Université de l’Ontario français (olarak kısaltılır Sorgulama Ünitesi ; Fransız Ontario Üniversitesi olarak tercüme) [not 1] bir olan Fransız dilinde kamu üniversitesi içinde Toronto , Ontario , Kanada. Üniversite, kampüsünü Toronto sahiline yakın, Toronto şehir merkezinin East Bayfront semtine yerleştirmeyi planlıyor.

Üniversite, Nisan 2018’de Ontario Yasama Meclisi tarafından kuruldu , ancak ilk akademik programını Eylül 2019’a kadar sunmadı. Kurum, ilk tam zamanlı öğrenci grubunu 2021’de kabul etmeyi planlıyor.

Université de l’Ontario français Okul Tarihi

Orta ve güneybatı Ontario’da bir Frankofon üniversitesi kurma çabaları , Ontario Frankofon Meclisi de dahil olmak üzere birkaç Fransız-Ontar grupla birlikte 2010’larda ortaya çıktı ve 3 Ekim 2014’te bu bölgede bir Frankofon üniversitesi kurulmasını öneren bir rapor yayınladı. Bir özel üyenin tasarı daha sonra kullanılmaya başlanan bir Frankofon üniversite kurmayı Ontario Yasama Meclisi 26 Mayıs 2015 tarihinde Ancak tasarının yasama gibi geçemediğini prorogued . Yasama organı ertelenirken, Orta ve Güneybatı Ontario’daki Fransız Orta Öğretim Sonrası Danışmanlık Komitesinden yayınlanan bir rapor, orta ve güneybatı Ontario’da orta öğretim sonrası Frankofon hizmetlerinin yetersiz olduğunu belirtti ve düzeltmeye yardımcı olmak için Büyük Toronto’da bir Frankofon üniversitesi kurulmasını tavsiye etti. sorun.

Bununla birlikte, 2018 Ontario genel seçimlerinin ardından, yeni kurulan İlerici Muhafazakar hükümet, kurumun kurulması için finansmanı iptal etme planlarını açıkladı. Finansman meselesi, eyaletin Fransız-Ontar sakinleri arasında yeni hükümet için önemli bir siyasi mesele haline geldi. Ancak, Eylül 2019’da Ontario ve Kanada hükümetleri, her iki hükümetin de önümüzdeki sekiz yıl boyunca kurumu finanse etmek için 126 milyon C $ vereceğini görecek bir mutabakat zaptı imzaladıklarını duyurdular.

Üniversite ilk akademik programını Eylül 2019’da, Collège La Cité’deki öğretmen adaylarına sunulan bir yüksek öğretim pedagojisi programı sundu.Programı tamamlayanlara üniversitenin ilk yüksek lisans sertifikaları verildi. Kurum, 2021 sonbaharında ilk tam zamanlı öğrenci grubunu kabul etmeyi planlıyor.

Université de l’Ontario français Kampüsleri

Université de l’Ontario français, Toronto şehir merkezinde , Ontario Gölü kıyısının yakınında yer almaktadır . Üniversite, ilk kampüsünü Toronto şehir merkezinin East Bayfront semtindeki yüksek bir bina olan 9 Lower Jarvis Caddesi’ne yerleştirmeyi planlıyorÜniversite, kampüsü Haziran 2021’e kadar halka açmayı planlayarak bina içinde 4,654 metrekare (50,100 fit kare) alan kiralamayı planlıyor.

Université de l’Ontario français Yönetimi

Üniversitenin yönetişimi, her ikisi de 2017 Université de l’Ontario français Yasası’nda kurulmuş olan yönetim kurulu ve üniversite senatosu aracılığıyla yürütülmektedir. Üniversitenin yönetiminden ve yönetiminden yönetim kurulu sorumludur. [1] Kurul üyeleri, üniversitenin idaresini, öğretim üyelerini, öğrenci organını ve Ontario Konseyi’ndeki Vali Teğmen tarafından atanan üyelerden oluşur. Senato, üniversite tarafından verilen derece, diploma ve sertifikaların kabulü ve nitelikleri dahil olmak üzere üniversitenin akademik ve eğitim politikasından sorumludur.

Üniversitenin başkanı ve rektör yardımcısı, üniversitenin CEO olarak hizmet vermektedir. ndré Roy Ağustos 2020 on 1 üniversitenin ilk başkanı olarak pozisyonunu varsayarak ile yöneticiler kurulu ayrıca atama yetkisi olan Şansölye , kim kurumun tören başkanı olarak hareket eder. Ancak, üniversite henüz pozisyona bir kişi atamamıştır.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.