BATTLE RIVER SCHOOL DIVISION

Buffalo Trail Public Schools Regional Division

CALGARY BOARD OF EDUCATION

Canadian Rockies Public Schools

EDMONTON PUBLIC SCHOOLS

Golden Hills School Division

Horizon School Division

LETHBRIDGE SCHOOL DIVISION

LIVINGSTONE RANGE SCHOOL DIVISION

MEDICINE HAT PUBLIC SCHOOL DISTRICT

Palliser Regional Schools

RED DEER PUBLIC SCHOOLS

WOLF CREEK PUBLIC SCHOOLS

Alberta eyaleti, eğitim ve yaşamak için en iyi seçeneklerden birisidir. Rocky Dağları’ndan ormanlara ve çayırlara kadar inanılmaz derece güze doğaya sahiptir. Alberta, yüksek yaşam kalitesine ve eğitim olanaklarına sahitir. Özellikle Alberta devlet liseleri öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Alberta devlet liseleri ücretleri ortalama 11.500 Kanada Doları ile 15.000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir.

Alberta’yı Tercih Etmek İçin 5 Sebep

  • Eyaletin eğitim sistemi, Kanada’daki en iyi eğitim sistemlerinden birisidir. Alberta Üniversitesi ve Calgary Üniversitesi bu eyalette yer almaktadır. Öğrenciler Alberta devlet liselerinde eğitim aldıktan sonra geçiş yapabilirler.
  • Alberta eyaletindeki eğitim maliyetleri oldukça avantajlıdır. Yaşam maliyetleri göz önünde bulundurulduğunda lise eğitimi için en iyi merkezlerden birisidir.
  • Eyaletteki en büyük şehirler; Caşgary ve Edmonton şehirleridir. Her iki şehirde birer milyonluk nüfuslara sahiptir.
  • Alberta’da 20.000’e yakın uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Eyaletin toplam nüfusu 4 Milyon civarındadır.
  • Alberta iklimi, şehirleri soğuk rüzgarlardan koruyan batıdaki Rocky Dağları sayesinde oldukça kuru ve ılıktır. Temmuz en sıcak aydır. Calgary’de ortalama sıcaklık + 19 ° С ve Edmonton + 21 ° С. Ancak, Calgary’de ortalama Ocak sıcaklığı -10 ° C ve Edmonton’da -15 ° C’dir. Dahası, Alberta Kanada’nın en güneşli eyaleti olarak kabul edilir ve Calgary şehri dünyadaki en çevre dostu şehirdir.

Kabul Şartları

 Kanada liseleri programlarına isteyen tüm öğrenciler katılabilir. Alberta devlet liseleri kabul şartlarının birkaç tanesi aşağıda yer almaktadır.

  • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması, (Okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.)
  • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
  • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.
  • Gereli görüldüğü takdirde online görüşme, (Nadiren!)

Konaklama

Kanada devlet liselerinde eğitim almak isteyen öğrenciler, çoğunlukla aile yanı konaklamayı tercih etmektedir. Aileler, öğrencilere ayrı oda sağlarlar. Günde 3 öğün yemek sağlamaktadır. Konaklama ücretleri, okul ücretlerinden ayrı ödenmektedir. Aylık ortalama 850 Kanada Doları civarında maliyeti vardır.

Tüm ev sahipleri özenle seçilmektedir. Sabıka ve sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılır. Özellikle Kanada’ya adapte olmak ve İngilizce pratiği yapmak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Öğrenciler içinde çok daha güvenli bir konaklama türüdür.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Sizinle Hemen İletişime Geçelim!