Battle River School Division, tüm öğrencileri için yüksek kaliteli öğrenme deneyimleri sağlar. Mükemmel başarı sonuçlarıyla, okul bölümümüzdeki öğrenciler il sınavlarında sürekli olarak ortalamanın üzerinde puanlar alırlar. Lise bitirme oranımız lisedir ve okullar bir dizi akademik, güzel sanatlar, atletizm, liderlik ve ders dışı programlar sunar. Okullarımız moderndir ve tam donanımlı bilgisayar laboratuarları, bilim laboratuarları, spor salonları ve diğer özel tesislerle güncel tesislere sahiptir.

Battle River School Division Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1995

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  23

Uluslararası öğrenciler için liseler:  11

Toplam Öğrenci: 5,800

Toplam Uluslararası Öğrenci: 30

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı:  Edmonton Uluslararası Havaalanı

Battle River School Division Nerede

Alberta’nın merkezinde bulunan büyük bir coğrafi bölgededir. Okullarımız küçük, güvenli ve misafirperver topluluklarda bulunmaktadır. Battle River Okul Bölümünün ana şehri Camrose’dur. Camrose, yaklaşık 18 500 nüfuslu modern bir şehirdir. Şehir, büyük şehirlerin tüm olanaklarına sahip olacak kadar büyüktür, ancak güvenli, sıcak ve misafirperver bir topluluk olmaya devam etmektedir. Bölgede, uluslararası öğrenciler için misafirperver ve destekleyici ortamlar sağlayan toplulukların bulunduğu çok sayıda küçük kasaba vardır. Öğretim dili ve günlük kullanım İngilizcedir. Uluslararası öğrenciler, İngilizceye dalmak ve Kanada’daki yaşamın kültürel yönlerini deneyimlemek için mükemmel bir fırsata sahiptir. Camrose, Edmonton International havaalanına 45 dakika mesafede elverişli bir konuma sahiptir.

Konaklama

Battle River School Division, denetimli Aile Yanı programı, öğrencilerin uyumlu değerlere sahip bir aileye eşleştirilmesini ve yerleştirilmesini sağlayacaktır. Öğrenciler tek ebeveynli aileleri, aynı yaştaki çocukları olan aileleri, daha küçük çocukları veya sadece yetişkinleri seçebilirler. Aile yanında konaklama personeli, ilgi alanlarını ve hobilerini karşılamak için her türlü çabayı gösterir. Aileler özenle seçilir ve mülakatlar yapılır. Bir aile onaylanmadan önce ev denetimi tamamlanır ve sabıka kaydı araması tamamlanmalı ve referans mektupları sunulmalıdır. Ev sahibi ailelerimiz tarafından sunulan destek ve rehberlik, öğrencilerin yeni topluluklarına hızlı bir şekilde uyum sağlamalarını sağlayacaktır. Ev sahibi aileler, öğrenciyi tüm aile faaliyetlerine dahil etmeye teşvik edilir. Ekip olarak çalışmak, program personelimiz, okul öğretmenlerimiz, müdürler ve ev sahibi aileler, öğrencilerin başarılı bir çalışma dönemi geçirmeleri, İngilizceyi hızlı ve bağlam içinde öğrenmeleri ve gerçek bir Kanada deneyimi yaşadıktan sonra kendi ülkelerine dönmeleri için birlikte çalışırlar. Personelimiz, öğrenci ve ailelerle düzenli iletişim halindedir.

Faaliyetler

Öğrenciler, çok çeşitli atletik ve güzel sanat etkinliklerinin yanı sıra öğrenci liderliği ve yıllık kulüplere sahiptir. Öğrenciler, okullarına tam olarak katılmaya teşvik edilir.

Battle River School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Tam sınıf öğrencileri için Eylül girişi. Dönem öğrencileri için Eylül ve Şubat. Alanın izin verdiği ölçüde kısa dönemli öğrenciler için sürekli alım.

Son Başvuru Tarihleri:  Eylül alımı için 1 Mayıs önerilir. Şubat alımı için 1 Kasım önerilir.

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  10,650 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  5,325 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  450 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  775 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  595 $; Bir dönem 300 $

Yıllık Saklama Ücreti:  Ücretsiz, Havaalanı Transferi 300 $ Edmonton International’dan 450 $ Calgary International’dan

*Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

*Ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!