london canada

 London şehri; Ontario’da, Quebec-Windsor koridori üzerine konumlanmıştır. Çok büyük bir kent olmamakla beraber yaklaşık 370.000 nüfusa sahiptir.  London, Thames nehrinin deniz taşımacılığına müsait olmayan kolu üzerinde, Ontario eyaletine bağlı Toronto, Michigan eyaletine bağlı Detroit şehirlerinin hemen hemen tam ortasındadır. London şehri, ilçenin devamı olmasına rağmen Middlesex County’den ayrı belediyeye sahiptir.

London, Canada

 İlk olarak Avrupalı yerleşimciler tarafından 1801-1804 yılları arasında şehre ilk yerleşimler başladı. 1826 yılında köye dönüştü.

Kurulduğu andan itibaren büyümeye devam eden şehir şuan Kanada’nın en büyük 14. şehridir. Etrafındaki birçok yerleşim merkezi zaman içerisinde bu kente eklenerek büyüme devam etti. Şehir; eğitim, sağlık, imalat ve turizme odaklı olarak geliştirilmiş durumda.

London şehri; yüksek eğitim ve bilimsel başarılarıyla tanınan birçok eğitim kurumunu bünyesinde barındırmaktadır. Bunlar arasında  Fanshawe College ve Batı Ontario Üniversiteleri‘ni gibi kurumlar yer almaktadır. Şehir birçok müzikal ve sanatsal etkinliğinin yanı sıra Forest City Yol Koşusu etkinliğine de ev sahipliği yapmaktadır.