Queen’s, olağanüstü bir öğrenci öğrenme deneyimi ve kapsamlı bir araştırma yoğun ortamı sunan Kanada’nın kesin üniversite deneyimidir. Ülkedeki en yüksek mezuniyet oranıyla, istisnai insanlar, rakipsiz bir topluluk ve eşsiz bir fırsat karışımı ile bağlantılıdır.

Queen’s, 2015 Nobel Ödülü sahibi Dr. Arthur B. McDonald ile birlikte 25.000’den fazla öğrenciye, araştırmacıya, profesöre ve sanatçıya ev sahipliği yapmaktadır. Sanat ve bilim, mühendislik ve uygulamalı bilim, iş, sağlık bilimleri, eğitim, politika çalışmaları ve hukuk da dahil olmak üzere etkileyici bir lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.

Bize Danışmandan Kanada Üniversitelerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN!

BURAYA TIKLAYARAK BİLGİ FORMUNU DOLDURUN; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Queen’s, farklı ve kapsayıcı bir kampüs ortamını desteklemeye kendini adamıştır ve çeşitlendirilmiş programlaması, Kanada ve dünyanın dört bir yanından seçkin öğrencileri çekmektedir.

 Kanada’nın önde gelen yoğun araştırma üniversiteleri olan U15 grubunun bir üyesi olan Queen’in araştırma fonu, yoğunluğu ve etkisi açısından oldukça yüksek olduğu görülüyor. Araştırma gücü alanları arasında fizik, kanser ve jeomühendislik, veri analizi ve sürveyans çalışmaları ve akıl sağlığı gibi toplumsal konular bulunmaktadır.Kingston, Ontario Gölü kıyısında ve Toronto, Ottawa, Montreal ve Syracuse, NY’ye kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Tarihi şehir merkezinin yakınında bulunan Queen’in kampüsü, bir dizi miras kireçtaşı binaları ve son teknoloji olanaklar sunmaktadır.

İlk yıl garantili ikametgâh erişimi ve yakınlarda uygun fiyatlı öğrenci barındıran Queen’s, son derece ilgisi olan bir öğrenci kurumunun ve mezunların olağanüstü desteğinin gururunu taşımaktadır.

Araştırma ve öğretme, yaşama ve öğrenmenin bu güçlü birleşimi, öğrencilerin başarılarına ve dünya üzerinde bariz bir etki yaratmasına neden olur.