Lester B Pearson School Board,  Montreal adasındaki en büyük okul kurullarından biridir ve Quebec eyaletindeki dokuz İngilizce okul kurulundan biridir.

Lester B Pearson Okul Kurulu, Verdun’dan West Island’a ve Ile Perrot’a ve Ontario sınırına kadar batıya uzanan ” anakara ” bölgelerinden İngiliz devlet okulundan sorumludur.

Lester B. Pearson Okul Kurulu 36 ilkokul ve 13 ortaokuldan oluşmaktadır. . Yapılandırılmış bir ortamda titiz bir akademik müfredat sunuyoruz. Okullarımızın her biri, eğitimde mükemmellik için çabalamaya ve öğrencileri Kanada, Quebec ve küresel topluma tam ve aktif katılım için hazırlamaya adamıştır. Öğrencimizin daha bilgili, daha özerk ve daha disiplinli olmasına yardımcı olmaya büyük önem veriyoruz. Tüm ortaokullarda mükemmel hizmetler sunuyoruz.

Lester B. Pearson Okul Kurulu, şehir otobüsleriyle kolayca erişilebilen 8 Yetişkin ve Mesleki Eğitim merkezinde Uluslararası öğrencilerine çeşitli mesleki / kariyer programları sunar. Giriş şartı, en az 5.0 IELTS puanı veya tanınmış bir program veya kurumdan eşdeğer bir puandır.

Lester B Pearson School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2003

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri: İngilizce ve Fransızca Daldırma

Toplam okul sayısı: 56

Uluslararası Öğrenciler için Liseler: 8

Gençlik Sektöründeki Toplam Öğrenci: 21.000

Sürekli Eğitim Sektöründeki Toplam Öğrenci : 8700

Toplam Uluslararası Öğrenci: 1000

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  Anaokulundan Ortaokul 5’e

En yakın havaalanı: YUL – Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havaalanı, Dorval, Quebec

Lester B Pearson School Board Nerede

Montreal, Quebec’in en büyük şehridir. Ağırlıklı olarak Fransızca konuşan. Saint Lawrence Nehri’ndeki bir adada kurulmuş ve adını Mt. Royal, kalbinde üç tepeli tepe. Birçoğu bir zamanlar bağımsız şehirler olan 19 ilçesinde, Arnavut kaldırımlı, Fransız sömürge Vieux-Montréal’den – merkezinde görkemli Notre-Dame Bazilikası bulunan – endüstriyel Sud-Ouest ve sanatçı dostu Plato’ya kadar mahalleler yer alıyor. Yüzölçümü 365,1 km2 ve nüfusu 1,65 milyondur (2011). Montreal aynı zamanda spor takımlarıyla da tanınır: Montreal Canadian (hokey), Montreal Impact (futbol), Montreal Alouettes (futbol) ve Montreal Shamrocks (lacrosse).

Konaklama

Yurt yurtları, Lester B. Pearson School Board International Language Center içinde yer almaktadır. Öğrencilere özel odalar sağlanır ve yerleşik program danışmanları tarafından denetlenir. Süpervizörler yemek hazırlama, çamaşırhane yardımı, etkinlik organizasyonu ve öğrenci denetiminden sorumludur.

Her yatak odası bir tek kişilik yatak, komodin, komodin (küçük şifonyer), bir masa sandalye, masa lambası, kablosuz internet erişimi ve atık kağıt sepeti ile donatılmıştır.Yaşam alanı veya ortak alanda iki kanepe, sandalyeli masa, TV ve her öğrenci için özel bir dolap. Öğrenciler için güvenli ve güvenli bir ortam sağlayan 24 saat güvenlik vardır.

Yurt yaşamı öğrenme topluluğumuza katkı sağlar. Yurtta yaşamak, öğrencinin ortak aktivitelerden yararlanmasını sağlar. Öğrenciler, kendileri ve çevrelerindeki dünya hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet edilecekler. Bu deneyimler, öğrencilerin içinde yaşadıkları dünyaya bağlı olan ve onu önemseyen eğitimli, açık fikirli, olgun insanlar olmalarını sağlar.

Faaliyetler

Uluslararası öğrencilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için birçok farklı model ve tasarım sunuyoruz. Ortaokullarımızın her birinde, çok çeşitli Program teklifleri sunuyoruz. Öğrenciler akademik, atletik, liderlik ve öğrenci yönetişim faaliyetlerine katılmaya teşvik edilir.

Meslek merkezlerimizde her merkezimizde etkinlikler düzenlenmekte ve öğrencilerin katılımı teşvik edilmektedir. Meslek merkezlerine şehir otobüsleri ile kolayca ulaşılabilir.

Lester B Pearson School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri: Programa bağlıdır

Son Başvuru Tarihleri:  TBD

Başvuru Ücreti:  Uygulanamaz

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Uygulanamaz

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  1180 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  800 $

Yıllık Saklama Ücreti:  Geçerli Değil
Tüm fonlar Kanada doları cinsindendir

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!