kanada regina

Kanada Regina, eyaletin Saskatoon’dan sonra ikinci büyük şehri ve Kanada’nın 16. büyük şehri olan Saskatchewan’ın başkentidir. Son on yılda pek çok uluslararası göçmen Regina’ya yerleşmeyi seçmedi. Ancak son yıllarda farklı sektörlerdeki yatırımlar ekonomiyi canlandırdı ve önemli sayıda yeni istihdam yarattı. Şehir ciddi bir işgücü sıkıntısı yaşıyor ve iş arayanlar için cazip bir yer haline geliyor.

Kanada Regina İklimi

Regina nemli karasal iklime sahiptir. Kışlar çok soğuk, rüzgarlı ve kurak geçer. Ocak ayında sıcaklıklar -21.6 ° C ile -10.7 ° C arasındadır, ancak bazen -40 ° C’nin altına düşer. 1 Ocak 1885’te Regina -50 ° C’yi deneyimledi. Rüzgar, kış sıcaklıklarını gerçekte olduğundan daha soğuk hale getirebilir. Rüzgar soğuğu , havanın ortalama bir insana ne kadar soğuk hissettiğini gösteren bir endekstir. Regina’da yılda yaklaşık 86,5 gün -20 ° C veya daha az rüzgar soğuğu, 43,2 gün -30 ° C veya daha soğuk ve 16,3 gün -40 ° C veya daha düşük rüzgar soğuğu vardır. Yaz sıcaklıkları genellikle 12 ° C ile 26 ° C arasındadır; ancak 40 ° C’ye yükselebilirler .: Kaydedilen en yüksek sıcaklık 5 Temmuz 1937’de 43.3 ° C idi.

Toplu taşıma

Kanada Regina Şehri, toplu taşımaya binmenin paradan tasarruf etmenin bir yolu olduğunu söylüyor. Otobüs sistemini kullanmak yılda 750 $ ‘dan daha ucuzken, bir araba sahibi olmak ve kullanmak yılda binlerce dolara mal olabilir. Ayrıca, transit geçiş için Federal Vergi Kredisi için başvurabilirsiniz. Şehirde 23 otobüs güzergahı işleten Regina Transit tarafından toplu taşıma sağlanmaktadır. Otobüs tarifeleri için buraya tıklayın . Yolcular ayrıca Seyahat Planlayıcı’yı kullanarak hedeflerine ulaşmanın yolunu bulabilirler.

Yolcular otobüste nakit ödeme yapmayı seçebilir (bu durumda tam para ücretine sahip olmaları gerekir), 10 yolculuk, günlük geçişler ve hafta sonu / aylık geçişler için setler satın alabilir. Ödeme yapmanın uygun bir yolu, biletlerin ve aylık geçiş kartlarının yerini alan yeniden yüklenebilir bir akıllı kart olan R-Card’dır. R-Card, ön ödemeli yolculuklar, nakit eşdeğeri veya aylık geçiş bilgileri ile yüklenebilir. R-Kartların satıldığı yerler için buraya tıklayın.

Şehir Büyüklüğü ve Nüfus (Toplum)

Regina’nın nüfusu 193.100’dür. 2008’de yayınlanan bir araştırma, Saskatchewan’ın başkenti çevresindeki metropol nüfusunun, şehirde yaşayanlardan daha hızlı büyüdüğünü gösterdi. Pek çok insan Regina’dan daha huzurlu ve daha güvenli bölgelerdeki “banliyö şehirlerine” taşınıyor ve her gün işe gitmek için şehre gidiyor.

Regina’nın nüfusunun en yüksek yüzdesi Avrupalı ​​insandır – Almanca, İngilizce, İskoç, İrlandalı, Ukraynaca ve Fransızca. Aborijin halkı yüzde 9,3’dür ve nispeten az sayıda toplulukta yoğunlaşmıştır – Kuzey Merkez ve Çekirdek.

Regina sakinlerinin yüzde doksan yedisi Kanada vatandaşıdır. Yüzde sekiz olan göçmenlerin yalnızca yüzde 2,3’ü son 10 yılda Kanada’ya geldi.

Kanada Regina Ekonomisi

Regina, en güçlü ekonomilere ve en düşük işsizlik oranlarına sahip Kanada şehirlerinden biridir. Son yıllarda, Saskatchewan doğal kaynaklarının (petrol ve gaz, potas ve diğerleri) çıkarılmasında, ulaşımda ve imalat sektöründe çok sayıda yatırım var.

Şehir, Batı Kanada’daki en büyük çelik şirketi olan EVRAZ Regina’ya (eski adıyla IPSCO) ev sahipliği yapmaktadır. EVRAZ Regina, çelik hurdayı geri dönüştüren ve daha sonra enerji borulu ürünlere dönüştürülen levha ve rulo üreten bir mini değirmen. EVRAZ Regina, üç tesis işletmektedir: çelik üretimi ve haddeleme tesisi, boy kesme ve boru şekilli haddehane. Tesis, petrol ve gaz endüstrisi için büyük çaplı borular üretmektedir.

Ancak en büyük zorluk, işgücü sıkıntısıdır. İnsanlar yıllardır Regina’yı başka bir yerde iş aramak için terk ediyorlar ve şimdi, devam eden çok sayıda proje varken, işgücü yetersiz kalıyor. Bazen Regina’daki işverenler Kanada’nın diğer bölgelerinden geçici işçi uçurmak zorunda kalır.

Bunlarda İlginizi Çekebilir: