Wilfrid Laurier University (yaygın olarak anılacaktır WLU veya basitçe Laurier ) bir olduğu kamu üniversitesi içinde Waterloo , Ontario , Kanada . Laurier’in Ontario , Brantford’da ikinci bir kampüsü vardır ve yakın zamanda Milton, Ontario’da üçüncü bir kampüsü ve ayrıca Kitchener , Toronto , Yellowknife ve Chongqing , Çin’de ofisleri açmıştır. Kanada’nın yedinci Başbakanı Sir Wilfrid Laurier’in onuruna seçildi. Üniversite, 15.000’den fazla tam zamanlı lisans öğrencisi, 1000’den fazla tam zamanlı yüksek lisans öğrencisi ve 2019 Güz dönemi itibarıyla yaklaşık 4.000 yarı zamanlı öğrenciyle çeşitli alanlarda lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Laurier’in üniversite takımları Wilfrid Laurier Golden Hawks olarak bilinen , U Sports’a bağlı Ontario Üniversitesi Atletizm Batı Konferansı’nda yarışıyor.

Wilfrid Laurier University Kampüslerü

Waterloo Kampüsü

Lazaridis İşletme ve Ekonomi Okulu , Wilfrid Laurier’in işletme okuludur ve Waterloo, Ontario’da bulunmaktadır . 160’tan fazla tam zamanlı ve 60 yarı zamanlı öğretim üyesi mevcuttur.

Okul, Wilfrid’deki en büyük fakültedir. 2018 itibariyle, Okulun 30.000’den fazla mezunu vardı. 2010 yılında, The Princeton Review tarafından “seçkin bir işletme okulu” seçildi ve ” Laurier’i öğrencilerin MBA kazanmak için katılabilecekleri en iyi kurumlardan biri olarak tavsiye etmekten mutluluk duyuyoruz”. Okul, tüm Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programları için Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB International) tarafından akredite edilmiştir.

Brantford Kampüsü

Laurier’in Brantford Kampüsü, Waterloo’daki kampüsün yaklaşık 50 km güneyinde, Brantford , Ontario’da yer almaktadır . Kampüs, açılış yılında toplam 39 öğrenci ile 1999 yılında kapılarını açtı. Ocak 2015 itibariyle, okula kayıtlı 2.625 tam zamanlı öğrenci ve belirtilmemiş sayıda yarı zamanlı öğrenci vardı. Laurier, 2017’nin sonlarında toplamda 3.000’den fazla öğrenci olduğunu tahmin ediyordu.

“Program sadece oyun tasarımı, proje yönetimi ve girişimcilik konularında beceri geliştirmiyor, aynı zamanda eğitim, kurumsal eğitim, sağlık hizmetleri ve daha fazlası gibi alanlarda dönüştürücü oyunların nasıl kullanıldığını da değerlendiriyor.”

Rezidanslar
  • Grand River Hall
  • Posta Evi
  • Avukat Salonu
  • Lucy Marco Place
  • Expositor Place

Kitchener Kampüsü

2006 Sonbaharında Sosyal Hizmet Fakültesi (daha önce Waterloo kampüsünde idi) Kitchener şehir merkezine taşındı. Duke St.’de bulunan, City of Kitchener tarafından miras alanı olarak belirlenen eski St. Jerome Lisesi’ne taşındı. Bu hareket, öğrencilerin ortak oldukları topluma ve sosyal hizmet kurumlarına daha yakın olmalarını sağladı. Ayrıca, toplumla daha iyi bir ortaklık ve binayı daha misafirperver hale getirme çabası içinde, fakülte ve personel, Siyasi Kahve Evi Serisi, birkaç aday tartışması ve Sosyal Adalet Festivali gibi etkinlikler düzenledi.

Planlanan Milton Kampüsü

Kasaba Milton, Ontario ve Laurier planlanan Milton Eğitim Köyü (MEV) içinde Milton 150 dönümlük kampüs geliştirmek için 2008 yılından bu yana birlikte çalıştık [55] kasaba tarafından bağışlanan arazi üzerine. Nisan 2018’de, o sırada iktidarda olan il partisi , üniversitenin bir uydu kampüsünü ve ayrıca projenin yeni ortağı olan Conestoga Koleji’ni barındıracak olan MEV  için bir finansman planı (90 milyon $) açıkladı . İnşaatın 2021 yılının 3. çeyreğinde tamamlanması bekleniyordu; Bu arada Laurier, Eylül 2019’da başlayarak kiralık tesislerde kredili kurslar sunacaktı.

Ekim 2018’de, Haziran 2018’de seçilen yeni Muhafazakar hükümet, beklenenden daha büyük bir eyalet açığını gerekçe göstererek, Milton kampüsü için planları etkin bir şekilde iptal ederek, herhangi bir inşaat başlamadan önce finansmanı geri çekti.  Belediye Başkanı Gordon Krantz , kasabanın Milton Education Village kampüsünü finanse etmek için alternatifler araştıracağını söyledi. Bir Laurier haber bülteni, üniversitenin kampüsü finanse etmek için alternatif bir çözüm bulmak için kasaba ve diğer ortaklarla çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Laurier, 2019 itibariyle Milton’da Milton Eğitim Köyü İnovasyon Merkezi’nde bir Eğitim Yüksek Lisans programı ve bir Ders Serisi de dahil olmak üzere bazı hizmetler sunuyordu. Yaz aylarında Laurier, Zenginleştirilmiş Akademik Program (LEAP) günlük kampını yönetiyordu.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.