğrenim Ücreti : 6,100 $

Not: Aile yanında konaklama fiyatları için lütfen iletişime geçin

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!