University of Windsor ( W, U ya da UWindsor ) bir olduğunu kamu kapsamlı ve araştırma üniversitesi içinde Windsor , Ontario , Kanada.Kanada’nın en güneydeki üniversitesidir.  Yaklaşık 12.000 tam zamanlı ve yarı zamanlı lisans öğrencisi ve 4.000 lisansüstü öğrencisi vardır. 1963 yılında kurulan Windsor Üniversitesi 135.000’den fazla mezun verdi.  Windsor Üniversitesi Sanat, Edebiyat ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, dahil olmak üzere dokuz fakülte, sahip İşletme Odette Okulu , lisansüstü öğrenim Fakültesi İnsan Kinetiklerinin Fakültesi , Hukuk Fakültesi , Hemşirelik Fakültesi ve Fen Fakültesi. Fakülteleri ve bağımsız okulları aracılığıyla üniversite, otomotiv, çevresel, sosyal adalet ve uluslararası ticaret araştırmaları alanlarındaki birincil araştırma odaklarını göstermiştir. Son yıllarda sağlık, doğa bilimleri ve girişimcilik araştırmalarına giderek daha fazla odaklanmaya başladı.

University of Windsor Okul Tarihi

Üniversite , 1857’de Ontario , Windsor’daki Roma Katolik Varsayım Koleji’nin kuruluşuna kadar uzanmaktadır. Esasen teolojik bir kurum olan Varsayım Koleji, 1857’de Aziz Basil Cemaatini öğreten rahiplerin Basilian Babaları tarafından kurulmuştur . kolej, müfredatını genişleterek ve yıllar içinde birkaç başka kolejle bağlantı kurarak istikrarlı bir şekilde büyüdü. 1919’da Windsor’daki Varsayım Koleji , Western Ontario Üniversitesi’ne bağlıydı. Başlangıçta, Assumption Western Ontario Üniversitesi ile bağlantılı en büyük kolejlerden biriydi . Giderek artan maliyetler, mezhepsel bir üniversite olan Assumption Üniversitesi’ni kamu desteği almaya hak kazanacak bir kamu kurumu olmaya zorladı. 1953’te üniversite statüsü aldı.

1950’de Varsayım Koleji ilk kadın öğrencilerini ağırladı. 1953’te, Ontario Yasama Meclisi Yasası yoluyla, Assumption College kendi üniversite yetkilerini aldı ve Western Ontario Üniversitesi ile olan ilişkisini sona erdirdi. 1956’da, kurumun adı, Ontario Yasama Meclisi Yasası ile , CSB’nin ilk Başkanı olarak seçildiği Rahip Eugene Carlisle LeBel ile Windsor Varsayım Üniversitesi olarak değiştirildi. Frank A. DeMarco liderliğindeki, yeni kurulan mezhebe bağlı olmayan Essex Koleji, Temel Bilimler, Uygulamalı Bilimler ve İşletme ve Hemşirelik Okullarından sorumlu bir bağlı kuruluş haline geldi. (Essex College’ın Kolları ve Rozeti, 15 Mart 2007’de Kanada Heraldic Authority’ye tescil edildi.)

1960’ların başında, Windsor Şehri’nin büyümesi ve yüksek öğrenim talepleri daha fazla yeniden yapılanmaya yol açtı. Assumption University yönetim kurulu ve vekilleri ve Essex College yönetim kurulu tarafından mezhebe bağlı olmayan bir Windsor Üniversitesi kurulması için Ontario Eyaletine bir dilekçe verildi.  Windsor Üniversitesi, 19 Aralık 1962’de Ontario Yasama Meclisi Yasası altında birleşmesiyle ortaya çıktı . Tarihi bir Roma Katolik üniversitesinden mezhepsel olmayan bir eyalet üniversitesine geçiş eşi görülmemiş bir gelişmeydi.

1 Temmuz 1963’te, tüm tesisleri ve fakültesi ile tüm kampüs Windsor Üniversitesi olarak tanındı. Bir ‘federe üye’ olarak, Assumption University sadece İlahiyat Fakültesi’nde derece veren entegre bir kurum olarak kaldı. Assumption’dan Peder Eugene Carlisle LeBel , Windsor Üniversitesi’nin ilk başkanı oldu ve Essex College’da her iki Müdür ve aynı zamanda Uygulamalı Bilimler Dekanı olan Frank A. DeMarco , ilk Başkan Yardımcısı oldu. . Üniversitenin armaları hanedan uzmanı Alan Beddoe tarafından tasarlandı. Altı ay sonra, Assumption University of Windsor, Holy Redeemer College (şimdi Académie Sainte-Cécile ), Canterbury College ve yeni Iona College ( United Church of Canada’ya bağlı) ile bağlantı anlaşmaları yaptı . Canterbury College , bir Roma Katolik Üniversitesine üye olan dünyadaki ilk Anglikan koleji oldu .

1964’te EC LeBel emekli olduğunda, Dr. John Francis Leddy Windsor Üniversitesi’nin Başkanı olarak atandı ve önemli bir büyüme dönemine başkanlık etti. 1967’den 1977’ye kadar Windsor, yaklaşık 1.500’den 8.000 tam zamanlı öğrenciye büyüdü. 1980’lerde ve 1990’ların başında bu büyüme devam etti. Yapılan yeni binalar arasında Odette Business Building ve CAW Öğrenci Merkezi vardı.

Ontario’da 13. Sınıfın ( Ontario Akademik Kredisi ) kaldırılmasıyla 2003 Sonbaharında kayıt rekor seviyelere ulaştı . Üniversite, Windsor Üniversitesi / Chrysler Canada Ltd. Otomotiv Araştırma ve Geliştirme Merkezi ve Maple Leaf Spor ve Eğlence Merkezi gibi yerel işletmeler ve endüstri ile bir dizi ortaklıklar geliştirmiştir.

University of Windsor Fakültelerü

  • Sanat, Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi
  • Eğitim Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi
  • Odette İşletme Fakültesi
  • Lisansüstü Eğitim Fakültesi
  • Spor Fakültesi
  • Hukuk Fakültesi
  • Hemşirelik Fakültesi
  • Bilim Fakültesi

Windsor Üniversitesi ayrıca Adli Tıp , Çevre çalışmaları ve Sanat ve Bilim konsantrasyonu gibi bölümler arası ana dallar sunan Fakülteler Arası Programlar sunmaktadır . 1.100 öğrenci için dokuz ortak eğitim programı vardır.

University of Windsor Öğrenci Hayatı

Yaklaşık 100 ülkeden uluslararası öğrenciler, öğrenci nüfusunun yaklaşık% 23’ünü oluşturmaktadır. Çok sayıda uluslararası öğrenciye rağmen, öğrencilerin çoğu yerli ve Windsor ve Essex County’den geliyor.Üniversitede kampüsteki Yunan Yaşamı daha küçüktür, ancak üç Uluslararası Kardeşlik içerir: Delta Chi , Pi Lambda Phi ve Sigma Chi ; iki Uluslararası Sorority: Phi Sigma Sigma ve Delta Zeta ve bir Ulusal Kız Yurdu : Delta Alpha Theta. Kampüsteki öğrenci yurtları. Tüm tam zamanlı lisans öğrencileri, Windsor Üniversitesi Öğrenci Birliği üyesidir ve bir sağlık ve diş hekimliği planı kapsamının yanı sıra The Thirsty Scholar , bir gazete ve bir radyo istasyonuna erişim hakkına sahiptir.

Kısmen UWSA tarafından finanse edilen ve gönüllü öğrenciler tarafından yazılan hikayeler sunan The Lance gazetesine ek olarak, Windsor Üniversitesi’ndeki öğrenci birkaç bağımsız yayın yayınlamaktadır. Öğrenci Hareketi , yönetime ve UWSA’ya yönelik eleştirel bir söylem sağlayan, tabandan bağımsız, öğrenci tarafından yönetilen bir belgedir. The Issue , uluslararası sosyal adalet konularını kapsayan, öğrenciler tarafından işletilen bir elektronik yayındır.

Leddy Kütüphanesi ana kampüs kütüphanesidir. Paul Martin, Hukuk Kütüphanesi Hukuk Fakültesi vermektedir. Kanada işçileri Birliği CAW inşa yardımcı Öğrenci Merkezi’ni öğrenciler için merkezi bir buluşma yeridir. Üniversitenin Kanada’nın en yoğun sınır kapısındaki Ambassador Duty-Free Mağazası ile öğrenci işleri, 400 park yeri ve okula yıllık nakit maaş sağlayan benzersiz bir anlaşması vardır.

Öğrenciler ayrıca caddenin aşağısındaki şehir merkezinden de faydalanırlar. Restoranlardan matbaalara, Bubble Tea Cafe’lere kadar öğrencilerin ilgisini çeken çeşitli dükkanlar vardır.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.