london canada

Ülkenin saklı cennetlerinden birisi olan Kanada London‘u yakından tanımak ister misiniz ? Günümüzde dikdörtgen şeklindeki şehir, ticaret ve yerleşim alanlarından oluşan Ontario’nun en büyük şehirlerinden biridir. Aynı zamanda çok sayıda simge yapı ve ilgi çekici yerin yanı sıra yapılacak çeşitli şeyler vardır. Kanada London şehrini ziyaret ederken görmeniz gereken oldukça önemli yerler vardır.

Kanada London’da Görmeniz Gereken 7 Yer

Şehirde görmeniz gereken birçok nokta var. Kanada London’da muhakkak görmeniz gereken 7 yeri sizin için listeledik.

1. Parka gidin

7,3 hektarlık Victoria Park, London’un en önemli toplanma yerlerinden biridir. Park, 1874’te bir İngiliz askeri üssü ve kriket sahası olarak tasarlandı, ancak bugün bir eğlence merkezi. Victoria Park, bir sahne, bir paten parkı ve bir buz pateni pistinin yanı sıra çok sayıda yıllık etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda cenotaph, gazi plaketi ve Boer Savaş Anıtı gibi bir dizi anıt da vardır. Parkta tadını çıkarabileceğiniz ilginç bir aktivite, parkta yaşayan büyük Doğu Gri sincap popülasyonu nedeniyle sincap avcılığıdır. Bunu daha önce hiç denemediyseniz, bu bir zorunluluktur.

2. Aziz Petrus Katedrali Bazilikasına Gidin

Tarihi Aziz Petrus Katedrali Bazilikası’nın tarihi Ağustos 1834’e kadar uzanmaktadır, ancak orijinal kütük yapısı 1845’te yanmıştır. Şimdi ayakta duran, 1851’de inşa edilmiş muhteşem bir 13. yüzyıl Fransız Gotik Uyanış kilisesidir. Katedralde güzel vitray pencereler ve bir Casavant org bulunmaktadır. 1958’de, Lady Şapeli ve çarpıcı iç resimler gibi cephenin ikiz kuleleri eklendi. Aziz Petrus Katedrali Bazilikası, Kanada London’un Roma Katolik Piskoposluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Gün boyu ziyaret edilebilir, hatta ayine bile gidebilirsiniz.

3. İnsülinin doğumu hakkında bilgi edinin

Banting House, Dr. Frederick Banting’in eski evidir; insülinin mucidi. Bugün ev, hayatına ve insülin keşfine adanmış bir müzedir. 1997’de Banting House, Kanada’nın Ulusal Tarihi Bölgesi oldu. Müzenin içinde diğer şeylerin yanı sıra masası, ilaç dolabı ve kişisel sanat eserleri var. Müzeyi ziyaret edin ve bu fantastik ilacı oluşturmak için kullanılan eserler ve eczacıya bakarak insülinin doğuşu hakkında bilgi edinin. Ayrıca bir bahçeye, doktorun gerçek boyutlu bir heykeline, Umut Alevi’ne ve devasa bir küre heykeline ev sahipliği yapan bitişik Banting Meydanı’nda dolaşmaya değer.

4. Bir müzede dolaşın

Kanada London herhangi bir tarih veya sanatseverin ziyaret etmesi gereken birkaç harika müze var. Bunlardan Kanada London Müzesi en popüler olanıdır. London Müzesi, 5.000’den fazla sanat eserine ve 45.000 esere ev sahipliği yapmaktadır. Koleksiyonun çoğu bölgesel sanatçılar tarafından oluşturuldu, ancak aynı zamanda ünlü Yedi Grup’un çok sayıda parçası da sergileniyor. Ontario Arkeoloji Müzesi, Kanada Kraliyet Alayı Müzesi ve Kanada Tıp Onur Listesi de dolaşmak için harika yerlerdir. Çocuklarla birlikte London’yı ziyaret ediyorsanız, London Bölge Çocuk Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin.

5. Bir etkinlikte eğlenin

Kanada London, yıl boyunca çok sayıda festival etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde olduğunuz zamana bağlı olarak, bunlar ziyaretinizi çok daha eğlenceli ve heyecanlı hale getirecektir. Her Temmuz ayında gerçekleşen Sunfest, ülkedeki en büyük ikinci dünya müziği etkinliği! Victoria Park’ta düzenleniyor ve canlı müziğin yanı sıra dünyanın çeşitli yerlerinden harika yemekler de sunuyor.

Yemekten bahsetmişken, London Ribfest yemek meraklıları için başka bir zorunluluktur. Tiyatroyu seviyorsanız, London Fringe Tiyatro Festivali sırasında Haziran ayında London’yı ziyaret edin.

6. Covent Garden Market’i keşfedin

1845 yılına dayanan Covent Garden Market, aynı adı taşıyan Birleşik Krallık şehrindeki ünlü pazarın aksine bir London hazinesidir. Pazar, taze et, meyve ve sebze satan tezgahlarla dolu bir dönüm noktasıdır. Covent Garden Market sadece çiğ gıda satmanın yanı sıra restoranlar, pastaneler, barlar ve şarküterilere de ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca çiçekler, yerel el işleri ve çikolatalar satın alarak günü bir masajla sonlandırabilirsiniz. Mayıs ayından Aralık ayına kadar pazar, açık hava çiftçilerinin pazarıyla dışarı çıkar. Taze ürünleri deneyin ve çiftçilerin tutkusu hakkında kendileriyle sohbet edin.

8. Yarışlara gidin

Kanada London, sadece birkaç dakika batısında, Kanada’nın en eski sürekli çalışan parkurlarından biri olan Delaware Yarış Pisti vardır. Otoyol 1952’de açıldı ve o zamandan beri çok sayıda yarışa ev sahipliği yaptı. Delaware Speedway, Nisan ve Eylül ayları arasında her Cuma gecesi bir yarışa sahiptir. Aynı zamanda, burada düzenlenen yarışların orijinal posterlerini, programlarını ve fotoğraflarını sergileyen bir müzeye de ev sahipliği yapıyor.

Bugün, pist yedi farklı yarış bölümüne ve ayrıca Kemik Stoku Kaos Arabalarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca NASCAR Kanada Lastik Serisi, ARCA Serisi, CASCAR Süper Serisi ve NASCAR Whelen Modifiye Turu dahil olmak üzere büyük yarışlara ev sahipliği yaptı.

Bunlarda İlginizi Çekebilir: