1962’de kurulan bu okul , yaklaşık 4,000 öğrenciye kaydolmakta ve Britanya Kolumbiyası’ndaki tarihi Fort Langley köyü yakınlarında 157 dönümlük (64 hektarlık) banliyö-kırsal bir kampüste oturmaktadır . Trinity Western University, Kanada’nın özel olarak finanse edilen en büyük Hıristiyan üniversitesidir. 45 lisans ana dal ve 17 lisans ve yüksek lisans programı sunan geniş tabanlı bir liberal sanatlar , bilimler ve profesyonel çalışmalar müfredatına sahiptir. Öğrenci-öğretim üyesi oranı 16: 1, ortalama birinci sınıf mevcudu 37 ve genel ortalama sınıf mevcudu 15’dir.

Trinity Western, Kanada Kraliyet Cemiyeti üyesidir. Spartalılar olarak bilinen üniversite takımları U Sports üyesidir.

Trinity Western University Lisans Programları

Trinity Western Üniversitesi tarafından verilen lisans dereceleri arasında Bachelor of Arts , Bachelor of Fine Arts , Bachelor of Science , Bachelor of Science , Bachelor of Business Administration , Bachelor of Education ve Bachelor of Human Kinetics bulunmaktadır . Ayrıca, British Columbia Üniversitesi’nin mühendislik departmanı ile işbirliği içinde Mühendislik alanında Uygulamalı Bilimler Lisans Diploması da bulunmaktadır. Onur programları birkaç ana dalda mevcuttur.

Beşeri bilimlerdeki lisans dersleri geleneksel olarak haftada bir veya iki kez düzenlenen seminerler veya dersler olup, “tartışma grubu” adı verilen ek bir konuşma tabanlı seminerdir. Mezun olmak için, tüm öğrencilerin “Üniversite Çekirdeği” olarak bilinen ve çeşitli konularda 18 sınıftan oluşan bir liberal sanatlar çekirdek müfredatını tamamlamaları gerekir . Öğrencilerin, kendi seçtikleri ana dal dışında ilgi alanlarını incelemelerine olanak tanıyan kendi kendine yapılandırılmış bir Çekirdek oluşturmada yüksek derecede serbestlik vardır.

Trinity Western’deki Çekirdek derslerin çoğu tam zamanlı bir profesör tarafından yönetilir.

18 sınıf içinde öğrenciler, güzel sanatlar , doğa bilimleri , felsefe , tarih , sosyoloji ve dini bilimler bölümlerinden alınan derslerin yanı sıra iki dönemlik bir İngilizce dil şartını tamamlar , iki disiplinlerarası çalışma dersi ve en fazla üç beden eğitimi dersidir.

Çekirdeğe ek olarak, öğrencilerin bir akademik ana dal tamamlamaları gerekir . Trinity Western University , 45 akademik ana dalda lisans derecesi ve seçilebilecek 1.200’den fazla kursla 56 yan dal, konsantrasyon veya sertifika vermektedir.

Öğrenciler üniversitenin fakülteleri veya okullarından herhangi birinden ders seçebilirler:

 • Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi
 • Fen Bilimleri Fakültesi
 • Sanat, Medya + Kültür Okulu
 • İş okulu
 • İnsan Kinetiği Okulu
 • Eğitim Fakültesi
 • Hemşirelik Okulu

Kursların çoğu Trinity Western’in Langley’deki ana kampüsünde sunulurken, öğrenciler Washington , Bellingham’da eğitim görebilir ; Richmond, Britanya Kolombiyası ; veya çevrimiçi. Ayrıca çoğu, dünya çapındaki ortak kurumlarda veya üniversitelerde seyahat çalışmalarına ve değişim programlarına katılır. Öğrenciler ayrıca bir öğretim üyesi veya yönetimden bir üyenin desteği ile kendi derslerini tasarlamakta serbesttirler.

Trinity Western University Uluslararası Programlar

Trinity Western’in uluslararası programları, öğrencilere yazın bir kısmı, bir sömestr veya tam bir yıl boyunca dünyanın her yerinde eğitim alma olanağı sunar.

Kinesiyoloji Okulu yaz seyahat çalışmalar programları sponsor oldu 2008 ve 2012 Olimpiyat Oyunları’nda yer Pekin ve Londra sırasıyla. Sanat, Medya ve Kültür Okulu, Paris ve Londra’da bir yaz programına sponsorluk yapar ve İşletme Okulu, Ottawa ve Quebec City’de bir yaz programına sponsorluk yapar. Çeşitli diğer yaz programları gibi, sunulan mercan resifi biyoloji içinde Hawaii , İncil çalışmaları İsrail ve Batı Şeria ve içinde Johannine literatüründe Türkiye’dedir.

Ek olarak, CCCU ile bağlantılı olarak, üniversite CCCU’nun BestSemester girişimi aracılığıyla 12 dönemlik program sunmaktadır. Sponsor programlar şunlardır Afrika çalışmalarını yılında Uganda , film yapımı ve filmin çalışmaları içinde Los Angeles’ta , Hindistan çalışmaları Tamil Nadu , Latin Amerika çalışmalar içinde San Jose, Kosta Rika ve Amerikan çalışmalar içinde Washington, DC’dir.

Trinity Western’in Oxford Üniversitesi ile araştırma ve değişim ortaklığı , nitelikli öğrencilerin bir sömestr veya bir yıl boyunca Oxford’da misafir öğrenci olarak eğitim görmelerini sağlar. İspanya’nın Salamanca Üniversitesi ve Çin’in Xiamen Üniversitesi’ndeki değişim programları da öğrencilere sunulmaktadır. Öğrenciler ayrıca bir öğretim üyesinin yardımıyla Kanada veya yurtdışındaki diğer üniversitelerde misafir öğrenci olarak okumak için kendi düzenlemelerini yapabilirler.

Laurentian Liderlik Merkezi

İçinde yer Laurentian Liderlik Merkezi sertifika programı Ottawa ‘ın Booth Evi , bir Kanada Ulusal Tarihi Sitesi , üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri için teklifler fırsat staj yaparken çalışmanın tam yatırıldı dönem tamamlamak için Parlamento , ya da bir siyasi grup iş, medya şirketi veya STK içinde ulusal sermayenin . Staj yerleştirmeleri düzenli olarak Başbakanlık Ofisini içerir ; Dışişleri Bakanlığı ; Maliye Bakanlığı ; ve Muhafazakar , Liberal ve Yeni Demokratpartiler; yanı sıra, Kanada Baş Yöneticiler Konseyi; Royal Bank ‘ın Sermaye Piyasası bölümü ; CIDA ; Dünya Vizyonu ; ve CPAC . Program ayrıca diğer üniversitelerin ziyaret öğrencileri için de mevcuttur.

OMADA Ekip Oluşturma

OMADA Takım Oluşturma, İnsan Kinetiği Okulu’nda yer alan bir liderlik ve ekip oluşturma programıdır. Program hem TWU öğrencileri hem de dış kuruluşlar için deneyimsel eğitim ve uygulamalı öğrenmeyi kullanır . 1998’de üniversitede başlatılan Challenge Course, sunulan programların çeşitliliğini daha iyi temsil etmek için 2009’da OMADA Takım Oluşturma olarak yeniden adlandırıldı.

Mezunlar

Trinity Western, Langley veya Richmond kampüsünde, Lisansüstü Eğitim Fakültesi aracılığıyla 11 lisansüstü eğitim programı sunmaktadır:

 • İncil Çalışmalarında Sanat Ustası
 • İş İdaresinin Başı
 • Hemşirelikte Bilim Ustası
 • Danışmanlık Psikolojisinde Sanat Ustası
 • Eğitim Liderliğinde Sanat Ustası
 • Sanat Dilbilim Ustası
 • Master of Arts Eğitim Çalışmaları – Özel Eğitim
 • Master of Arts Disiplinlerarası Beşeri Bilimler
 • Liderlikte Sanat Ustası
 • Liderlikte Sanat Ustası – Mandarin’de İş Akışı
 • Master of Arts TESOL

MBA programı Uluslararası İşletme ve Büyüyen İşletmeleri Yönetme alanlarında uzmanlık sunarken, aynı zamanda Kanada’da kar amacı gütmeyen bir uzmanlık sunan iki MBA programından biridir.

MA Danışmanlık Psikolojisi Programı, şu anda Kanada’da CCPA’nın bir bölümü olan CACEP tarafından tamamen akredite edilmiş altı programdan biridir.

rinity Western ayrıca, çeşitli Hıristiyan mezheplerinin kadın ve erkekleri ilahiyat çalışmaları ve bakanlık pozisyonları için eğitecek bir kurum kurmak üzere ortaklık kurmasıyla kurulan bir seminer grubu olan ACTS Seminerlerine de ev sahipliği yapıyor.

Aşağıdaki Yüksek Lisans programları ACTS Seminerleri aracılığıyla sunulmaktadır:

 • İlahiyat Araştırmaları Yüksek Lisansı
 • İlahiyat Ustası
 • İlahiyat Ustası
 • Evlilik ve Aile Terapisinde Sanat Ustası
 • Hıristiyan Çalışmalarında Sanat Ustası
 • Dilbilim ve Çeviride Sanat Ustası
 • Bakanlık Doktoru

Hukuk Fakültesi

Temmuz 2012’de, Üniversite bir Juris Doktor programı sunmak için bir teklif sundu. Teklif, il Gelişmiş Eğitim Bakanlığı ve Kanada Hukuk Dernekleri Federasyonu’na sunuldu ve Aralık 2013’te onaylandı.

12 Aralık 2014’te, hukuk derneklerinin mezun olduktan sonra TWU hukuk öğrencilerini otomatik olarak akredite etmeme oyu veren devam eden davaları nedeniyle , BC İleri Eğitim Bakanı Amrik Virk , eyaletin Trinity Western Üniversitesi’nde önerilen hukuk fakültesine onay vermesini iptal etti. Okul idaresine yazdığı mektubunda, yasal sürecin önemini ifade etmiş ve davalar sonuçlandığında TWU’yu yeniden başvurmaya teşvik etmiştir.

Kampüs

Ana kampüs , Britanya Kolumbiyası’ndaki Langley kırsal kasabasında yer almaktadır ve tarihi Fort Langley’in kenarında 157 dönümlük (0,64 km 2 ) bir alanı kaplamaktadır . Fort Langley, eski kürk-ticaret sonrası Hudson Bay Company zaman, British Columbia ilk başkentiydi Vancouver Adası’nın Koloni ve British Columbia Koloni altında birleştirilmiştir Vali Sir James Douglas 1858 yılında  Orada bir Douglas onuruna kampüsteki öğrenci yurdu. Kampüs, Vancouver’ın yaklaşık 45 dakika güneydoğusunda ve Seattle’ın yaklaşık 2 saat kuzeyinde yer almaktadır.

Kampüs binaları, 1962’de tamamlanan Hanson Şapeli’nden (kampüste tamamlanan ilk bina), 2017’de tamamlanan Skidmore Hall yurduna kadar yaş ve tarz açısından farklılık gösteriyor. Bugün kampüs, üniversitenin çeşitli bölümlerini barındıran 35 bina ve yurttan oluşmaktadır.

Kampüsteki mimari British Columbia, Rural BC ve Pacific Northwest’ten esinlenmiştir. Modern kırmızı tuğla, kampüsün ana bölümündeki Alloway Kütüphanesi, Larsen Atrium ve Stanley Nelson Öğrenci Merkezi’ni kapsar. Kampüsteki diğer önemli binalar arasında Siyaset Bilimi, Tarih, İngilizce ve Coğrafya bölümlerine ev sahipliği yapan Robert N. Thompson Binası bulunmaktadır. Yeni inşa edilen ve henüz adlandırılmayan Müzik Binası, Sanat Okulu, Medya + Kültür’e ev sahipliği yapıyor. Doğa ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi, 2011 yılında büyük bir yenileme geçiren Neufeld Bilim Merkezi’nde ve kampüsün doğu ucundaki Vernon Stromback Merkezi’nde yer almaktadır. Üniversite kampüsünde toplam 33 bina bulunmaktadır.

Başkan Raymond’un görev süresi boyunca, üniversite 2010’da Müzik Binası’nı inşa etti ve 2011’de Fraser Hall ve Neufeld Bilim Merkezi, 2011’de büyük yenilemeler aldı. 2012’de Vernon Strombeck Merkezi önemli bir iç ve dış yenileme aldı ve 2013’te önde gelen Robert N. Thompson binası yeniden modellendi. Trinity Western, artan kayıtların bir sonucu olarak, Eylül 2017’de yirmi beş yıl içinde ilk yeni yurdu açtı.

Kafeterya yemekleri artık istediğiniz kadar yiyin tarzında servis ediliyor ve kampüs çevresindeki üç küçük mekan ek yemek hizmetleri sunuyor.

Trinity Western University Akademik Tesisler

Norma Marion Alloway Kütüphanesi, 300.000’den fazla kitap sirkülasyonu, 12.000 süreli yayın aboneliği ve binlerce kitaptan daha fazla bilgisayara erişim sağlayan lisans öğrencilerine yönelik ana kütüphanedir. Üniversite arşivleri birkaç özel koleksiyona ev sahipliği yapar: Mel Smith Arşivleri , Robert N. Thompson Arşivleri ve Kanada’nın siyasi tarihini bu üç siyasi figürün kişisel belgeleri ve çalışmaları aracılığıyla anlatan Lyle Wicks Papers . Kütüphanede ayrıca bir Kore koleksiyonu var.

Lisansüstü Eğitim Fakültesi ve seminerlerin her biri kendi kütüphanelerine sahiptir.

Kablosuz internet kampüs genelinde mevcuttur.

Trinity Western University Spor Tesisleri

Rogers Field, kampüsün kuzeydoğu ucunda yer alır ve kadın ve erkek üniversite futbol takımlarına ev sahipliği yapmaktadır. 2008’de Rogers Field, Spartans kadın futbol takımının BDT Şampiyonası’nı kazandığı için ev sahibi mekan oldu. Ayrıca 2009’da erkek BDT Şampiyonasına ev sahipliği yaptı.

David E. Enarson Gymnasium, 1969’da inşa edildiğinden beri üniversitenin kapalı spor salonu olmuştur. 2009’da, yeni inşa edilen Langley Etkinlik Merkezi , Spartalı basketbol ve voleybolun evi olarak Enarson’ın yerini aldı ve Spartalı hokeyinin evi olan George Preston Arena’nın yerini aldı. . LEC, Spartalı erkek voleybol takımı 2011’de BDT Şampiyonasını kazandığında ev sahibi mekandı. Bugün, Enarson Gymnasium, üniversitenin atletik ofislerine ve güç ve kondisyon odasına ev sahipliği yapıyor, beden eğitimi derslerine ve okul içi spor etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. . Aynı zamanda Vancouver Dragons of the Minor League Basketball Association’ın yeni ev sahasıdır.

Kampüste tenis kortları, kapalı kaya duvarı ve antrenman alanları da bulunmaktadır. Üniversite kürek takımlarına sponsor olmamakla birlikte, Fraser Nehri üzerinde kürek tesisleri bulunmaktadır . Kros ve atletizm takımları, BC lise şampiyonalarının ve 2010 British Columbia Oyunlarının ev sahibi parkı olan Langley’nin McLeod Athletic Park Kasabasında antrenman yapıyor. Redwoods ve Belmont golf sahalarının her ikisi de kampüse birkaç dakika uzaklıktadır.

Trinity Western University Kampüsleri

Ottawa – Booth Evi

Ottawa Laurenziana Liderlik Merkezi’nin ev sahipliği Booth House , bir tarihi konak Downtown Ottawa ve Kanada Ulusal Tarihi Sitesi . 1901 yılında kereste ve demiryolu baronu John R. Booth’un evi olarak inşa edilen Trinity Western, binayı 2000 yılında satın aldı. Somerset yakınlarındaki Metcalfe Caddesi’nde bulunan kampüs, Kanada Parlamentosu’na ve birçok önemli hükümet bakanlığı, departmanı ve elçiliklerdir.
Laurentian Liderlik Merkezi programı, Trinity Western University bir uzantısı, teklifler üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerini ve yeni mezunlar, çalışmanın tam yatırıldı dönem yanısıra yaşama fırsatı Parlamenter Kanada’nın ulusal başkenti, iletişim, işletme veya STK staj , Ottawa , Ontario. Program herhangi bir ana daldaki öğrencilere açık olsa da, öncelikle siyaset bilimi, işletme, iletişim, tarih veya uluslararası çalışmalarda kariyer planlayanlar için tasarlanmıştır. Program ayrıca diğer üniversitelerden gelen misafir öğrencilere de açıktır.
LLC, Parliament Hill , Ottawa’ya birkaç blok uzaklıkta yer almaktadır . Programa her dönem kabul edilen 20 öğrenci şu konularda üç akademik ders alır: Kanada Devlet Liderliği, Etik ve Halkla İlişkiler ve Hukuk ve Kamu Politikası. Dersler hem TWU profesörleri hem de ulusal ve uluslararası liderler ve konuk konuşmacılar tarafından verilmektedir.
Staj programı Laurentian Liderlik Merkezi’nin ayırt edici özelliğidir.LLC müdürü, her öğrenciyi akademik veya kariyer ilgisiyle ilgili bir staja yerleştirir. Stajlar birkaç kategoriye ayrılır: hükümet, şirket, medya, iletişim ve sivil toplum. Önceki stajlar dahil ettik: Başbakan’ın Ofisi (bir stajyer her dönem hangi ana), yabancı elçilikler, ofisleri Milletvekillerinin ve Senatörler , Dışişleri Bakanlığı , Mitel , World Vision , Yoksulluk Yap Geçmiş , Ulusal Sanat Merkezi ,RBC Capital Markets , Ottawa Citizen gazetesi ve diğerleridir.
Bu stajlar çoğu zaman tam zamanlı istihdama götürür. Şu anda, PMO’da ve aynı zamanda birden fazla bakanlıkta, Kanada’daki siyasi partilerde ve finanstan yüksek teknolojiye kadar çeşitli işletmelerde pozisyonları olan birkaç LLC mezunu var.
Programa katılırken öğrenciler , Kanada’nın Ulusal Tarihi Alanı olarak belirlenen ünlü Booth House olan Metcalfe Caddesi’ndeki tarihi bir konakta ikamet ederler.
 Şu anki Yönetmen Dr. Janet Epp Buckingham’dır.

Bellingham

ABD tarafında Kanada-ABD sınırına çok yakın bir yerde bulunan Trinity Western’in Bellingham kampüsü, liderlik, psikoloji ve sosyal bilimler alanlarında yetişkinler için tamamlama Lisans Diploması programları sunmaktadır . Öğrenciler haftada bir gece ve kurs başına bir Cumartesi günü buluşur. Her altı haftalık kursun arka arkaya tamamlanmasının ardından öğrenciler, aktarılan kredi sayısına bağlı olarak lisans derecelerini 18 ay gibi kısa bir sürede bitirmek için çalışabilirler. TWU Bellingham, derece gereksinimlerine uygulanan beceri ve bilgileri tanımak için öğrencilerin geçmiş eğitim ve yaşam deneyimlerinin değerlendirmesini kişiselleştirir. Sınıflar dinamik tartışmalar içerir, öğrenci merkezlidir ve başarı odaklıdır.

Trinity Western’in Bellingham kampüsü aynı zamanda, yeni birinci sınıf öğrencisi için bir yıllık liberal sanatlar temel dersleri programı olan benzersiz Freshman FASTTrack programına da ev sahipliği yapıyor. Program, liseden üniversiteye geçişe, seçtikleri dört yıllık koleje veya üniversiteye geçişe yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Disiplinler arası öğrenmeyi en üst düzeye çıkarmak için konular entegre edilmiştir. Kohort modelini kullanarak, küçük sınıflar dinamik tartışmalar içerir ve öğrenme koçları ile desteklenir. Bu yoğunlaştırılmış öğrenme tarzı, öğrencilerin sabah derslerine devam ederek öğleden sonralarını ve akşamlarını çalışmak veya ders çalışmak için serbest bırakarak 31 dönemlik üniversite kredisini tamamlayarak sonuçlanır.

Richmond

Başkan Jonathan Raymond 2008 yılında üniversite adresinde, Richmond , British Columbia’da üniversite eğitimi için kullanılmak üzere 40.000 fit karelik (3.700 m 2 ) kirasız bir alan tahsis edildiğini duyurdu. 2012’de açılan, üniversitenin Vancouver yakınlarındaki Richmond kampüsü , Trinity Western’in normal üniversite yaşını geçmiş yetişkinlere lisans derecelerini tamamlamalarına yardımcı olma çabası olan TWU-Extension’ın evi olarak kullanılacak.

Öğrenci Hayatı

2011 yılında, Trinity Western bir A seviyesi notu almış Globe and Mail ‘ ın ‘Genel olarak Öğrenci Memnuniyeti’ kategorisinde ve ‘Kampüste Topluluğun His’ onun için bir A + derece. [Öğrencilere eğitimin tüm yıllarında kampüste barınma sağlanır ve birinci ve ikinci sınıflarındaki tüm öğrencilerin, aileyle birlikte yaşamadıkları müddetçe kampüste konaklama salonlarında yaşamaları gerekir. Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri kampüs dışında yaşama seçeneğine sahiptir. Trinity Western, öğrencilerine yaklaşık 100 organizasyon, takım ve spor sunmaktadır.

Öğrenci grupları

Trinity Western’in yaklaşık 100 öğrenci organizasyonu ve kulübü çok çeşitli ilgi alanlarını kapsar. 2011 yılında, üniversite 11 akademik gruba, dört kültürel gruba, beş “konu odaklı” gruba, sekiz performans grubuna, altı meslek öncesi gruba, üç yayına ve 13 eğlence grubuna ev sahipliği yaptı. Yunan hayatı üniversite tarafından desteklenmiyor.

Foreign Affairs Society her yıl lise öğrencileri için Model Birleşmiş Milletler konferansına ev sahipliği yapmaktadır . Trinity Western Üniversitesi Öğrenci Derneği’nden öğrenci vücudun seçilmiş hükümetidir ve öğretim yılı boyunca çeşitli etkinlikler sponsor ek olarak, bireysel öğrenciler ve üniversite yönetimi arasında bir yardım ve arabulucu olarak çalışmaktadır.

Üniversitenin oda korolarının üyeleri genellikle Vancouver Senfoni Orkestrası ile konuk olarak sahne almaya davet edilirler , performanslar CBC Radyosunda birkaç kez yayınlanmıştır ; Trinity Western’in koroları CBC Radyo Orkestrası , Vancouver Oda Korosu ile ve New York’taki Carnegie Hall gibi mekanlarda ve Orpheum, Vancouver ve Chan Shun Konser Salonu’nda sık performanslar sergiledi.

Trinity Western University üç öğrenci yayınına ev sahipliği yapmaktadır. Öğrenci gazetesi Mars ‘Hill , son yıllarda Kuzey Amerika’da en çok dekore edilen öğrenci gazetelerinden biridir. Mars’ın Tepesi kazandı İlişkili Collegiate Basın Ulusal Kalp pili Ödülü , kabul Pulitzer Ödülü , 2008 yılında en iyi günlük olmayan gazete için öğrenci gazetecilik ve 2010  Öyle O 2006 ve 2009 yılında da finalist oldu ABD’nin Associated Collegiate Press ve Canada’s Canadian University Press’in bir üyesidir . [boşluklar] yıllık bir edebiyat dergisi olan, her yıl öğrenciler tarafından ve üniversitenin yıllığı Pillar tarafından düzenlenip yayınlanmaktadır.

Atletizm

Trinity Western University kurulduğu 1962 yılından bu yana hem kadınlara hem de erkeklere atletizm sağladı. Bugün, üniversite atletizmi üniversite, kulüp ve okul içi seviyelerde desteklemektedir. Renkleri altın ve mavidir.

Üniversite 11 erkek ve kadın üniversite sporuna sponsorluk yapmaktadır. akımlar, Kanada’nın en iyi üniversite atletizm ligi olan Canadian Interuniversity Sport’ta , bölgesel seviyede Kanada Batı Üniversiteleri Atletizm Birliği’nde yarışan takımlarla yarışır. U Sports’ta yarışan üniversite takımları arasında erkek ve kadın basketbolu , futbol , voleybol , atletizm ve kros bulunmaktadır . Erkek hokey takımı British Columbia Intercollegiate Hockey League’de oynuyor. Basketbol, ​​voleybol ve hokey takımları, kendi sahalarında oynadıkları maçları ve maçlarını Langley Etkinlik Merkezi’nde oynarlar. Trinity Western takımları dokuz U Sports ulusal şampiyonluğunu kazandı.

Üniversite sporlarına ek olarak, Trinity Western, bir üniversite takımında rekabet etmek için gerekli olan zaman taahhüdünü yerine getirmeden yüksek düzeyde atletizmde yer almak isteyen öğrenciler için beş kulüp spor takımına ev sahipliği yapıyor. Kulüp takımları arasında kadın ve erkek basketbol ve futbol ve erkek hokey yer alır. Her yıl birkaç düzine takım okul içi yarışmalarda yarışır . Okul içi toplantılar üniversitenin fakülte üyelerine, personeline ve öğrencilerine açıktır, ancak bir konut salonunu temsil eden bir ekip yalnızca o salonun üyelerinden oluşmalıdır. Trinity Western, mezuniyet için akademik gerekliliklerin yanı sıra, her lisans öğrencisinin, biri Fiziksel Sağlık Kavramları’nda bir laboratuvar olan üç beden eğitimi dersini tamamlamasını gerektirir.

Gelenekler

Elli yıllık tarihi boyunca, üniversite ve öğrencileri, bazıları resmi, bazıları gayri resmi olmak üzere çeşitli gelenekleri geliştirdiler. Daha kayda değer geleneklerden bazıları, Amerikalı erkek öğrencilerin bir tarafı ile Kanadalı kız öğrencilerin bir tarafı arasında oynanan bir hokey oyunu olan CanAm oyunudur. Oyunun “Cinsiyetler Savaşı” doğası ve ulusal gurur nedeniyle sık sık tartışılır. Oryantasyon Haftası, gelen birinci sınıf öğrencileri ve yeni öğrenciler için her yılın başında düzenlenmektedir. Oryantasyon Haftasının sürekli yönleri Muz Mücadelesi, Yurtta Skit Gecesi ve Stanley Park’ı ziyaret etmekti.. Hootenany, her yıl Enarson Spor Salonu’nda yapılır ve üniversitenin daha yetenekli ve tuhaf hareketlerinden bazılarını sergiler. Tiyatroda akademik yıl boyunca her Cuma günü “11:07” öğrenci doğaçlama komedi gösterisi düzenlenmektedir. 11:07, çoğu öğrencinin kampüsten ayrılamaması nedeniyle genellikle geniş bir katılım görüyor. Her yıl sanat öğrencileri, enstalasyondan heykele, resme ve videoya kadar çeşitli sanatı gösteren bir Senior Show’a sahiptir. Her Nisan ayında, mezun olan son sınıf öğrencileri kendilerine bir Mezun Ziyafeti verirler. Bu genellikle Vancouver Şehir Merkezindeki bir otelde yapılır , ancak önceki yıllarda Whistler’da da gerçekleşmiştir.ve Langley’de. Kampüste her saat başı Çan Kulesi gişe yapar. Kütüphane bahçelerinin yanında, kampüs merkezinin yakınında yer alan Trinity Western’in en yüksek yapısıdır ve kampüste çanları duyulabilir.

Spartalıların spor etkinliklerinde öğrenciler, mezunlar ve hayranlar üniversitenin dövüş şarkısı olan Spartan Song’u söylüyor . Güçlü okul ruhları ile üniversitenin hayranları “Spartan Faithful” lakabını kazandılar.

Topluluk Sözleşmesi

Trinity Western University personeli ve öğretim üyeleri, Üniversite topluluğuna katılırken, “üyelerin kendilerini kurumun üyelerine, üyelerine ve kurum üyelerine karşı yükümlülük altına aldıkları ciddi bir taahhüt olarak tanımladığı ortak bir Topluluk Sözleşmesi anlaşmasına uymaya karar verirler, ve üyeler birbirine. ” Ağustos 2018 itibariyle, öğrencilerin artık sözleşmeyi imzalamaları gerekmemektedir.

a. Sevgi, neşe, barış, sabır, nezaket, iyilik, sadakat, nezaket, özdenetim, şefkat, alçakgönüllülük, affetme, barışı sağlama, merhamet ve adalet gibi Hıristiyan erdemlerini geliştirin b. Dürüstlük, nezaket, doğruluk, cömertlik ve bütünlük ile karakterize edilen örnek hayatlar yaşayın c. Başkalarını kendi ihtiyaçlarına göre, herkesin yararına geliştirecek şekilde iletişim kurun d. Tüm insanlara saygılı ve onurlu bir şekilde davranın ve Tanrı’nın verdiği değeri anlayıştan ölüme kadar koruyun e. Yetkililere saygı duyan, bu ülkenin kanunlarına boyun eğen, yaratılışın ve toplumun refahına katkıda bulunan hem yerel hem de küresel olarak sorumlu vatandaşlar olun f. Tüm ilişkilerde alçakgönüllülük, saflık ve uygun yakınlık gözetmek, cinsel yakınlık ifadelerini evlilik için saklamak, ve evlilik içinde anlaşmazlığı çözmek ve boşanmayı önlemek için her makul adımı atın g. Tüm yaşam tarzı seçimlerinde dikkatli bir şekilde karar verin ve kişisel seçimler ve bunların diğerleri üzerindeki etkileri konusunda sorumluluk alın. H. Bağışlama, hesap verme sorumluluğu, restorasyon ve şifayı artırırken, topluluğun diğer üyelerini bu değer ve ideallerin peşinde koşmaları için cesaretlendirin ve destekleyin.

Belgeyi imzalayanlar aşağıdakilerden gönüllü olarak çekimser:

a. Dedikodu, iftira, kaba / müstehcen dil ve önyargı dahil olmak üzere TWU toplum yaşamına ve kişiler arası ilişkilere zarar veren iletişim b. Taciz veya bezdirme dahil her türlü sözlü veya fiziksel sindirme c. İntihal dahil olmak üzere yalan söylemek, aldatmak veya diğer sahtekarlık biçimleri d. Başkalarına ait malları çalmak, kötüye kullanmak veya yok etmek e. Erkekle kadın arasındaki evliliğin kutsallığını ihlal eden cinsel yakınlık f. Pornografi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere aşağılayıcı, insanlıktan çıkarıcı, istismarcı, nefret dolu veya nedensiz şiddet içeren materyallerin kullanımı g. Sarhoşluk, reşit olmayan alkol tüketimi, yasadışı uyuşturucu kullanımı veya bulundurma ve reçeteli ilaçlar da dahil olmak üzere maddelerin kötüye kullanılması veya kötüye kullanılması e. Kampüste veya TWU’nun sponsor olduğu herhangi bir etkinlikte alkol kullanımı veya bulundurulması

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: