Buffalo Trail Public Schools Regional Division; Alberta eyaletinde, Kanada çayırlarındaki eşsiz konumumuzda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Burada, dünyanın dört bir yanındaki diğer yerlerden çok daha fazlasını sunuyoruz… 4 mevsim, kır ve park alanları, küçük topluluklar ve yeni gelenler için unutulmaz deneyimler. Bunların hepsi ilham verici, nefes kesici ve hayat değiştirici olabilir.

Buffalo Trail Devlet Okulları, uluslararası öğrencilere ortaokul ve liselerde yerel Kanadalı öğrencilerle birlikte çalışma fırsatı sunar. Çoğu uluslararası öğrenci mezun olmaya ve bir Alberta Lise Diploması kazanmaya, Kanada ve Kuzey Amerika’daki en iyi üniversitelere giriş yapmaya gelir. Ayrıca, 5 veya 10 aylık kısa süreli bir Kanada lise deneyim programı sunuyoruz.

Buffalo Trail Devlet Okulları, akademik programlama ve başarılardaki gücüyle gurur duyuyor. Son birkaç yılda BTPS, eyaletteki en yüksek öğrenci lise mezuniyet oranlarından birine sahip oldu. Bölüm ayrıca eyaletteki orta öğretim sonrası oranlara en yüksek öğrenci geçişlerinden birine sahip olduğu için kabul edilmektedir. BTPS öğrencileri, akademik çalışmalarının yanı sıra spor, güzel sanatlar, müzik grubu, meslek çıraklıklarında da başarılıdır.

Okullar en iyi tesislere sahiptir – bilim, bilgisayar ve endüstriyel teknoloji laboratuvarları, kütüphaneler, tiyatrolar, medya stüdyoları, sanat stüdyoları, dans stüdyoları, spor salonları, TV ve ses kayıt stüdyoları ve kafeteryalar. Ayrıca, lisede orta öğretim sonrası eğitime devam etmek isteyen öğrencilere çift kredi seçenekleri sunmak için lise sonrası kurumlarımızla yakın işbirliği yapıyoruz.

Buffalo Trail Devlet Okul Bölgesi gibi okullar da uluslararası öğrencilerine mükemmel destek sunar. ESL programlama, uluslararası öğrencilere başarılı olmak için ihtiyaç duydukları yardımı verir.

Küçük kasabalar söz konusu olduğunda, yeri özel kılan genellikle insanlardır. Yakında görüşmek dileğiyle.

Neden Kanada Liseleri ?

Buffalo Trail Public Schools Regional Division Program Ayrıntıları

Programın Kuruluş Tarihi:   2019

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Sömestr, mezuniyeti desteklemek için 2+ yıl

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce ve / veya Fransızca

Toplam okul sayısı:   28

Uluslararası öğrenciler için liseler:   13

İlçedeki / Kuruldaki Toplam Öğrenci: 4000

Toplam Uluslararası Öğrenci:   5

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:   7-12

En yakın havaalanı:   Edmonton

Buffalo Trail Public Schools Regional Division Nerede

Buffalo Trail Devlet Okulu Bölümü çok büyük ve çeşitlidir ve Doğu-Orta Alberta’da 14 250 kilometrekarelik bir alanı kaplar. Edmonton’un iki saat doğusundayız.

Birçok farklı topluluğun bulunduğu kırsal bir okul bölümüyüz. Topluluklarımızın büyüklükleri 100 ila 10.000 kişilik şehirler arasında değişmektedir. Uluslararası Öğrenciler, bölümümüzdeki 13 okulda eğitim görebilir. Her okul konumu, güzel parklar, tahıl çiftçiliği, batı çiftliği, vahşi yaşam koruma alanları, rodeo etkinlikleri, Hutterite Kolonileri, İlk Ulus ve Metis Topluluklarımızla bağlantı ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli etkinlikler ve ilgi çekici yerler sağlayan çeşitli bir topluluk sunar.

Kırsal topluluklarımız küçük, güvenli ve arkadaş canlısıdır. Öğrenciler ya okula yürür, bisiklete biner ya da okul otobüslerine binerler. Bölgemiz, uluslararası öğrencilere, bir çiftlikte, küçük bir kırsal kasabada veya bir çayır topluluğunda yaşamaktan çeşitli seçeneklerle kırsal yaşamı deneyimleme fırsatı sunmaktadır.

Buffalo Trail Public Schools Regional Division Konaklama

Aile yanında kalmaya ihtiyaç duyan öğrenciler, öğrencinin aile yanında konaklama profiliyle yakından eşleşen, özenle seçilmiş ev sahibi ailelere yerleştirilir. Tüm aile yanında konaklamalarımız güvenli, temiz, önceden taranmış Kanada aile evleridir. Aile yanında kalan her aile, Polis güvenlik kontrollerini, aile yanında konaklama koordinatörü tarafından yapılan ev ziyaretlerini ve Aile Yanı Koordinatörü ile görüşmeleri içeren bir tarama kontrolünden geçmelidir. Yerleşimler, her öğrenci ve aile yanında kalan ebeveynle düzenli olarak kontrol eden belirlenmiş bir Aile Yanı Koordinatörü tarafından denetlenir ve desteklenir.

Ev sahibi ailelerimiz, Buffalo Trail Okul Bölümündeki Uluslararası Öğrenci Programının ayrılmaz bir parçasıdır. Programımıza aktif ve coşkulu katılımları, her öğrencinin kültürel deneyimini geliştirir ve Kanada’daki zamanlarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlar. Aileler, öğrencilerin kültürünü ve ihtiyaçlarını anlamalarını sağlamak için öğrencilerin gelişinden önce bir oryantasyona tabi tutulur. Taşımacılık, öğrencinin gittiği evden okula kadar sağlanmaktadır.

Faaliyetler

Buffalo Trail Okul Bölümüne katılan öğrenciler, tüm normal okul sporlarına katılma fırsatına sahip olacaklar. Bunlar Voleybol, Basketbol, ​​Badminton, Beyzbol, Golf, Futbol, ​​Rodeo, Rugby, Atletizm ve diğer birçok sporu içerir. Okul aktivitelerine ek olarak, yerel bölge çok sayıda açık hava aktivitesine katılmak için harika fırsatlar sunmaktadır. Okul bölümünün sınırları içinde, bir Nordic kayak kulübümüz, 4-H (ve diğer topluluk kulüpleri) ve yürüyüş yapmak ve keşfetmek için sayısız mil alanımız var. Öğrenciler, okul bölümünün sponsor olduğu etkinliklere davet edilir. BTPS Uluslararası Öğrenci Programı, her öğrencinin kültürel ve eğlence deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış çok çeşitli etkinliklere, etkinliklere ve gezilere sponsorluk yapar.

BTPS Uluslararası Öğrenci Programı, akademik yıllarını heyecan verici bir açık hava yaşam tarzı ile geliştirmek isteyen ve hayallerini gerçekleştirme fırsatını deneyimleyen öğrencilere sunar.

Buffalo Trail School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:   1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihleri:   15 Mayıs ve 15 Kasım

Başvuru Ücreti:   250.00 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  11,100 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:   5550 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Yeni öğrenciler için 500.00 $, geri dönen öğrenciler için 250.00 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  1000.00 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:   Bir dönem için Tam Yıl 600 / $ 350.00 (zorunlu)

Yıllık Saklama Ücreti:   0.00

Etkinlik Ücreti:   Bir Okul Yılı için 400.00 $ / bir dönem için 200.00 $

Okula Ulaşım: 0,00 $
*Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

*Ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!