Ryerson Üniversitesi, Kanada’nın önde gelen kapsamlı inovasyon üniversitesi olma yolunda ilerliyor. Toronto’nun göbeğinde belirgin bir kentsel kurum olan Ryerson, toplumsal ihtiyaçlara hizmet etmeye ve farklı toplumlara katılmaya kendini adamıştır. Teori ve profesyonel öğrenme bir arada diğer üniversitelerden farklı lisans ve lisans eğitimi sağlar. Bu farklılık program karmasına ve sınıf derslerinin güçlendirilmesine iş dünyası ve sanayi ile resmi temas, laboratuvar çalışması, saha gezileri ve mesleki topluluktaki iş tecrübesi ile yansıtılmaktadır. Yenilikçilik ve girişimcilik, Ryerson’un benzersiz bölge öğrenme modeli tarafından desteklenen önemli bir odak noktasıdır. Model, öğrencilerin ilk elden kazanmalarını sağlar.

Bize Danışmandan Kanada Üniversitelerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN!

BURAYA TIKLAYARAK BİLGİ FORMUNU DOLDURUN; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Ryerson altı fakültede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır – Sanat; İletişim ve Tasarım; Toplum Hizmetleri; Mühendislik ve Mimari Bilimler; Bilim; ve Ted Rogers School of Management’ın yanı sıra Yeates Yüksek Lisans Çalışmaları Okulu’nda. G. Raymond Chang Sürekli Eğitim Okulu, her yıl 70.000 kayıt ile Kanada’nın en büyüğüdür.

Tam zamanlı (lisans öğrencileri) 
28.200

Yarı zamanlı (lisans öğrencileri) 
12.000

Ryerson, bahçelerdeki Mattamy Atletizm Merkezi, Öğrenci Öğrenim Merkezi, Görüntü Sanatları Okulu binası ve Ryerson Görüntü Merkezi gibi kampüs gelişmeleriyle Toronto şehir merkezini yeniden şekillendirmeye yardımcı oluyor.

Üniversite ayrıca araştırma hedefleri doğrultusunda topluluk ve endüstriyel ortaklarla işbirliği için bir üne sahiptir. Araştırma alanları şunları içerir: dijital medya; enerji, sürdürülebilirlik ve çevre; sağlık ve esenlik; yaratıcı ifade ve kültür endüstrileri; ve girişimcilik ve yenilikçilik.