Geniş alanlar ve açık alanlarla karakterize edilen Kanada Saskatchewan, ülkenin orta kesiminde yer alan bir Kanada çayır eyaletidir ve tamamen kara ile çevrili olan yalnızca iki ilden biridir. İl, 651.900 km²’lik bir yüzölçümüne ve 1 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir ve% 70’den fazlası ilin güney yarısında yaşamaktadır. Başkent Regina’dır. Saskatchewan’daki yaşam hakkında bilmeniz gereken her şey burada.  

Kanada Saskatchewan nerede?

Kanada Saskatchewan, Alberta ve Manitoba arasında yer alır ve Amerika Birleşik Devletleri ile sınır komşusudur. İklim, sıcak, nemli yazlar ve acı soğuk kışlar ile Nemli Kıta iklimidir. Kar fırtınaları ve sıfırın altındaki sıcaklıklar yaygındır.

Kanada Saskatchewan’da yaşama maliyeti

Birçok göçmen, yüksek standart ve uygun yaşam maliyeti nedeniyle Saskatchewan’da yaşamayı seçiyor. Buradaki sakinler için ortalama gelir Kanada ortalamasına yakın ve konut maliyetleri Regina’da ortalama 297.000 dolarlık bir ev fiyatına oturuyor.

Saskatchewan, eyaletin tüm sakinleri için yüksek yaşam standartlarının korunmasına büyük katkı sağlayan, kamu tarafından finanse edilen güçlü bir sosyal program geleneğine sahiptir.

Ekonomi

19. yüzyılın sonlarından bu yana ekonomi, tarım ve hayvancılık üretimine odaklanmıştır. Saskatchewan önemli miktarda buğday, arpa ve diğer tahılları üretir ve yalnızca Alberta daha fazla sığır eti üretir. 20. yüzyılda petrol sondajı ve doğalgaz çıkarımı da önemli hale geldi. Turizm, avcılık, balıkçılık, yürüyüş ve kampçılık biçimlerinde de gelişen bir endüstridir.

Demografik bilgiler

En büyük etnik grup Alman, ardından İngiliz, İrlandalı ve İskoç. Çoğunlukla çeşitli alanlarda tarım ürünlerinin üretilmesi sayesinde bir miktar göç var. Nüfusun% 87’si İngilizce konuşmakta, Almanca ve Aborijin dilleri ise yalnızca% 5’ini oluşturmaktadır.

Protestan ve Katolik inançlarını, Saskatchewan nüfusunun çoğunluğu izlemektedir, ancak çok kültürlü bir toplum olarak, eyalet genelinde geniş bir din yelpazesine hitap eden birçok ibadet yeri bulunmaktadır.

Saskatoon 270.000’den fazla kişiye ev sahipliği yapıyor ve Regina rakamları yakından takip ediyor.

Eğitim

1940’lara kadar ilk ve orta okulların çoğu 1 odalı okul evleriydi. Günümüzde Saskatchewan, tümü ilgili alanlarında mükemmel olan 19 kolejle çok daha gelişmiştir. Saskatchewan Üniversitesi ve Regina Üniversitesi, Kanada’daki en iyi öğrenim kurumları arasındadır ve hem yerel hem de uluslararası öğrencilere çeşitli kurslar sunar. Aborijin kültürünü korumaya ve kutlamaya adanmışlık, Saskatchewan Üniversitesi’nde iş, sanat ve bilimler ile gençlere kültürü öğretmek için tasarlanmış diğer birçok kursla birlikte yetiştirilmektedir.

Kanada Saskatchewan gezilecek yerler

Saskatchewan’daki başlıca ilgi çekici yerler, 100.000 el değmemiş gölü, binlerce kilometrelik güzel nehir ve akarsuları ve vahşi yaşamla dolu bol ormanlarıdır. Kamp, yürüyüş, kano / kayak, avcılık ve balık tutma olanakları neredeyse sınırsızdır.Saskatchewan’da tümü Regina veya Saskatoon’da olmak üzere sadece dört sanat galerisi ve müze var.