École de Technologie supérieure ( ETS ) bir olduğu kamu mühendislik okulu içinde Montreal, Quebec , Kanada.

1974 yılında kurulan Ecole de technologie supérieure, Université du Québec sisteminin bir parçasıdır . Şirketlere mühendislik ve teknoloji transferinde uygulamalı öğretim konusunda uzmanlaşmış, pratik ve yenilikçi yaklaşımları ile tanınan mühendis ve araştırmacılara eğitim vermektedir.

Herhangi bir yılda, Quebec eyaletindeki bir mühendislik okulundan veya fakülteden diploma alan tüm mühendislerin% 25’i ÉTS’den mezun olur. Bu nedenle, yıllık olarak verilen mühendislik diplomalarının toplam sayısı açısından Quebec’te birinci ve Kanada’da ikinci sırada yer almaktadır.

École de technologie supérieure Tesisler

ÉTS’nin ana adresi, Montreal’in Griffintown semtinde, okulu barındırmak için dönüştürülen eski bir O’Keefe Brewery’nin bulunduğu 1100 Notre-Dame Street West . Eğitim programları ve araştırma faaliyetlerine ayrılmış dört binası vardır (ve bir diğeri 2019’da açılması planlanmaktadır).

École de technologie supérieure Programlar

Okul, tüm lisans programlarında ortak eğitim sunmaktadır. Lisans programları, Kanada Mühendislik Akreditasyon Kurulu (CEAB) tarafından akredite edilmiştir. ETS, her yıl Quebec’teki en fazla sayıda mühendisi mezun eder ve Kanada’da ikinci sırada yer alır. Öğrenciler aşağıdaki disiplinlerde uzmanlaşabilirler: İnşaat Mühendisliği , Elektrik Mühendisliği , Bilgisayar Mühendisliği , Yazılım Mühendisliği , Makine Mühendisliği , Üretim Mühendisliği , Endüstri Mühendisliği, Üniversite ayrıca yüksek lisans veya doktora derecesine götüren çok sayıda araştırma programı sunar. Uluslararası lisansüstü öğrenciler, özellikle Fransa, Brezilya, Meksika, Hindistan ve İran dahil olmak üzere beş kıtadan gelmektedir. Ana araştırma alanları enerji, çevre, üretim, sağlık teknolojileri, kurumsal sistemler, BT, mikro elektronik ve telekomünikasyon, havacılık ve uzay imalatı ve aviyonik, proje yönetimi, inovasyon yönetimi ve daha pek çok şeydir.

ÖÉcole de technologie supérieure ğrenci Kulüpleri

ETS öğrencilerinin işlettiği teknik kulüpler uluslararası yarışmalara katılır. Dünyanın en hızlı insan gücüne sahip denizaltısı Ömer , böyle bir kulüp tarafından geliştirildi. Bir otonom sualtı araç adında SONIA , bir insansız hava aracı Dronolab , bir yürüyen robot , Eclipse güneş enerjili araba, Chinook dünya şampiyonu enerjili araç Rüzgar ve diğerleri yıllar boyunca uluslararası yarışmalarda sayısız ödül kazandı. Okul ayrıca üç yıl üst üste hüküm süren Kanada şampiyonu olan beton bir kano kulübüne de ev sahipliği yapıyor.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.