Kanada Dil Okulu Çalışma İzni

Kanada dil okulu programları İngilizce veya Fransızca eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenekler arasındadır. Kanada devleti bazı programlara katılacak öğrencilere haftalık 20 saatlik yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunmaktadır. Peki, Kanada dil okulu çalışma izni var mı ?

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni Var Mıdır ?

Yüksek eğitim kalitesiyle dikkat çeken Kanada , öğrencilere bir çok alternatif sunuyor. Belli yurt dışı programlarında çalışma izni vardır. Mesela ; Kanada üniversite programları  bunlardan yalnızca birisidir.

Ancak Kanada Dil Okulu programlarında çalışma izniniz ne yazık ki yoktur. Kanada devleti öğrencilerin yalnızca dil öğrenmelerini amaçlarını , eğitimdeki verimliliğin artmasını sağlamak için Kanada dil okulu programlarında çalışma izni vermemektedir.

Sizlerde Kanada dil okulu çalışma izni hakkında veya Kanada dil okulları hakkında bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada’da Eğitim Sonrasında Göçmenlik Hakkında Merak Edilen Soruları İsmail İNCE Yanıtladı.

Kanada Hangi Eğitim Programlarında Çalışma İzni Vardır ?

Eğitim programlarına katılan öğrencilerin genellikle haftada 20 saate yakın çalışma izinleri mevcuttur. Öğrencinin şahsi giderlerini karşılaması için gayet makul bir ücrettir.

Kolej, üniversite, master, doktora gibi eğitim programlarında yarım zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Birçok programda eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni, ardından göçmenlik hakkını elde edebileceksiniz.

Sizde Kanada’da Çalışarak Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*