Ontario Tech University, kurumsal olarak markalı olarak Ontario Teknik Üniversitesi veya Ontario Tech, bir olan kamu araştırma üniversitesi bulunan Oshawa’da , Ontario , Kanada. Ontario Tech’in ana kampüsü, Oshawa’nın kuzey kesiminde yaklaşık 400 dönümlük (160 hektar) arazi üzerinde yer almaktadır. Oshawa şehir merkezinde ikincil bir kampüs işletiyor.

Okul 2002 yılında Ontario Üniversitesi Teknoloji Enstitüsü Yasası ile 2002 yılında kuruldu ve Ontario Hükümeti tarafından kabul edildi. Ontario Tech, kuruluşundan sonraki 15 yıl içinde mühendislik ve bilgisayar bilimi alanlarında ün kazandı, Kanada’daki en iyi 10 program arasında yer aldı ve Ontario’daki tüm bilgisayar bilimleri programlarından mühendislik için 3. ve 4. oldu.

Ontario Tech University Tarihi

Ontario Tech University (UOIT), 2002 yılında Ontario Üniversitesi Teknoloji Enstitüsü Yasası Bill 109’un 27 Haziran 2002’de Ontario Yasama Meclisi tarafından geçmesiyle kurulmuştur. Bilim ve teknolojinin bir parçasıydı ve Ontario hükümetinin , 2003’teki lise sonrası öğrencilerin akınına karşı lise sonrası kurumlarda daha fazla alan yaratma girişiminin bir parçasıydı. Ontario Tech, Ontario’nun Durham Bölgesi’nde yer almaktadır.

Ontario Tech, Eylül 2003’te ilk 947 öğrenciye lisansüstü ve lisansüstü programlar ve araştırma fırsatları sunmaktadır ve toplam kayıt 2007–2008 öğretim yılında 5.000’in üzerindeydi, bu da onu o zamanlar en hızlı büyüyen üniversite yapıyor. Ontario. Bugün öğrenci nüfusu 10.000’in üzerinde öğrencidir.

Diamond Schmitt Architects tarafından tasarlanan üniversitenin ilk binalarının inşaatına 2002 yılında başlandı ve ana kampüs dörtgeninin altında 190 metre uzanan bir jeotermal ısıtma ve soğutma sistemi içeriyordu. Toplamda üç olan bu ilk binalar 2004 sonunda tamamlandı. Ontario Elektrik Üretimi (OPG) binası ( OPG tarafından finanse edildi ) ve Kampüs Dinlenme ve Sağlık Merkezi (CRWC) 2007 yılında inşa edildi.

Üniversite satın aldı. 2009 yılında Oshawa şehir merkezinde bulunan tarihi Regent Theatre, 2010 yılında amfi olarak kullanılmak üzere yenilendi.emiz Enerji Araştırma Laboratuvarı (CERL) 2010’da açıldı. 2011’de Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi (ACE) ve Enerji Sistemleri ve Nükleer Bilim Araştırma Merkezi (ERC) açıldı. 2014 yılında UOIT-Baagwating Yerli Öğrenci Merkezi (UBISC) açıldı. 2017 yılında Yazılım ve Bilişim Araştırma Merkezi (SIRC) kuruldu.

Mart 2019’da okul, Ontario Tech University olarak yeniden markalandı.

Ontario Tech University Kampüsleri

Kuzey Kampüsü

Kuzey kampüsü 2000 Simcoe St North adresinde yer alır ve “ana” kampüs olarak kabul edilir. İşletme ve Bilgi Teknolojileri Fakültesi (FBIT), Enerji Sistemleri ve Nükleer Bilimler Fakültesi (FESNS), Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi (FEAS), Fen Fakültesi (FS), Sağlık Bilimleri Fakültesi (FHS) ve Lisansüstü Eğitim Fakültesi Kuzey Kampüste yer almaktadır.

Kuzey kampüsündeki tesisler şunlardır: ödüllü Kampüs Kütüphanesi, Bilim Binası, İşletme ve Bilgi Teknolojileri Binası, Enerji Sistemleri ve Nükleer Bilim Araştırma Merkezi (ERC), Ontario Enerji Üretimi (OPG) binası, -bir tür Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi (ACE), Yazılım ve Bilişim Araştırma Merkezi (SIRC), Kampüs Rekreasyon ve Sağlık Merkezi (CRWC), Üniversite Pavyonu (UP), Öğrenci Yaşam binası ve öğrenci konutları. Kuzey kampüsü, Durham College kampüsü ile aynı yerde bulunur ve her iki kurum da Kampüs Kütüphanesi, CRWC ve kitapevi ve park, güvenlik ve BT hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli hizmetleri paylaşır.niversitenin, önümüzdeki birkaç yıl içinde, daha önce satın aldıkları arazide, Durham College ile birlikte Oshawa’da kuzeye daha da genişleme planları var.Bu planın bir kısmı, siber suçun çeşitli yönlerinde araştırma ve eğitime odaklanan, üniversiteye ait bir bina olan Siber Suç Araştırma Merkezi’ni içermektedir.

Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi

Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi (ACE), iklim, dayanıklılık ve yaşam döngüsü testlerine izin veren beş katlı bir yüksek rüzgar tüneli içeren çok seviyeli bir test ve araştırma merkezidir . Üniversite tarafından General Motors (GM) Canada , Ontario Hükümeti, Kanada Hükümeti ve İşbirlikçi Mühendislik Eğitiminin Geliştirilmesi (PACE) Ortakları ile ortaklaşa inşa edilmiştir. Tesisin toplam maliyeti yaklaşık 100 milyon dolardı. Üniversite tarafından araştırma ve eğitim için kullanılır ve ayrıca GM Canada ve diğer sponsorları tarafından yeni otomobil prototiplerinin test edilmesi de dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır.Toplam alanı yaklaşık 16.300 metrekare olan bir çekirdek araştırma tesisi (CRF) ve entegre bir araştırma ve eğitim tesisi (IRTF) olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır.

IRTF, binanın araştırma ve eğitim alanıyla birlikte beş kata yayılan ana bölümüdür. ACE binasının bu bölümü üniversite öğrencilerine açık ve eğitim için bir yer olarak kullanılıyor. Genellikle ‘rüzgar tüneli’ olarak adlandırılan CRF, iklimsel rüzgar tüneli dahil olmak üzere tam iklimsel, yapısal dayanıklılık ve yaşam döngüsü testi için tam boyutlu odalara sahiptir. Bu test odasında rüzgar hızları saatte 240 kilometreyi aşabilir, sıcaklıklar -40 ila +60 ° C arasında ve bağıl nem yüzde 5 ila 95 arasında değişir. İklimsel rüzgar tüneli, hava akışını 7 ila 13 metrekare (ve daha büyük) arasında optimize edebilen değişken bir nozüle ve 11,5 metrelik bir döner tablaya entegre edilmiş büyük bir esnek şasi dinamometresine sahiptir; bunlar, çok çeşitli boyutlardaki araçların yan rüzgar dahil çeşitli rüzgar akışı açılarında test edilmesine olanak tanır. Oda ayrıca güneşin etkilerini taklit edebilen bir güneş dizisi içerir.

Enerji Araştırma Merkezi

Enerji Araştırma Merkezi (ERC), Kanada’da türünün tek programı olan Ontario Tech’in nükleer mühendislik lisans programını barındıran temiz enerji teknolojilerine odaklanan 9,290 metrekarelik, dört katlı bir tesistir. Bu bina jeotermal, hidrolik, hidrojen, doğal gaz, nükleer, güneş ve rüzgar enerjisi teknolojilerinde araştırmalar için kullanılmaktadır. ERC, Bilgi Altyapısı Programının bir parçası olarak Kanada Hükümeti ve Ontario Hükümeti’nin ortak 45,4 milyon dolarlık yatırımının sonucudur.

ERC, 72 koltuklu bir amfi, üç adet 50 kişilik derslik, esnek koltuklu iki 30 kişilik eğitim odası, 11 öğrenci çalışma (ara) odası, 12 laboratuvar, lisansüstü öğrenciler için özel çalışma istasyonları ve idari alan ve ofisler içerir personel ve öğretim üyeleri için. En dikkate değer laboratuvarlardan biri, türünün en kapsamlısı olan kapsamlı bir nükleer santral bilgisayar simülasyonudur.ERC’nin ikinci, üçüncü ve dördüncü katları, bitişikteki İş ve Bilgi Teknolojisi binasına iç mekan bağlantılarına sahiptir. ERC , Windfields Çiftliği’nden ünlü, ödüllü Kanadalı at olan Northern Dancer’ın büyük bir asılı metal tel heykelinin bulunduğu cam kaplı bir atriyuma sahiptir.. Ontario Tech ve Durham College, Northern Dancer’ın gömüldüğü yer de dahil olmak üzere 2013 yılında Windfield Farms’ın çekirdek alanını satın aldı; heykel bir haraçtır.

Şehir Merkezi Kampüsü

Downtown kampüsü, Oshawa’nın şehir merkezinde, Kuzey kampüsünden yaklaşık on dakika uzaklıkta yer almaktadır. Ontario Tech’in şehir merkezindeki kampüsteki binalarının çoğu henüz isimlendirilmedi ve bunun yerine bulundukları adresle anılıyor. Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Fakültesi (FSSH) ve Eğitim Fakültesi (FE) şehir merkezindeki kampüste bulunmaktadır.

Downtown kampüsündeki olanaklar şunlardır: Bordessa Hall, 61 Charles Street, Regent Theatre, 2 Simcoe Street South, 11 Simcoe Street North ve UOIT-Baagwating Yerli Öğrenci Merkezi (UBISC).

Regent Theatre

Regent Theatre, üniversite tarafından kullanılan, tarihi bir konum olmasına rağmen, öğrencilerin bilgisayarları için elektrik prizleri ve katlanabilir yan masalarla tam donanımlı olan 609 kişilik bir amfidir. Tiyatro, üniversite tarafından kullanılmadığında , konserlerinin çoğunu Regent Tiyatrosu’nda düzenleyen Ontario Filarmoni Orkestrası’nın düzenli kullanımı dahil olmak üzere akşamları ve hafta sonları etkinlikler için de kiralanmaktadır

Öğrenci Konutu

Ontario Tech konutları, Ontario Tech ve Durham College öğrencileri ile Trent’s Oshawa kampüsünde okuyan Trent Üniversitesi öğrencileri tarafından paylaşılmaktadır . Kampüste iki ayrı rezidans bulunmaktadır: Simcoe Village ve South Village. Bu konutların her ikisi de Kampüs Yaşam Merkezleri tarafından yönetilmektedir.

Sürdürülebilirlik

Ontario Tech, kampüste, Promenade çatısındaki güneş panelleri, Polonsky Commons’ın derinliklerinden gelen jeotermal ısıtma ve ısıtma ve soğutma maliyetlerini düşürmek için yeşil çatılar dahil olmak üzere birçok ‘yeşil enerji’ özelliğine sahiptir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.