Eastern Townships School Board Uluslararası Öğrenci Programına hoş geldiniz. The Eastern Townships (ETSB), New Frontiers (NFSB) okul bölgesi ile ortaklaşa, öğrencilere 21. yüzyılda olağanüstü bir eğitim sağlamasıyla ünlüdür.

Quebec’in güney kıyısında yer alan, Kanada’daki en güzel manzaralardan bazılarını içeren bir bölgeyi kapsıyoruz. Göller ve dağlarla çevrili okullarımız, güvenli ve emniyetli öğrenme ortamları sunan banliyö ortamlarında bulunmaktadır. Yine de, genellikle “Kanada’nın Kültür Başkenti” olarak anılan Montreal şehrine çok yakınız.

Okullarımız, Uluslararası Bakalorya (IB), Fen Bilimleri, Sanat ve Spor konsantrasyonlarının yanı sıra düzenli veya zenginleştirilmiş İngilizce ve Fransızca Daldırma akademik programları da dahil olmak üzere bir dizi programa izin veren tesislerle tam donanımlıdır. Okullarımız ayrıca çeşitli müfredat dışı kulüplere (robotik, gazetecilik, müzik grubu, drama vb.), Spor takımlarına ve seyahatlere katılma fırsatları sunar.

Bizimle çalışırken, dinamik iki dilli bir ortamda yaşayacak ve öğrenecek ve gerçek bir kültürel deneyimden yararlanacaksınız. Sizi aramızda görmeyi dört gözle bekliyoruz!

Eastern Townships School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluşu:  2009

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Fransızca ana dili, Spor Konsantrasyonu, Bilim Konsantrasyonu, Sahne Sanatları Konsantrasyonu ve Görsel Sanatlar Konsantrasyonu.

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  37

Uluslararası öğrenciler için liseler:  5

Toplam Öğrenci:  12.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  140

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  6-11 + Mesleki Çalışmalar

En yakın havaalanı: YUL Pierre-Elliott Trudeau Uluslararası Havaalanı, Montreal, Quebec

Eastern Townships School Board Nerede

Québec’te 1.7 milyon km büyüklüğünde (Fransa’nın üç katı veya Japonya’nın beş katı) bir kara kütlesi üzerinde yaklaşık 7,5 milyon insan yaşıyor. Montréal’in büyük kentsel metropolü, Québec nüfusunun yaklaşık yarısını oluştururken, Québec ulusunun başkenti Québec City yaklaşık 700.000 nüfusa sahiptir.

Quebec’in Avrupa yeteneğini ve zengin mirasını deneyimleyin. Fransızca, Quebeclilerin% 83’ü tarafından evde konuşulurken,% 11’i İngilizce ve% 6’sı başka bir dil konuşmaktadır. Eastern Townships Montreal’den bir saatten daha kısa bir sürede ve Quebec City bölgesine (120 km) yakın olan Eastern Townships coğrafi bölgesi, ABD ile 300 km’den fazla sınır komşusudur. Bu bölge, güzel kırsalı, manzarası, güvenliği ve hem İngiliz hem de Fransız topluluklarının dostane karışımı ile ünlüdür.

İklim açısından, ülkenin güney sınırında yer alan Doğu İlçeleri, ılıman baharlar, ılık yazlar, hoş, gevrek sonbaharlar ve canlandırıcı soğuk kışlarla karakterizedir. Eastern Townships bölgesi, tüm yıl boyunca birçok kültürel ve eğlenceli spor aktivitesini içeren yoğun bir atmosferde Fransızca ve İngilizce öğrenmek için mükemmel fırsatlar sunuyor!

Neden Kanada Liseleri ?

Konaklama

Uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapmakla ilgilenen aileler, sıkı bir seçim sürecinden geçmelidir. ETSB, okulların bulunduğu topluluklarda yaşayan öğrenciler, öğretmenler, yöneticiler veya iki dilli aileler arasında kendi okullarında ev sahibi aile programını teşvik eder.

Uluslararası Öğrenci Programı (ISP) ofisine bir başvuru formu gönderdikten sonra, uluslararası öğrencilerimizin harika bir eve yerleştirilmelerini sağlamak için ailenin bilgileri taranır ve işlenir. ETSB, her ailenin şunları sağlayabilmesini sağlar: mobilyalı bir oda, günde 3 besleyici öğün ve sağlıklı bir aile ortamı. ETSB ayrıca bir polis kontrolü yapar, her aile üyesiyle görüşür ve evin tam ve kapsamlı bir incelemesini yapar.

Seçilen aileler farklı geçmişlerden ve kökenlerden gelebilir. Bu aileler orta ila üst sosyoekonomik statüye sahip olma eğilimindedir. Sayıları daha küçük veya daha büyük çocuk sahibi olmaktan, çocuğu olmayan veya çoktan evden ayrılmış olanlara kadar değişmektedir. Bazı aileler Anglofon ve diğerleri Frankofondur. Uluslararası öğrenci, müsaitlik durumuna göre Fransızca veya İngilizce konuşan bir aile isteyip istemediğini seçme şansına sahiptir.

Bir aile yanında konaklama koordinatörü, evlere düzenli ziyaretler yaparak ve yıl boyunca aileler ve öğrenciler için tanışma ve selamlaşma etkinlikleri düzenleyerek tüm uluslararası öğrencilerin olumlu bir entegrasyonunu sağlar.

Eastern Townships School Board Faaliyetleri

ETSB Liselerimizin her biri iyi ve tam donanımlıdır, şunları içerir:

 • Kablosuz internet erişimi
 • Spor salonu
 • Kütüphane
 • Tam Hizmet Kafeterya
 • Konferans salonu
 • Müzik odası
 • İyi donanımlı Bilim Laboratuvarları
 • Ağaç İşleme ve Baskı tesisleri
 • Sanat Odası
 • Multimedya odası
 • Ev Ekonomisi Olanaklar

ETSB okullarımız aynı zamanda her yaştan öğrenciye, ister spor, ister eğitim faaliyeti veya sosyal kulüp olsun, çeşitli kulüp ve faaliyetlere katılma fırsatı sunar. Ayrıca, ETSB Okullarının öğrenme deneyimi her yıl bir dizi özel etkinlikle zenginleştirilir.

Eastern Townships School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri : Ağustos ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri : 30 Mayıs

Başvuru Ücreti : 200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti : 12,200 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti : 7,000 $

3 Aylık Ücret : 4.200 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti : 100 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti : 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti : dahil

Yıllık Velayet Ücreti : 250 $

Giriş Tarihleri : Ağustos ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri : 30 Mayıs

Başvuru Ücreti : 200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti : 12,200 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti : 7,000 $

3 Aylık Ücret : 4.200 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti : 100 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti : 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti : dahil

Yıllık Velayet Ücreti : 250 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!