Central Quebec School Board,  tarihi Québec Şehrinde bulunmaktadır, ancak bölgemiz Québec eyaletinin yaklaşık üçte birini kapsamaktadır. Kurulumuz, 1867’den beri İngilizce konuşan topluluğa çeşitli isimler altında hizmet vermektedir.

CQSB’nin 18 okul ve bir Yetişkin ve Mesleki Eğitim merkezi üzerinde yargı yetkisi vardır. Dokuz Ortaokul (Lise) Okulumuzdan sekizi 500’den az öğrenci nüfusuna sahip. Dört adet Ortaokul (Lise) okulumuz var; Anaokulundan Ortaokul V’e (11. Sınıf) eğitim veren sekiz İlkokul ve altı okul. En büyük İlkokul 450’den fazla öğrenciye, en küçüğü ise yaklaşık 50 öğrenciye hizmet vermektedir.

Öğrencilerimizin Bakanlık Üniforma Sınavlarındaki sonuçlarının mükemmelliği, Merkezi Québec Okul Kurulu’nun her yıl eyaletteki en yüksek başarı oranına sahip İngilizce Okul Kurulu olduğunu doğrulamaktadır. Eyaletteki en geniş bölgeye ve coğrafi olarak en izole okullardan bazılarına sahip bir okul yönetim kurulu için küçük bir başarı yok!

Ortalamadan daha küçük sınıf boyutlarımızla CQSB, uluslararası öğrencilere, öğrencilerin ve öğretmenlerin anlamlı kişiler arası ilişkiler kurma şansına sahip olduğu güvenli, özenli okullarda daha bireysel ilgi için eşsiz bir fırsat sunar. Gücümüz, sadece okullarımızın büyüklüğü nedeniyle değil, daha da önemlisi, öğretim, profesyonel ve destek kadromuzun profesyonel ve özenli tutumu ve emanet ettiğimiz pedagojik liderlik nedeniyle her öğrenciye sunabileceğimiz kişisel çalışmalarda yatmaktadır.

Central Quebec School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluşu:  2010

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 6 ve 5 ay

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca ve birleşik

Toplam okul sayısı:  18

Uluslararası öğrenciler için liseler: 8

Uluslararası Öğrenciler için İlkokullar: 2

Toplam Öğrenci:  4565

Toplam Uluslararası Öğrenci: 40

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 6-11

En yakın havaalanı: Jean Lesage Uluslararası Havaalanı, Québec City

Nerede

Ev sahibi okullarımızdan üçü tarihi Québec Şehri içinde veya yakınında bulunmaktadır. Öğrenciler, güzel Eski Québec’te at arabasıyla gezme, dünyaca ünlü Kış Karnavalı’na katılma ve çeşitli müzeleri, tarihi yerleri ve kültürel etkinlikleri ziyaret etme fırsatına sahip olacaklar. Quebec City birkaç kayak merkezine sürüş mesafesinde – çok kar alan bir şehir! Quebec aynı zamanda bir festivaller şehridir!

Ev sahibi okullarımızdan biri nefes kesen manzarasıyla tanınan Saguenay’da bulunmaktadır, öğrenciler tüm yıl boyunca çeşitli etkinliklere erişebilecek; Fiord du Saguenay’de balina izlemeye gidebilirler ve etkileyici kar koleksiyonuyla kış sporlarının keyfini çıkartabilirler.

Konaklama

Uluslararası öğrencilerimize ev sahipliği yapan CQSB Aileleri, okullarımız aracılığıyla ve okullarımızın bulunduğu yerel topluluklarda işe alınacaktır. Tüm aileler kapsamlı bir tarama ve seçim sürecinden geçecektir.

Aileler, özel yatak odası, besleyici öğünler ve sağlıklı atıştırmalıklarla sıcak ve sevecen bir ortam sağlayacaktır.

Bazı aileler İngilizce konuşur, bazıları ise Fransızca’dır. Uluslararası öğrenci, müsaitlik durumuna göre Fransızca veya İngilizce konuşan bir aile isteyip istemediğini seçme şansına sahiptir.

Faaliyetler

Okullarımızın her birinin kendi yerel tadı vardır ve her biri normal ve uluslararası öğrencilerimiz için benzersiz fırsatlar sunar. Tüm okullar haftalık beden eğitimi ve yerel spor takımlarına kaydolma fırsatı sunar. Okullardan biri Futbol Konsantrasyonu, Bütünleşik Sanatlar, Seramik, Robotik, İspanyolca, Ağaç İşleri, Medya ve İletişim ve Girişimcilik sunmaktadır. Başka bir okul, hokey, basketbol ve futbol için spor konsantrasyon programları sunmaktadır. Aynı zamanda bir Müzik programı, Mandarin dili konsantrasyonu ve İspanyolca, CISCO IT temelleri, öğrenci liderliği ve stüdyo araştırması gibi çeşitli seçmeli dersler sunar. Yine başka bir okul sanat, spor ve açık hava etkinlikleri sunar. Bu okul aktif olarak müzik, tiyatro ve spor-liderlik programlarını da artıracak. Dördüncü okulumuz – Saguenay’de bulunan tek okul – öğrencilere Futbol ve Basketbol spor takımlarına katılma fırsatları sunmanın yanı sıra eğitici saha gezileri, Variety Show, Defile ve çeşitli Duvar İçi Sporlar sunuyor.

Central Quebec School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri: Ağustos ve Ocak (farklı tarihler düzenlenebilir)

Son Başvuru Tarihleri: Son tarih yok (çalışma izni işleme için zaman tanıyın)

Başvuru Ücreti: 220 $ (iade yapılmaz)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  7,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  450 $ iade edilemez

Tam Yıl Aile Yanı Konaklama Ücretleri: 11.800 $

Yarım Yıl Aile Yanı Konaklama Ücretleri: 6,700 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: Yıl için 500 $ (50 $ / ay)

Yıllık Saklama Ücreti: Dahil

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!