Regina Üniversitesi bir olan kamu araştırma üniversitesi bulunan Regina, Saskatchewan , Kanada. Özel bir mezhepsel lise olarak 1911 yılında kurulan Kanada Metodist Kilisesi, onunla bir ilişki başladı University of Saskatchewan 1925 yılında bir üniversitenin olarak, ve kilise tarafından disaffiliated ve tam 1934 yılında Üniversitesi’ne devredilirken; 1961’de Saskatchewan Üniversitesi’nin Regina Kampüsü olarak derece verme statüsü kazandı . 1974’te özerk bir üniversite oldu. Regina Üniversitesi’nin 15.000’den fazla tam ve yarı zamanlı öğrencisi vardır. Üniversitenin öğrenci gazetesi The Carillon , CUP üyesidir.

Regina Üniversitesi, deneyimsel öğrenmeye odaklanmasıyla tanınmıştır ve 41 programda işbirliğine dayalı eğitim yerleştirmelerine ek olarak stajlar, profesyonel yerleştirmeler ve pratikler sunmaktadır. Bu deneyimsel öğrenme ve kariyer hazırlığı odağı, 2009 yılında Regina Üniversitesi, katılımcı öğrencilere belirli bir eğitim, kariyer ve yaşam elde etmek için eğitimi deneyimle destekleyerek mezuniyetten sonra başarılı bir kariyer başlatmayı garanti eden benzersiz bir program olan UR Garanti Programını başlattığında daha da vurgulanmıştır. hedefler. Eyaletteki kraliyet şirketleri, devlet daireleri ve özel şirketlerle yapılan ortaklık anlaşmaları, Regina Üniversitesi’nin hem öğrencileri iş deneyimi fırsatlarına yerleştirmesine hem de eğitim sonrası istihdam elde edilmesine yardımcı olmuştur.

University of Regina Tarihi

Regina Üniversitesi, 1911’de kurulan Regina College’dan büyüyen, mezhebe bağlı olmayan bir üniversitedir.Saskatchewan Üniversitesi’nin Regina yerine Saskatoon’a verilen ödülüne doğrudan yanıt olarak, Kanada Methodist Kilisesi, Regina College’ı kurdu. 1911’de Saskatchewan, Regina’daki College Avenue’de 27 öğrencinin kaydıyla başlayarak; uzun süredir feshedilmiş olan St Chad’s College (Anglikan din adamlarının eğitimi için bir teolojik seminer) ve yine College Avenue üzerinde bulunan Qu’Appelle Diocesan School’un bitişiğindeydi. James Henry Puntin (mimar) kampüste aşağıdakiler dahil çeşitli binalar tasarladı: Regina Methodist College (1910); Doğu ve Batı Kuleleri (1914); Kadınlar Konutu (1914); Gymnasium (1925); Enerji Santrali (1927); Müzik ve Sanat Binası (1928). “1928’de, Darke Hall College Avenue’de inşa edildi, [d]” çok az şehrin rakip olabileceği takdire şayan bir tiyatro”.

1934’te Regina College, Saskatchewan Üniversitesi’nin bir parçası oldu. Saskatchewan Üniversitesi 1907 yılında oluşturulan tek kamu taşra üniversitesi uzatma çalışmaları ve uygulamalı araştırma üzerinde durularak, Amerikan devlet üniversitesi üzerine biçimlendirilmiştir.Yönetişim, akademik politikadan sorumlu bir senatodan (fakülte) ve mali politika üzerinde münhasır denetim uygulayan bir yönetim kurulundan (vatandaşlar) oluşan iki meclisli bir üniversite hükümeti sistemi kuran Toronto Üniversitesi Yasası , 1906’da modellenmiştir. ve diğer tüm konularda resmi yetkiye sahip olmak. Kurul tarafından atanan başkan, 2 organ arasında bir bağlantı sağlamak ve kurumsal liderlik yapmaktı.Bu yüzyılın başlarında, mesleki eğitim geleneksel ilahiyat, hukuk ve tıp alanlarının ötesine geçti. Alman esinli Amerikan özel ders çalışması modeline dayalı lisansüstü eğitim ve bir araştırma tezinin tamamlanması tanıtıldı.

Regina College, 1925’te akredite üniversite kursları sunan bir ortaokul olarak Saskatchewan Üniversitesi ile resmi bir ortaklık kurdu, ancak Metodist Kilisesi’nin halefi olan şimdi Kanada Birleşik Kilisesi’nin mezhep koleji olarak devam etti . Regina College, Saskatchewan Üniversitesi’nin ikinci kampüsü olarak tam derece verme statüsünü aldığı 1959 yılına kadar Junior College olarak devam etti.

1960’larda başlatılan üniversite eğitimi politikası, nüfus baskısına ve yüksek öğretimin bireyler ve toplum için sosyal adalet ve ekonomik üretkenliğin anahtarı olduğu inancına yanıt verdi. 1961’de kolej, Saskatchewan Üniversitesi, Regina Kampüsü olarak yeniden adlandırıldı. 1974’te bağımsız Regina Üniversitesi oldu.

Bununla birlikte, orijinal Birleşik Kilise bağlantısı, 1990’larda kapanan son Birleşik Kiliselerden birinde tören kullanımı için üniversite tarafından yeniden başlatılan toplantı mobilyalarında sembolik olarak anılıyor.

Saskatchewan Üniversiteleri Üyeliği

Kontrolün Saskatchewan Üniversitesi’ne devredilmesiyle, sunulan kursların yelpazesi bir şekilde genişletildi. Bu dönemde , Regina’daki özel liseleri sırasıyla Roma Katolik ve Lutheran kiliselerinin himayesinde sürdüren Campion ve Luther Kolejleri de Saskatchewan Üniversitesi’ne bağlı olarak ortaokul statüsünü korudu; Anglikan Kilisesi olan Aziz Chad Koleji Regina bir teolojik eğitim tesisi opere olmuş ancak daha büyük mezhepleri ile karşılaştırıldığında Ontario Kanada batıda sayıda kullanıcıyı kurulmuş hiç (daha sonra Kanada’da İngiltere Kilisesi olarak da bilinir), arada Saskatoon Emmanuel College ile birleşti ve Regina’daki yüksek öğrenimden çekildi.

Yükseltme süreci, 1961’de, üniversiteye Saskatchewan Üniversitesi Regina Kampüsü’ne tam derece verme statüsü verildiğinde ve Regina Kampüsü’nde dereceleri tamamlayan öğrencilere Saskatchewan Üniversitesi’nden dereceler verildiğinde hızlandı.

University of Regina Regina Kampüsü

Regina Kampüsü’nün orijinal tasarımı ( Wascana Center’ın kendisi) ve ilk binaları, saf beton modernist tarzda, New York’taki orijinal Dünya Ticaret Merkezi’nin mimarı Minoru Yamasaki tarafından yapılmıştır.

Dr John Archer Kütüphanesi , üniversitenin ana kütüphane, sonra (diğerleri sınıf ve laboratuvar binaları olmak üzere) 1967, yeni kampüsün orijinal üç binalardan birinde açıldı ve seçildi Dr. John Archer , 1999 yılındadır.

Daha fazla bina, sade tarzının özelliksiz Regina ovasına uygunluğuna ilişkin yıllar boyunca bazı tartışmalara rağmen, Yamasaki’nin vizyonuyla büyük ölçüde uyumlu olmuştur; 1972’ye gelindiğinde, Yamasaki’nin Missouri, St. Louis’deki 1955 Pruitt-Igoe konut projesinin yıkılmasıyla – bu tür bir yıkım, bazıları tarafından postmodern mimarinin başlangıcı olarak kabul ediliyor – Yamasaki’nin modernist estetiği, pek çok mimarın gözünde zaten biraz modası geçmişti.

Campion Koleji ve daha sonra Luther Koleji, Regina Koleji gibi ayrıca University of Saskatchewan bağlı mezhepsel yüksekokul olmuştu modeline kurulan “federe kolej” durumu Victoria , Trinity , Aziz Michael ve Üniversite de Kolejleri Toronto Üniversitesi (ve sonuçta Oxford ve Cambridge üniversite sistemi ) ve yeni kampüste tesisler inşa etti. (St Chad’s, Regina’daki dördüncü mezhep koleji , Kanada Anglikan Kilisesi tarafından işletilmektedir.Regina College’ın hemen doğusundaki College Avenue’deki eski Anglikan piskoposluk mülkünde, 1964’te Saskatoon kampüsünde Emmanuel College ile birleşti ve bir süre sonra özel kız lisesini işletmeye devam ettikten sonra 1970 yılında Regina tesislerini kapattı.

Eylül 2000’de, Kanada Kraliyet Hava Kuvvetleri Birliği’nin 600 Şehri Regina Wing, İkinci Dünya Savaşı sırasında Müzik Konservatuarı binasında eğitim almış 2 Nolu İlk Eğitim Okulu’nun eski personeline adanmış bir bronz savaş anıtı plaketi dikti.

Bağımsız Bir Regina Üniversitesi

Saskatchewan Üniversitesi’nin Regina’da (Saskatoon kampüsü yerine) ek fakülteler kurma planları ile ilgili bir takip olmadığından, Fakülte Konseyi, özerk bir kurum yaratmanın fizibilitesini incelemek için oluşturuldu. Kanada Yüksek Mahkemesi Emmett Hall’a bağlı bir Kraliyet Komisyonu , orada “tek bir üniversitenin koynunda savaşan iki kampüs grubu” olduğunu tespit etti.

Sonuç olarak, Regina Üniversitesi 1 Temmuz 1974’te bağımsız bir kurum olarak kuruldu [16] ve ilk Regina Üniversitesi diplomaları 1975’teki bahar toplantısında verildi – ancak gelişimi 21. yüzyıla kadar yavaştı. bina ve genişleme patlaması meydana geldi. Bununla birlikte, üniversitenin fakülteleri 21. yüzyılda, önceliklerin liberal sanatlardan mesleki eğitime kayması nedeniyle 1970’lerde olduğundan önemli ölçüde daha küçüktür.

College Avenue üzerindeki orijinal Regina College binaları kullanılmaya devam ediyor; eski Girls ‘Residence şimdi Regina Müzik Konservatuarı; 1997’de Güzel Sanatlar Bölümü eski Normal Okul binasından yeni WA Riddell Merkezi’ne taşındı ve Normal Okul büyük ölçüde yenilenerek Kanada-Saskatchewan Ses Sahnesi oldu.

Kampüs, 1970’lerin sonunda Dil Enstitüsü’nün inşasından sonra yaklaşık yirmi yıldır durağan olan yeni bir büyüme ve genişleme hamlesi yaşadı. 1990’ların sonlarından bu yana, Dr. William A. Riddell Center dahil olmak üzere birkaç yeni bina eklenmiştir; Wakpá Kulesi (Güney) ve Paskwāw Kulesi (Kuzey) Konutları; Kinesiyoloji, Sağlık ve Spor Merkezi; First Nations University of Canada ve Araştırma ve Yenilik Merkezi; Eğitim Binasının önemli birçok merkezle genişletildi.

Wakpá Kulesi (Güney) ve Paskwāw Kulesi (Kuzey) Konutları’nın inşası, kampüsün estetik ve topluluk merkezi olarak yeni bir ova etrafındaki kampüs peyzajının önemli ölçüde yeniden geliştirilmesini içeriyordu . Gelecek planlar arasında Çevre Yolu’nun doğu tarafında inşaat yer alıyor. Amaç, 25.000 kişilik bir kaydı barındırmaktır.

2005 yazındaUniversity of Regina 2005 Kanada Oyunlarına ev sahipliği yaptı . Yeni tamamlanan son teknoloji Kinesiyoloji , Sağlık ve Spor Merkezi’nde birçok etkinlik gerçekleşti . Oyunların idaresi, Regina Öğrenci Birliği ofislerinden ve diğer çeşitli yerlerden yapılmıştır.

Regina Araştırma Parkı merkez kampüsünün hemen yanında bulunan ve üniversite bölümleri ile bağlantılı olarak kendi girişimleri birçok yürütmektedir edilir. Son yıllarda, yerel hayırseverler üniversiteye önemli ölçüde çeşitli disiplinlerde burslar ve sandalyeler verdiler.

2015 yılında, Regina Üniversitesi, Saskatchewan’daki ilk Fransız Üniversitesi olan La Cité universitaire francophone’u (La Cité) açtı. Üniversite, Fransız öğrencilerine la francophone ve Fransaskois’in dilini ve kültürünü öğrenen Fransızca dil kursları sunmaktadır. Ayrıca Fransız kültürünü öğrenebileceğiniz bir yer olan La Rotonde’yi de sunuyor.

University of Regina Fakülteleri

University of Regina, sertifika, diploma, lisans ve lisansüstü derece seviyelerinde çeşitli programlar sunan on fakülte ve bir okula sahiptir.

Fakülte Genel Bakış
Sanat Fakültesi U of R’nin en büyük fakültesi ve sosyal bilimler, diller ve beşeri bilimlere ev sahipliği yapmaktadır. Sanat Fakültesi, ülkenin tek Polis Çalışmaları programını sunmaktadır.
İşletme Fakültesi  Fakülte, hem Paul J. Hill İşletme Fakültesi’ni (lisans programları) hem de Kenneth Levene İşletme Enstitüsü’nü (lisansüstü derece / sertifika programları) kapsamaktadır.
Eğitim Fakültesi İlk ve orta öğretim için lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim sunar. U of R’nin kota (rekabetçi giriş) programlarından biridir
Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi Sunulan mühendislik programları: Elektronik Sistem Mühendisliği, Çevre Sistemleri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği, Petrol Sistemleri Mühendisliği ve Yazılım Sistemleri Mühendisliğidir Öğrenciler aşağıdaki disiplinlerde bir uzmanlık ekleyebilirler: İletişim Mühendisliği, Kontroller, Dijital Tasarım, Güç Elektroniği, İmalat Mühendisliği ve Proses Mühendisliği.
Medya, Sanat ve Performans Fakültesi U of R’nin görsel sanatlar, tiyatro, müzik ve medya üretimi ve çalışmaları sanatlarında güzel ve sahne sanatları ve sanat eğitimi programlarına ev sahipliği yapmaktadır.
Lisansüstü Eğitim Öğretim ve Araştırma Fakültesi Diğer tüm fakültelerle birlikte yüksek lisans ve doktora eğitim programları sunmaktadır.
Kinesiyoloji ve Sağlık Çalışmaları Fakültesi
Hemşirelik Fakültesi  İlk alımını 2011 Sonbaharında kabul eden SIAST ile ortak olarak bir derece takip hemşirelik programı sunuyor .
Bilim Fakültesi Bölümler ve programlar arasında bilgisayar bilimi, matematik ve istatistik, jeoloji, biyoloji, fizik, kimya ve biyokimya ve aktüerya bilimi bulunmaktadır.
Sosyal Hizmet Fakültesi Regina ve Saskatoon’daki ana kampüsler ve Saskatchewan’daki uydu kampüsleri  uygulama ve araştırma temelli çalışma programları sunar.

 

University of Regina ayrıca bir yüksek lisans okulu, Johnson-Shoyama Kamu Politikası Enstitüsü bulunmaktadır . Saskatchewan Üniversitesi ile birlikte Yüksek Lisans ve Doktora programları sunar.
University of Regina ayrıca diğer üniversiteler ve meslek yüksekokulları ile bir dizi profesyonel öncesi transfer programı sunmaktadır: Tarım ve Biyolojik Kaynaklar, Kayropraktik, Diş Hekimliği, Hukuk, Tıp, Beslenme, Mesleki Terapi, Optometri, Eczacılık, Fizik Tedavi ve Veterinerlik bunlar arasındadır.
Ağırlıklı olarak İngilizce konuşulan bir kampüsün merkezinde, Regina Üniversitesi’ndeki La Cité universitaire francophone, çok çeşitli Fransızca programları, hizmetleri ve aktiviteleri sunmaktadır. La Cité, azınlık durumlarında frankofonlarla ilgili araştırma projelerinin yanı sıra, Fransaskois topluluğunun gelişimine katkıda bulunan benzersiz üniversite topluluğu girişimlerini yönetir ve destekler.

İşbirliğine dayalı eğitim

Regina Üniversitesi, Saskatchewan’da ortak eğitim alan üniversitelerden biridir . Üniversite lisans öğrencilerinin çoğu, en yüksek yüzde fen ve mühendislik fakültelerinde olmak üzere, kooperatif programına kayıtlıdır. Sanat Fakültesi, lisans öğrencileri için yenilikçi bir staj programı sunmaktadır.

Konutlar

Regina College başlangıçta, üniversite 1934’te University of Saskatchewan’a bağlandığında akademik kullanıma dönüştürülen erkek ve kız öğrenci yurtlarını barındırıyordu. (Eski Kız Yurdu şimdi Regina Konservatuarı’nı barındırıyor.)

Ana (Wascana) Kampüs, kampüste yaklaşık 1.200 öğrenci için ikamet alanına sahiptir. Her yatak odası tek kişiliktir, ancak kampüsteki pek çok alan çift kişilik konaklamayı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır ve gerekirse yüksek talebi karşılamak için ilave konut alanı inşa etmeden kapasiteyi artırır. Regina Üniversitesi yurtları, kurulduğu günlerin biraz kasvetli atmosferinden kampüs hayatını canlandırdı:

 • College West, 1972’de inşa edilen ilk kampüs içi konaklama birimidir. Apartman tarzı konut yaşamı sunar. Bina ayrıca, daha önce Sınıf Binası ve ardından İdari Beşeri Bilimler Binası’nda bulunan sınıflara, akademik ve ticari ofislere ve Kitapevi’ne ev sahipliği yapmaktadır.
 • Dil Enstitüsü’ndeki La Résidence, Fransızca konuşan öğrencilere ve uluslararası diller okuyanlara öncelik vermektedir. Yatakhane tarzı konut yaşamı sunar. Fransızca konuşan bir öğrenci atmosferini korur.
 • Wakpá Kulesi (Güney) ve Paskwāw Kulesi (Kuzey) Rezidansları, 2004 yılında tamamlandı.  İki simetrik, on iki katlı kule, daire, stüdyo ve yatakhane tarzı konutları barındırıyor. Bu binalar kampüsün merkez noktasını oluşturur ve aynı zamanda hem Dış / Mezun İlişkileri hem de Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Fakültesi’ni barındırır.
 • 2015 yılında açılan Kīšik Towers Rezidansları. Bu ikiz 14 katlı binalar, iki yatak odalı veya dört yatak odalı daireler, stüdyo daireler ve özel tuvaletli tek yatakhaneler sunmaktadır.
 • Luther College’ın (Üniversitenin ikinci federe koleji ve ikinci kampüs içi yurdu) bir parçası olan Luther College Residences , 1971’de açıldı. Luther, bazı ortak tesislerle birlikte daha geleneksel yatakhane tarzı konutlar sunuyor.

University of Regina, kampüste yaşamayı seçen artan sayıda yerleşik olmayan (uluslararası, eyalet dışı, kırsal) öğrencilerin sayısını kolaylaştırmak amacıyla, gelen (birinci sınıf) öğrencilere yıllık olarak önemli bir alan ayırmaktadır.

Mezun Olmuş Önemli Kişiler

 • Janice Acoose , yazar, gazete köşe yazarı, film yapımcısı, yerli dil savunucusu ve First Nations Üniversitesi’nde yerli ve İngiliz edebiyatı profesörü
 • Lee Ward, PhD. , ünlü siyaset bilimci
 • Gordon Barnhart , SOM , yazar, Avam Kamarası eski sekreteri ve Saskatchewan eski Vali Teğmen
 • Roy Bonisteel , Laurier LaPierre , Knowlton Nash , Bill Cunningham, Val Sears , Myrna Kostash , Walter Stewart , John Sawatsky ve Maggie Siggins , inter alios , School of Journalism’de misafir profesörleri ziyaret ediyor.
 • Bob Boyer (1948–2004), görsel sanatçı, Profesör ve Hint Güzel Sanatlar Başkanı, SIFC. [50]
 • Oyun yazarı ve gizem romanları yazarı Gail Bowen , First Nations Üniversitesi’nde İngilizce doçentiydi.
 • Lorne Calvert , Saskatchewan Başbakanı (2001–2007)

Spor

Regina Üniversitesi, U Sports üyesidir ve çeşitli sporlarda erkek ve kadın takımları sahalar. Takımları , Regina Rams hariç tüm spor dallarında ” Cougars ” adını taşır.Aslen üniversiteye bağlı olmaksızın PJFC futbolunda yarışan bir topluluk genç futbol takımı olan ve 1999’da Kanada Batı U Sports Konferansı üyesi olarak Üniversite saflarına katılan. Erkek üniversite takımları Regina Rams (futbol), basketbol, ​​kros, hokey, yüzme, atletizm, voleybol ve güreştir. Kadın üniversite takımları arasında basketbol, ​​kros, hokey, futbol, ​​yüzme, atletizm, voleybol ve güreş bulunmaktadır. Regina Üniversitesi aynı zamanda amigo, curling, dans takımı, kürek çekme, yedili erkek rugby, kadın rugby yedileri, kadın softbolu, senkronize yüzme, ulti ve triatlon dahil olmak üzere çeşitli üniversite kulüp takımlarına ev sahipliği yapmaktadır.

2005 yazında , üniversite Kanada Yaz Oyunlarına ev sahipliği yaptı.

Medya

Üniversitenin öğrenci gazetesi olan Carillon . Uzun yıllar radikal öğrenci muhalefetinin bir organıydı ve 1960’larda ve 70’lerde, üniversite idaresi figürleri ve muhafazakar genel basında şiddetli eleştirilere yol açtığı için, editoryal duruşları sıklıkla çok yüksek bir topluluk profiline sahipti. Sonraki nesillerdeki öğrenci adetleri daha az tartışmalı hale geldikçe , Carillon , şu anda biraz geleneksel bir kampüs meseleleri bülteni olan daha az politik bir makaleye dönüştü.

Üniversite, batı Kanada’da ilk kurulan Gazetecilik Okulu’na ev sahipliği yapmaktadır. Okul, bir öğrenci dergisi olan The Crow’u yayınlar ve Kanada’nın en ünlü gazetecilerinden James M. Minifie’nin (1900–1974) onuruna yıllık Minifie konferansına ev sahipliği yapar.

Bağımsız topluluk radyo istasyonu CJTR-FM aktif olarak okulun öğrenci birliği içinden gönüllüler çağırmasına rağmen, Regina Üniversitesi’nin kendi kampüs radyo istasyonu yoktur.

Regina Üniversitesi , öğrenci topluluğu ve topluluk üyeleri için programlamayı içeren Interactive Media and Performance Labs’e ( IMP Labs ) ev sahipliği yapmaktadır . Laboratuarlar, özellikle Scott Collegiate ile birlikte IMP Labs Hip Hop Projesi aracılığıyla tanınmıştır . Bu programın yöneticileri, Dr. Charity Marsh ve Chris Beingessner, Saskatchewan Sanat Kurulu aracılığıyla Vali Teğmen Sanat ve Öğrenme Sanat Ödüllerini aldı.

 

 

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.