Kanada dil okulu programları İngilizce veya Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Kanada devleti belli eğitim programlarına katılan öğrencilere göçmenlik hakkı sunmaktadır. Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunuyor olması bir başka avantajdır.

Kanada Dil Okullarında Çalışma İzni Var Mı ?

Kanada Dil Okulu Göçmenlik Hakkı Var Mı ?

Kanada dil okulu programlarına katılan öğrencilerin en merak ettiği sorulardan biriside göçmenlik izni alıp, alamayacaklarıdır. Kanada dil okulu programlarına katılan öğrenciler Kanada göçmenlik izni alamazlar. Bunun yanı sıra çalışma iznine sahip olamazlar.

Kanada göçmenlik ve çalışma izni sadece belli programlara katılan öğrencilere verilmektedir.  Daha çok akademik programlara katılan öğrencilere Kanada çalışma izni sunulmaktadır.

Bu da ilginizi çekebilir: En İyi 7 Kanada Göçmenlik Programı

Kanada Dil Okulu Ve Çalışma İzni

Kanada dil okulunda çalışma izni yoktur. Ancak Kanada üniversiteleriKanada yüksek lisansKanada kolejleri veya Kanada sertifika programlarında çalışma izni mevcuttur. Öğrenciler Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra çalışma izni olan programlara geçiş yapma hakkında sahip olabilirler.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Vardır

Kanada’da birçok eğitim programına katılan öğrenciler için yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni mevcuttur. Haftada 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni sunulmaktadır. Kanada’da çalışılan süre boyunca ücretler saatlik olarak belirlenir. Çalışılan saat kadar ücret alınabilir.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Mevcuttur ?

Sizde Kanada’da Dil Eğitimi Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayın!