Victoria Üniversitesi ( University of Victoria) bir olduğu kamu araştırma üniversitesi içinde Victoria , British Columbia , Kanada belediyelerinde bulunan Meşe Körfezi ve Saanich’I . 1903’te , Britanya Kolombiyası’ndaki ilk yüksek öğrenim kurumu olan Victoria College olarak kuruldu . Başlangıçta McGill Üniversitesi‘ne bağlı olan üniversite, Victoria Üniversitesi olarak yeniden düzenlendiğinde 1963 yılına kadar bir kolej olarak faaliyet gösterdi. Victoria üniversitesi Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

Kampüsü, Victoria şehir merkezinin 7 km kuzeyinde yer alır ve 403 dönümlük bir alana yayılmıştır.2010 yılında, üniversite altı hektarlık Queenswood kampüsünü Sisters of St. Ann’den satın aldı ve onu ulusal bir laboratuvara dönüştürdü. UVic’in ayrıca Lake Cowichan’daki Jeanne S. Simpson Saha Çalışmaları Kaynak Merkezi’nde bir saha dışı çalışma merkezi vardır . Yates Caddesi’ndeki Eski Sanat Galerisi ve Broad Street üzerinde önerilen yeniden geliştirme, Victoria şehir merkezindeki üniversitenin sahip olduğu mülkleri oluşturuyor. Peter B. Gustavson İşletme Fakültesi dahil olmak üzere dokuz akademik fakülte ve okul işletmektedir .

University of Victoria, Ocean Networks Canada’nın derin su deniz tabanı araştırma gözlemevleri, VENUS ve NEPTUNE , Pasifik İklim Çözümleri Enstitüsü ve iki Kanada Çevre Laboratuvarı dahil olmak üzere birçok önde gelen araştırma enstitüsüne ev sahipliği yapıyor : Kanada İklim Modelleme ve Analiz Merkezi ve Su ve İklim Etkileri Araştırması Merkezi mevcuttur. ueenswood konumunda bulunan Okyanus İklimi Binası, yalnızca okyanus ve iklim araştırmalarına adanmıştır.Entegre Enerji Sistemleri Enstitüsü, sürdürülebilir enerji çözümleri ve alternatif enerji kaynakları üzerine araştırma yapmak için önde gelen bir merkezdir.Victoria Üniversitesi, Kanada’nın ilk ve tek Yerli Hukuku lisans programının yanı sıra Yerli ve Çevre hukuku için özel araştırma merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Başkent British Columbia’da bulunan üniversite, Jody Wilson-Raybould , Rona Ambrose ve Russell Brown dahil olmak üzere birçok tanınmış hukukçu ve politikacı yetiştirmiştir.Son yıllarda, üniversite mezunları arasında Flickr , Slack ve Hootsuite dahil olmak üzere birçok önde gelen teknoloji şirketinin kurucuları arasında sayılıyor.UVic mezunları ve öğretim üyeleri, Nobel Ödülü sahibi araştırma ekiplerinde de çalıştılar . 2020 itibariyle, 7 Guggenheim Üyesi , 2 Killiam Ödülü sahibi, Kanada Düzeninin 14 üyesi , 11Rhodes Scholars ve Kanada Kraliyet Cemiyeti’nin 79 Üyesi, üniversiteye bağlı.

University of Victoria Bölümleri

  •  İşletme Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi,
  • Mühendislik Fakültesi,
  • Güzel Sanatlar Fakültesi,
  • Sosyal Bilimler Fakültesi,
  • Beşeri Bilimler Fakültesi,
  • Hukuk Fakültesi,
  • Fen Fakültesi,

University of Victoria Kabul Şartları

Kanada üniversiteleri merkezi bir sınavla alım yapmaz. Öğrencilerin başvuruları doğrultusunda değerlendirilmektedir. Geçmiş eğitim durumu, başarıları, sosyal faaliyetleri ve dil bilgileri göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilir. Kanada üniversite kabul şartları hakkında bilgi almak için: Kanada Üniversite Eğitimi

Victoria Üniversitesi Ücretleri

Eğitim maliyetleri katılacağınız bölüme bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Lisans Ücretleri: 19.000 CAD – 25.000 CAD

Yüksek Lisans Ücretleri:  15.000 CAD – 20.000 CAD

Başvuru Zamanları: Ekim – Ocak Ayları *Doğru hazırlık yapılabilmesi için erken harekete geçilmelidir. Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Üniversitelerini Bir Bilene Sorun Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.