Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirilirken birçok adım vardır. Gerekli belgelerin ve vize başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Kişilerin seyahat amaçlarını ve seyahatlerinden sonra geri döneceğini anlatmasının en iyi Kanada niyet mektubu hazırlamaktır. Kanada vizesi niyet mektubu hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. 

Kanada Niyet Mektubu Neden Hazırlanmalı ?

Dilerseniz öncesinde vize işlemlerinin nasıl gerçekleştiğinden bahsedelim; Kanada vizesi başvuruları gerçekleştirilirken konsolosluk birimlerine iletmek için vize başvuru formu doldurulur, evraklar hazırlanır ve konsolosluğa iletilir. Bazı ülkeler vize görüşmelerini yüz yüze gerçekleştirmektedir.

Ancak bu durum Kanada vizesi başvurularında geçerli değildir. Kanada konsolosluğu direk bireyle görüşme gerçekleştirmez. Evraklara ve ve hazırlanan vize başvuru formunu dikkate almaktadır.

Kanada niyet mektubunun işlevi burada devreye girmektedir. Kişinin Kanada’ya ne amaçla gittiğini, seyahatini anlatan bir mektuptur. Bir nevi dilekçe gibidir.

Özellikle Kanada öğrenci vizesi başvurularında kişinin neden gitmek istediği, ne zaman başlayacağı ve döneceğini anlatan kısa ve öz metindir.

Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız; Türkiye’nin Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.