Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirilirken aklımıza en sık gelen sorulardan biriside “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusudur.

Ancak bu sorunun yanıtını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Dilerseniz bunları inceleyerek başlayalım.

Kısa sürede 10 yıllık Kanada vizesi sahibi olmak için merkezimizle GÜVENLE BAŞVURun!

 Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

 Aslına bakarsanız bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Çünkü Kanada vizesinin sonuçlanma süresini etkileyen faktörler vardır. Başvurulan dönem, konsolosluğun yoğunluğu ve birçok faktör daha vize talebinin sonuçlanma süresini etkilemektedir.

Ancak “Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusuna ortalama bir yanı vermek gerekirse; 2-5 hafta aralığında sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

kanada dil okulları

Kanada Vizesi Almak Zor Mu ?

İnternetten, çevreden ve birçok mecradan daha Kanada vizesi almanın zor olduğuna dair söylentilere şahit olabilirsiniz.  Ancak Kanada vizesi almanın zor olduğuna dair duyacağınız birçok şeyin dedikodudan öteye gitmediğini belirtmek isteriz.

Olumlu yanıt almanın en önemli adımı eksiksiz ve hatasız başvuru gerçekleştirmek, Kanda devletinin belirttiği özelliklerde başvuru yapılması gerekir.  Bu şartlar altında Kanada vizesi almak işten bile değil.

Kanada Kültür Merkeziuzman kadrosu ve alanında uzman danışmanlarla birlikte Kanada vizesi başvurularını eksiksiz ve hatasız olarak gerçekleştirme, konsolosluğun istediği düzende sunmaktadır.

Kanada vize başvurunuzu, Kanada Kültür Merkezi ile kolaylıkla gerçekleştirin.

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Harç bedelleri gerçekleştirilecek vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. 2017 yılından önce vize harç bedelleri bankalar üzerinden gerçekleştirilirken; 2017 yılından sonra ödemeler dijital ortamdan gerçekleştirilmektedir.

Özellikle Kanada öğrenci vizesi ücreti karıştırılmaktadır. Altı ay ve 6 aydan daha uzun süreli programlarda Kanada öğrenci vizesi almaya hak kazanmaktadır.

Kanada Turist Vizesi Ücreti: 100 CAD üzerinden ücretlendirilmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti: 150 CAD üzerinden ücretlendirilmektedir.

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Kanada vizesi başvuruları gerçekleştirilirken olası red durumları hayli üzücü olabilmektedir. Kanada vizesi red nedenleri arasında yer alan ve en sık karşılaşılan sebepler aşağıda yer almaktadır.

Kanada vizesi red sebepleri arasında birçok sebep bulunmaktadır. Birkaç neden aşağıda yer almaktadır. Kanada vizesi red sebepleriyle ilgili videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.