Riverside School Board hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Montéregie bölgesindeki Montreal’in hemen güneyinde ve doğusunda yer alan Riverside Okul Kurulu, ilkokul, ortaokul, yetişkin ve kariyer eğitimi programlarına kayıtlı 9.500’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 19 ilkokul ve 4 lise ile 98’den fazla belediyenin sakinlerine hizmet veren bir yetişkin ve kariyer merkezi işletiyoruz. Uluslararası Öğrenciler, bizimle ilkokul, lise, yetişkin eğitimi ve mesleki düzeyde çalışma fırsatına sahiptir ve ayrıca Yaz Dil Okulumuzun yanı sıra Grup Kısa Süreli programımıza da katılabilirler.

Riverside, öğrencilerimizin başarılarına ve başarılarına büyük önem vermektedir. Riverside’ın tutarlı bir şekilde ilk beş arasında yer alması ve Quebec’teki hem İngilizce hem de Fransızca olan 72 devlet okulu kurulları arasında en düşük okul terk oranlarından birine sahip olmasından gurur duyuyoruz. Bu olağanüstü başarı, okul yönetim kurulumuz hakkında çok şey söylüyor. Eğitimde uzun süredir devam eden inovasyon geçmişimiz, iki dilliliğe odaklanmamız, öğretmenlerimizin kalitesi, hepsi bir araya gelerek Riverside’ı öğrenmenin yaşam boyu zenginleştirici bir deneyim olduğu farklı bir okul kurulu haline getiriyor.

Riverside School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2011

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Kış Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma, Uluslararası Bakalorya, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  24

Uluslararası öğrenciler için liseler:  4

Toplam Öğrenci:  9.500

Toplam Uluslararası Öğrenci: 152

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  1-11

En yakın havaalanı: YUL – Montreal (Pierre Elliott Trudeau)

Riverside School Board Nerede

Montérégie üzüm bağları, meyve bahçeleri, muhteşem panoramaları, lezzetli ürünleri ve adını aldığı Monteregian Dağları ile tanınır. Bölge hem kentsel (nüfus açısından ikinci) hem de kırsaldır. Montérégie’nin ekonomisi tarıma ve mal ve hizmet üretimine dayanır. Turizm aynı zamanda ekonominin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. İklim açısından, ülkenin güney sınırında yer alan Montéregie bölgesi, ılıman baharlar, ılık yazlar, hoş, gevrek sonbaharlar ve canlandırıcı soğuk kışlarla karakterizedir. Montéregie bölgesi, tüm yıl boyunca birçok kültürel ve eğlenceli spor aktivitesini içeren yoğun bir atmosferde Fransızca ve İngilizce öğrenmek için mükemmel fırsatlar sunuyor!

Konaklama

Her ev sahibi aile farklıdır – tıpkı her öğrenci gibi. Ev sahiplerimizin ortak noktası, öğrencilerimiz için güvenli, sevecen bir ortam sağlamak istemeleridir. Ev sahibi aileden kendi çocuklarına bakmalarını isteyecekleri aynı rahat, sağlıklı ve destekleyici ev yaşamını sağlayacak ev sahipleri seçiyoruz. Ev sahiplerimize neden güveniyoruz? Çünkü onlarla bizzat tanıştık ve evlerini gezdik; onlarla dünyadaki ve Kanada’daki deneyimleri hakkında konuştuk ve ev sahibi olmaya alışmalarına yardımcı olduk. Öğrencilerden de onları değerlendirmelerini istedik. Bizim ve öğrencilerimizin beklentilerini karşılayamazlarsa, onlarla bir daha çalışmayacağız. Bazı ev sahibi ailelerin evde çocukları olacak ve diğerleri olmayacak, ancak hepsi gençleri sevecek ve sağlayabilecekleri sevgi ve bakım için seçilecekler.

Faaliyetler

Okullarımız, öğrencilerimizin benzersiz ve bireysel zevklerine hitap eden çok çeşitli etkinlikler sunar. Sanat, spor, kültür, bilim ve bunların arasında kalan her şeyden öğrenciler, kendi kişisel isteklerini yansıtan çeşitli etkinliklere ve kulüplere katılma fırsatına sahiptir.

Yıl boyunca öğrencilerimizin ve ev sahibi ailelerinin katılabileceği etkinlikler düzenliyoruz. Elma toplama, Şeker Kulübesi, Kış karnavalları ve rehberli Eski Montreal turları, öğrencilerimizin deneyimini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmak için düzenlediğimiz etkinliklerden sadece birkaçı. Ayrıca, ev sahibi ailelerimize Montérégie bölgesinde gerçekleşen güncel etkinlikler de sunuyoruz, böylece onları öğrencileri ve aileleri ile keşfedebilirler.

Riverside School Board Ücretler

Giriş Tarihleri:  22 Ağustos ve 1 Şubat veya istek üzerine

Son Başvuru Tarihleri: yıl boyunca kabul edilir. Son ödeme tarihleri: 31 Mayıs ve 30 Kasım. Güz Kayıtları için Son Tarih, 2021-2022, 14 Haziran 2021.

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,350 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: $ 8,345

Çevrimiçi İngilizce Sözlü Sınav : 120 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  100 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 450 $ (öğrenim ücretine dahildir)

Yıllık Velayet Ücreti:  250 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!