Kuzey British Columbia Üniversitesi ( University of Northern British Columbia) küçük, araştırma yoğun olduğu üniversite . Ana kampüs bulunan Prince George , British Columbia . UNBC ayrıca Kuzey Britanya Kolombiyası’nda Prince Rupert , Terrace , Quesnel ve Fort St. John’da bölgesel kampüslere sahiptir. İzin veren yasa, 1996 Kuzey Britanya Kolombiyası Yasası Üniversitesi’dir . [1] 2019-20 akademik yılında, 3.570 öğrenci UNBC’ye kaydoldu.

2015 ve 2016’da University of Northern British Columbia, Maclean’s Magazine tarafından Öncelikli Lisans kategorisinde Kanada’daki büyüklüğünün bir numaralı üniversitesi seçildi. 2019 itibariyle UNBC, 12 yıldır kendi kategorisinde ilk üçe girmiştir.

2007 yılında, üniversite “Canada’s Green University” ticari markasını aldı. Kuzey enlemi nedeniyle UNBC, Arktik Üniversitesi’nin bir üyesidir.

University of Northern British Columbia Üniversite Tarihi

British Columbia yasama , 22 Haziran 1990 tarihinde resmen üniversite kurulmuş Bill 40 (UNBC Yasası) geçti, üniversite öncülüğünde bir taban hareketine tepki olarak kurulmuştur İç Üniversitesi Derneği . UNBC 1992 ve 1993 yıllarında kiralanan ofis alanı içinde dersler sınırlı sayıda sunulan ancak Kraliçe tarafından resmen açıldı Elizabeth II, inşaatın iki yıl sonra ana Prince George kampüs tamamlanmasıyla 1994 yılında 1.500 öğrenci ile devam etti.

Üniversite , UBC ve UNBC arasında bir işbirliği olan Kuzey Tıp Programı’nın (NMP) tanıtılmasıyla dikkat çekti.Bu işbirliği sayesinde, kente birkaç akademik hekim çekildi ve bu da gelişmekte olan bir akademik tıp topluluğuna yol açtı. Örneğin , Kuzey BC Kanser Ajansı Merkezi’nin açılması, Dr. Robert Olson gibi akademik onkologların ilgisini çekmiştir.

Kampüs

Prince George kampüsü, batıdan Prince George şehrine bakan Cranbrook Tepesi’nde yer almaktadır ve yenilikçi mimarisi ile ünlüdür. Michael Green Architecture tarafından tasarlanan ödüllü Ahşap İnovasyon ve Tasarım Merkezi , tamamlandığında dünyanın en yüksek modern tüm ahşap yapısıydı ve ahşap kullanımıyla ilgili araştırma ve eğitim için bir tesis olarak hizmet veriyor.

Ayrı binalar , kısmen zemin seviyesinin altındaki bir agora ile birbirine bağlanmıştır . Dağ çamı böceği salgını tarafından öldürülen çam ağaçlarının atıklarından toplanan temiz yanan, yenilenebilir odun peletlerinin gazlaştırılması yoluyla UNBC’nin üniversiteyi ısıtma hedefini sürdürmesine izin veren, tüm ana kampüs binalarına bağlı verimli ısıtma sistemidir.

UNBC’deki binalar kuzey manzarasını temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. Canfor Kış Bahçesi alanı, batı kıyısındaki yağmur ormanlarını temsil eden ahşap kafesli bir tavanın altında akan mavi bir merdivene sahiptir. Kafeterya, kuzey Britanya Kolombiyası’nın engebeli kıyı şeridini temsil eden bir deniz feneri tasarımına sahiptir. Diğer bir yapısal özellik, bir çift üçgen cam tepe, dağları temsil ediyor ve UNBC Kitabevi’nin üzerinde tavan penceresi işlevi görüyor.

13 Ekim 2010’da UNBC, fosil yakıt kullanımının% 85’ini sağlayarak fosil yakıt kullanımını azaltmayı hedefleyen biyoenerji projesi için Yüksek Öğretimde Sürdürülebilirliği Geliştirme Derneği (AASHE) tarafından Kampüs Sürdürülebilirlik Liderliği Ödülü’ne layık görüldü. UNBC’deki ısıtma ihtiyaçları.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.