Kanada dil okulu programlarında çalışma izni olup, olunmadığı en merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kanada devleti birçok eğitim programında öğrencilere çalışma izni sunmaktadır.

Kanada dil okulu programları 4 haftadan başlayan sürelerle öğrencilere başka hiçbir ülkede sunulmayan avantajlar sağlamaktadır. Toronto, Vancouver, Ottawa veya Montreal şehirleri Kanada’da dil eğitimi için sıklıkla tercih edilmektedir. Eğitim programları öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmaktadır. Genel İngilizce programı, İş hayatı için İngilizce eğitimi başta olmak üzere birçok program mevcuttur.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni Var Mı ?

Kanada dil okulunda çalışma izni yoktur. Ancak Kanada üniversiteleri, Kanada yüksek lisans, Kanada kolejleri veya Kanada sertifika programlarında çalışma izni mevcuttur. Öğrenciler Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra çalışma izni olan programlara geçiş yapma hakkında sahip olabilirler.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Vardır

Kanada’da birçok eğitim programına katılan öğrenciler için yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni mevcuttur. Haftada 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni sunulmaktadır.

Öğrencilerin Kanada’da çalışma deneyimi elde etmesi ve eğitim sonrasında daha hızlı iş hayatına girmeleri için bulunmaz bir fırsattır. Özellikle eğitim süresince yaşam maliyetlerini daha kolay karşılayabilir, daha fazla sosyalleşerek Kanada’ya hızlıca adapte olabilirler.

Öğrencilerin dil eğitimi sonrasında üniversite veya yüksek lisans bölümlerine geçiş yapabileceğini biliyor muydunuz ?

Hangi Programlarda Çalışma İzni Mevcuttur ?

Kanada Dil Okulu Programlarına Nasıl Başvurulur

Kanada dik okullarına başvurular yetkili merkezlerce gerçekleştirilmelidir. Süreç içerisinde Kanada öğrenci vizesi, konaklama programının seçimi gibi birçok başvurunun daha yapılması gerekir.

Özellikle öğrencilerin ihtiyaçları ve hedefleri doğru tespit edilerek dil okulu seçimi yapılmalıdır. Doğru seçimin yapılması sadece eğitiminizi etkilemez: Yaşam maliyetlerinizi düşürür ve daha fazla pratik yapmanıza olanak sağlar.

Kanada Kültür Merkezi 10 yılı aşkın deneyimiyle dil eğitimi başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir. Sizde hedeflediğiniz eğitim programlarına Kanada Kültür Merkezi ile kayıt olun!

Sizde Kanada’da Dil Eğitimi Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.