Redeemer University, Hamilton, Ontario , Kanada’da Ancaster topluluğunda bulunan özel bir Hıristiyan liberal sanat ve bilim üniversitesidir . 1982’de kurulan Redeemer, Reform Geleneğinde duruyor ve Bachelor of Arts , Bachelor of Education ve Bachelor of Science dereceleri sunuyor.

Redeemer University Okul Tarihi

Kolej, 97 tam zamanlı ve 63 yarı zamanlı öğrenciyle 1982 yılında “Redeemer Koleji” olarak açıldı. Bu sayı 1985-1986 öğretim yılı için yaklaşık 250 büyüdü tesislerinde buluştu son sınıf sınıfları kiralanan Terbiye Kurulu ait Hamilton City . 1985’te kolej , yeni bir kampüs inşası için Ancaster, Ontario’da 78 dönümlük (32 hektar) arazi satın aldı. Kolej Ağustos 1986 yeni tesisler inşa etti.

25 Haziran 1998’de Ontario Hükümeti , Redeemer College’a Bachelor of Arts ve Bachelor of Science dereceleri verme yetkisi veren Bill Pr17’yi kabul etti . O zamandan önce, kolej , AUCC (Kanada Üniversiteler ve Kolejler Birliği) tarafından Bachelor of Arts veya Bachelor of Science derecesi ile karşılaştırılabilir olarak tanınan bir Hıristiyan Çalışmaları Diploması vermiştir.

Bir üniversite derecesi veren kurum olarak Redeemer , Ontario Üniversiteler Konseyi (COU) himayesinde yürütülen lisans programı incelemelerinin denetiminden geçer . Ontario Yasama Meclisi , bir lisans üniversitesi olarak statüsünü göz önünde bulundurarak, 22 Haziran 2000’de Redeemer University College olarak kurumsal isminde bir değişikliği onayladı (Bill Pr19).

26 Haziran 2003’te Ontario Hükümeti ,Redeemer BCEd’sinin yerini alması için Eğitim Lisansı derecesi verme yetkisi veren Bill Pr14’ü kabul etti. derece. 10 Aralık 2003’te yeni öğretmen eğitimi (B.Ed.) programına Ontario College of Teachers tarafından ilk akreditasyon verildi ve Redeemer’a Ontario’da eyalet olarak tanınan tek Hıristiyan öğretmen eğitim programını (K-10) verdi.

2005 yılında, Peter Turkstra Kütüphanesi’nin eklenmesi dahil olmak üzere akademik tesislerde önemli bir genişleme tamamlandı.

Redeemer University’s Arms and Badge, 15 Eylül 2005 tarihinde Kanada Heraldic Authority’ye kaydedildi.

2013 yılında, kurumun çocuklarına okul harcı ödemesi için ödünç verdikleri kuruma vergiden düşülebilir bağışlar üzerinden yaklaşık 450 aileyle toplu dava açtılar ve çocuk akademik yılı tamamlarsa krediyi affedeceklerdi. Kanada hükümeti, bağışçıların yararlandığı ve bağışçılardan geri ödenen vergi ve faizlerin ödenmesini emrettiği için bağışların vergi indirimi için uygun olmadığına karar vermişti. Yerleşimde kurum bağışların% 10’unu geri verdi ve ailelerin yasal masraflarını ödedi.

Şubat 2019’da, 11 milyon dolarlık bir bağış, Redeemer University’nin öğrenim ücretini 9800 dolara düşürmesine izin verdi. 2020’nin başlarında, Redeemer University, Ontario’nun Ortaöğretim Sonrası Eğitim Kalite Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan incelemenin ardından eski adı Redeemer University College olan adını güncelledi.

Redeemer University Programlar

Redeemer üniversitesi, 40’tan fazla ana dal ve yan dal sunar.

Bachelor of Arts: Uygulamalı Sosyal Bilimler (Uygulamalı Sosyal Bilimler, Sosyal Hizmet), Sanat , İşletme (İşletme, Muhasebe, Yönetim, Pazarlama), İngilizce (Edebiyat, Yazma), Çevre Çalışmaları , Fransızca , Tarih , Kinesiyoloji ve Beden Eğitimi (Kinesiyoloji, Beden Eğitimi), Medya ve İletişim Çalışmaları (Dijital Medya ve Üretim, Medya ve Kültür), Müzik , Felsefe , Politika ve Uluslararası Çalışmalar(Politika ve Uluslararası Çalışmalar, Uluslararası Kalkınma, Uluslararası İlişkiler), Psikoloji (Klinik, Deneysel), Din ve Teoloji (Din ve İlahiyat, Şehir ve Kültürlerarası Bakanlık, Gençlik Bakanlığı), Tiyatro Sanatları (Tiyatro Sanatları, Performans)

Bachelor of Science: Biyokimya , Biyoloji , Kimya , Çevre Çalışmaları , Sağlık Bilimleri (Sağlık Bilimleri, Tıp Öncesi, Profesyonel), Kinesiyoloji , Matematik

Bachelor of Education: Education (İlk / Genç Bölümü, Genç / Orta Bölümü)

Konaklama

Şehirdeki Evler:

Gelen öğrenciler genellikle Calvin Court, Luther Court ve Cranmer Court’ta bulunan Redeemer’daki Townhouse konutlarında yaşarlar . Her biri dört yatak odası, iki banyo, tam donanımlı mutfak, yemek odası, oturma odası ve bodrum katı olan 43 adet iki katlı şehir evi konutları var. Bir Townhouse konutunun özellikleri, mobilyalı bir ortak alan, yemek / oturma odası ve yatak odaları, kablosuz ve kablolu internet erişimi , yerel telefon erişimi, kendinden kilitlemeli kapılar ve kampüsün 24/7 kampüs güvenlik devriyesi, Rezidans Danışmanı veya Konut Danışmanı, sundurmadır. , jetonlu çamaşır yıkama olanakları ve park alanıdır.

Augustine Salonu:

Tipik olarak, ikinci sınıf öğrencileri, Rekreasyon Merkezi’nin hemen yanında bulunan Redeemer’daki Augustine Hall’da yaşarlar. Üç katlı bir kompleks olan Augustine Hall, on iki adet 3 yatak odalı konut ve üç adet 2 yatak odalı konuttan oluşuyor. Her 3 yatak odalı konutta iki banyo, tam donanımlı mutfak, yemek odası, oturma odası ve ekstra saklama ünitesi bulunmaktadır. Bu yurtlarda altı öğrenciye kadar birlikte yaşıyor. Bunlardan biri, Öğrenci Yaşamında Yerleşik Koordinatör Yardımcısı ile düzenli olarak görüşen Konut Danışmanı (HA) olarak görev yapmaktadır. HA, öğrenciler yemek, ev işleri ve özverileri birlikte paylaşırken her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlar .

Augustine Hall, 2015 itibariyle üçüncü, dördüncü ve beşinci sınıf öğrencileri için son sınıf öğrenci yurdu haline geldi. Bina, aylık etkinlikler planlayan ve her dairenin bakımının yapılmasını sağlayan Rezidans Yaşam Kolaylaştırıcıları (RLFs) olarak bilinen iki kıdemli öğrenci tarafından denetleniyor.

Bağımsız daireler:

Engelli öğrenciler, evli öğrenciler, olgun ve son sınıf öğrenciler için bağımsız daireler mevcuttur. 23 daire Luther Court ve Augustine Hall’da yer almaktadır. Özelliklerden bazıları bir veya iki yatak odalı ünite seçimi, klima , kablosuz ve kablolu internet erişimi, mutfak aletleri, banyo, park alanı, ekstra saklama ünitesi ve jetonlu çamaşır yıkama olanaklarıdır.

 

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: