CHINOOK INTERNATIONAL PROGRAM

Saskatchewan eyaleti, Kanada’nın güneybatı kesiminde yer alır ve ülkenin “tahıl ambarı”, yüz bin göl ve uçsuz bucaksız bozkırlardan oluşan bir eyaleti olarak bilinir. Sakin bir eyalet olması Saskatchewan devlet liseleri programları tercih edilmektedir.

Neden Saskatchewan’da Eğitim

  • Eyalet, Kanada’daki en iyi üniversitelerden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Saskatchewan Üniversitesi ve ülkenin en iyi 20 eğitim kurumu arasında yer alan Regina Üniversitesi. Üniversiteler, Saskatchewan’da en çok talep gören alanlarda profesyonelleri yetiştiriyor: tarım, biyomühendislik, işletme ve sosyal bilimler alanında ön plana çıkmaktadır.
  • Saskatchewan, üniversite mezunlarının eyaletteki bir üniversitede eğitim için harcadıkları 20.000 Kanada dolarına kadar geri gelmelerine olanak tanıyan bir programa sahiptir. Genç profesyoneller, Saskatchewan’daki resmi istihdama tabi olarak gelir vergisi iadesi olarak para alabilecekler.
  • Saskatchewan çok kültürlü yapıya sahiptir. Öğrenciler yabancılık çekmeden ve kolayca kültüre uyum sağlayabilirler.
  • Saskatchewan’daki işsizlik oranı% 5,5’i geçmediği için üniversiteden mezun olduktan sonra oldukça hızlı iş bulan yaklaşık 5 bin yabancı öğrenci eyalette eğitim görüyor.
  • Saskatchewan’ın doğası gibi, oldukça çeşitlidir. İlin güneyinde ve güneybatısında, kurak bir step iklimi hüküm sürmekte, orta ve doğu kısımlar, büyük miktarda yağış ile orta derecede serin bir iklim ile ayırt edilmekte ve kuzeyde bir yarı arktik iklim hüküm sürmektedir. Regina ve Saskatoon şehirlerinde yaz sıcaklıkları + 25 ° C’ye ulaşır ve kışın -20 ° C’ye düşer.

Kabul Şartları

Saskatchewan devlet liseleri eğitim almak isteyen tüm öğrencilere açıktır.

  • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması, (Okullara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.)
  • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
  • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.
  • Gereli görüldüğü takdirde online görüşme, (Nadiren!)

Konaklama

Devlet liselerinde eğitim alacak öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı tercih etmektedir. Öğrencilere özel bir oda ve 3 öğün yemek olanağı sunulur. Çoğunlukla konaklama ve yemek masrafları okul ücretinden hariç tutulmaktadır.  Ortalama aylık 800 Kanada Dolarını, yıllık 8000 Kanada Dolarını geçmez.

Tüm ev sahibi ailelerin, yalnızca sabıka kaydı veya tehlikeli hastalıkların bulunup bulunmadığını kontrol etmekle kalmayıp, aynı zamanda ailenin yabancı bir öğrenciyi ağırlama ve onu Kanada toplumunun yaşamına ve kültürüne dahil etme arzusunu da içeren kapsamlı bir kontrolden geçtiğini unutmamak önemlidir . Aile yanında konaklama, okuldaki akranlarla iletişim kurmanın yanı sıra sözlü İngilizce pratiği yapmak için ek bir fırsat sağlar.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Sizinle Hemen İletişime Geçelim!