The English Montreal School Board,Quebec Eyaletindeki en büyük halka açık İngilizce Okul Kurulu’dur. EMSB’nin şu anda yaklaşık 35.000 öğrenciye hizmet veren 38 ilköğretim okulu (anaokulu öncesinden 6. sınıfa ve 26 lise, ortaokul IV (7-11. Sınıflar) bulunmaktadır.

Akademisyenler, zenginleştirilmiş bir öğrenme deneyiminin yanı sıra, çeşitli Fransızca dil seçenekleriyle ortak olarak ilkokul ve liselerimizde sunulmaktadır. İngilizcede ustalaşmak isteyen öğrenciler için, ilkokullarımız günde 220 dakikalık İngilizce eğitimi ve 90 dakikalık Fransızca eğitimi içeren English Core akışını sunar. Fransızca diline hakim olmaya çalışan öğrenci için, daldırma programımızın çok başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Öğrenmenin ilk 3 yılı tamamen Fransızca olarak öğretilir ve son dört yıl% 50 İngilizce ve% 50 Fransızca’dır.

Liselerimiz de 2 program sunmaktadır. English Core programında öğrenciler, ikinci dil olarak Fransızca’daki bir ders dışında, eğitimlerini İngilizce olarak alırlar. Fransızca Daldırma programında ortaöğretim I, II ve III (7-9. Sınıflar) Fransızca eğitiminin% 38’i ile% 72’si arasında değişen genişletilmiş Fransızca programlarına sahiptir. Ortaokul IV’te (10. sınıf), bir Fransızca dil kursuna ek olarak, öğrenciler Fransızca Tarih alabilir ve ortaöğretim V’de (11. sınıf) öğrenciler yalnızca Fransızca dil kurslarını takip edebilirler.

Kanada liseleri ücretli mi ?

English Montreal School Board  Program Ayrıntıları

Program Kuruluşu:  2004

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma, Uluslararası Bakalorya, Zenginleştirilmiş Spor, Müzik

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Genişletilmiş Fransızca

Toplam okul sayısı:  61

Uluslararası öğrenciler için liseler:  13

Toplam Öğrenci:  20,500 (gençlik sektöründe)

Toplam Uluslararası Öğrenci: 250

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  Ortaokul 7-11

En yakın havaalanı: Pierre Elliot Trudeau, Dorval, Quebec

English Montreal School Board Nerede

Montreal, eski dünyanın cazibesi ve muhteşem tarihi mimarisi ve miras simge yapılarıyla canlı, çok kültürlü bir şehirdir. İster Eski Liman, Atwater veya Jean Talon pazarlarını, Notre Dame Bazilikası’nı, St. Joseph Oratory’yi ziyaret edin, Royal Dağı’nda yürüyün veya birçok bisiklet yolumuzu gezin, Montreal’in birçok tarihi bölgesini görecek ve birçok farklı kültürümüzle tanışacaksınız. ve tüm çekicilikleri. Hangi yönü seçerseniz seçin, kuzey, güney, doğu veya batı, güzel göller, dağlar ve kayak tepeleriyle çevriliyiz. Montreal ve çevresi, dört mevsimin güzelliğini, sonsuz aktiviteleri ve eşsiz deneyimleri sunar.

Faaliyetler

Akademisyenlerin yanı sıra, ders dışı etkinlikler öğrenme deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Okullarımızın her biri, belirli müşterilerinin ilgisini çeken etkinlikler sunar. En popüler olanlardan bazıları çeşitli spor aktiviteleri, güzel sanatlar (dans, müzik, sanat ve drama), robotik, liderlik programları, öğrenci kulüpleri (satranç, fotoğrafçılık, münazara), sadece birkaç isim vermek gerekirse çeşitli fuarlardır.

Öğrenme deneyimi, yarım gün, tam gün veya gece gezileri düzenleyerek daha da zenginleştirilir. Öğrencilerimiz, Montreal ve Quebec’teki birçok tarihi yeri ziyaret etme ve Quebec gelenekleri olarak kabul edilenleri deneyimleme fırsatına sahiptir. Bunlardan bazıları, dünyaca ünlü akçaağaç şurubumuzun nasıl üretildiğini deneyimleyen, yıllık Quebec Şehri Kış Karnavalı’na katılan ve birçok tarihi ve kültürel açıdan zengin müze ve simge yapılarımızı ziyaret eden elma toplama, Cabane a Sucre’yi içerir.

English Montreal School Board Ücretleri

Giriş Tarihleri: Ağustos

Son Başvuru Tarihleri:  1 Mayıs

Başvuru Ücreti:  1.000 $ (iade edilmez)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Uygulanamaz

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  Uygulanamaz

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  Dahil

Yıllık Velayet Ücreti:  Uygulanamaz

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!