Kanada‘ya seyahat etmenin en konforlu yolu uçak ile seyahat etmektir. Kanada uçak bileti hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Ülkemiz ile Kanada arasındaki mesafe azımsanmayacak kadar fazladır. Hiç şüphesiz en hızlı ulaşım yolu uçaktır. Bir diğer alternatifiniz deniz yolu ile seyahat etmektir. Eğer deniz yolunu tercih edeceksiniz oldukça uzun bir yolculuğun sizi beklediğini hatırlatmakta fayda var.

Kanada Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta aktarma olup, olmadığıdır. Uçak bileti alırken bu duruma dikkat etmezseniz; X bir ülkeden transit vize almak zorunda kalabilirsiniz.

Belli zaman dilimlerinde transit vize istenmemektedir. Ancak uçuşun istenilen bir ülkeden olup, olmadığını öğrenmenin en iyi yolu: Hava yolu firmasından bilgi almak olacaktır.

Kanada Uçakla Kaç Saat Sürüyor

Gelişen teknolojiyle beraber seyahatin yolda geçen kısmı oldukça kısalmış durumda. Kanada’ya gidecek bireylerin akıllarına gelecek ilk soru hiç şüphesiz: “Kanada uçakla kaç saat sürüyor ?” sorusu olmaktadır.

Aslına bakarsanız bununla ilgili net bir yanıt vermek ne yazık ki mümkün değildir. Bu arada Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. toprak alanına sahip olan ülkesi Kanada’dır.

Türkiye’den uçakla Kanada’ya gidiş ortalama olarak 8 ile 12 saat arasındadır. Ancak hava koşulları, aktarma gibi birçok faktör uçuş süresini temelden etkilemektedir.

Uçak Bileti Fiyatları Ne Kadar ?

Yanıtı net olmayan sorulardan biriside budur. Kanada uçak bileti fiyatları dönemden, döneme değişiklik göstermektedir. Özel günleri saymazsak kış aylarında daha ekonomik bir hal alırken, yaz aylarında ücretler biraz daha artmaktadır.

Kanada uçak bileti fiyatlarıyla ilgili ortalama bir rakam vermek gerekirse: 1300 ile 2000 Türk Lirası arasında değişiklik göstermektedir. Ancak erken rezervasyonla çok daha ekonomik fiyatlara ekonomik uçak bileti satın alabilirsiniz.