Trent University hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Kanada Kültür Merkezi, Kanada üniversiteleri resmi başvuru merkezidir.

Trent University bir olan kamu liberal sanat üniversite içinde Peterborough bir uydu kampüsü ile Oshawa’da vermektedir, Durham Bölge Belediyesi . Trent, Oxbridge üniversite sistemi ve küçük sınıflarıyla tanınır.

Trent, büyük ölçüde kolejleri aracılığıyla faaliyet göstermektedir: Champlain , Lady Eaton , Catharine Parr Traill , Otonabee , Peter Gzowski ve Julian Blackburn . Her üniversitenin kendi yurtları, yemek odası ve öğrenci hükümeti vardır. Trent Üniversitesi ağırlıklı olarak lisans düzeyinde olmasına rağmen, lisansüstü programlar yüksek lisans ve doktora düzeyinde sunulmaktadır.

Trent, Peterborough Şehri ve çevresindeki ilçelere hizmet verecek bir üniversite oluşturmakla ilgilenen bir yurttaş komitesinin çabalarıyla kuruldu ve Trent Üniversite Yasası, 1962–63 tarafından oluşturuldu. Komite, Toronto Üniversitesi’nden Dean Thomas H. B. Symons’ı akademik planlama komitesi başkanı olarak görevlendirdi ve Symons üniversitenin ilk başkanı oldu.

Kurucu başkan Thomas Symons’ın adını taşıyan Trent’in Symons kampüsü , Peterborough Şehri’nin kuzeydoğu köşesinde Otonabee Nehri kıyısında yer almaktadır. Symons kampüs planı ve Champlain Koleji, Lady Eaton Koleji, Bata Kütüphanesi ve Otonabee’yi kapsayan Faryon köprüsü gibi orijinal üniversite binaları Kanadalı mimar Ron Thom tarafından tasarlandı.

Peterborough kampüsüne 9000’e yakın lisans öğrencisi ve yaklaşık 700 yüksek lisans öğrencisi kaydolurken, Trent University Durham GTA, Oshawa’daki Thornton Road’daki kampüste 1 600’ün üzerinde tam ve yarı zamanlı öğrenciye hizmet vermektedir. Üniversite, Kanada Üniversitelerarası Spor’da Trent Excalibur tarafından temsil edilmektedir.

Trent University Kolejleri

Catharine Parr Traill Koleji

Bu kolej, öncü yazar ve biyolog Catharine Parr Traill’in adını almıştır . Peterborough şehir merkezinde bulunan tek Trent kolejidir ve kalan en eski kolejdir. İngilizce, Kültürel Çalışmalar, Kanada Çalışmaları ve Modern Diller lisans bölümleri için temel oluşturur. Beşten fazla yüksek lisans programı, Kamu Metinleri (İngilizce) de dahil olmak üzere üniversiteyi ev olarak adlandırmaktadır; Teori, Kültür ve Politika; Kültürel çalışmalar; Tarih; Kanada Çalışmaları ve Yerli Çalışmaları, Büyük Veri Analitiği ve Finansal Analitik için Frost Merkezi. Traill College aynı zamanda Trent Üniversitesi’nin Sürekli Eğitim programının da merkezidir.

Traill College, konut olan Wallis Hall ve Crawford Evleri; Scott House – Catharine Parr Traill College’ın orijinal yeri – Kerr House ve kolejin ilk müdürü Marion Fry’ın adını alan Fry Lodge (eski adıyla Principal’ın Locası). Üniversite daha önce Bradburn ve Langton Evleri’ne sahipti, ancak her iki mülk de 2009’da Peterborough Housing Corporation’a satıldı.Mülk, 2012’de Hospice Peterborough’ya satıldı ve konut bakımevine dönüştürülecek.1999 sonbaharında, kurum içi bir görev gücü, bir maliyet tasarrufu önlemi olarak üniversitenin kapatılmasını önerdi, bu da bir protesto telaşına ve Traill’i kurtarmak için başarılı bir kampanyaya yol açtı. 2008 yılında bir lisansüstü eğitim merkezine dönüştürüldü. 2016 yılında, kolej için harici bir başkanlık incelemesi emri verildi. Traill’in daha “geleneksel” bir kolej olarak geri dönmesinin kökleri olması ve hizmetlerini genişletmesi ve yerel topluma ulaşması önerildi.

Champlain Koleji 

Otonabee Nehri kıyısındaki Symons Kampüsü’nde bulunan bu kolej, 1967’de açıldı. Adını, 1615’te Otonabee bölgesini keşfeden ve 1608’de Quebec Şehri’ni kuran ve kılıcı Trent’te bulunan 17. yüzyılın başlarında kaşif Samuel de Champlain’den alıyor. kret. Başlangıçta Peter Robinson Koleji ile birlikte tamamı erkeklerin konakladığı bir konut olarak hizmet vermiştir. Kolej, Siyasi Çalışmalar bölümüne ve Trent Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Lady Eaton Koleji

1968’de kurulan dördüncü kolej, adını Flora McCrea Eaton, Lady Eaton’ın onuruna almıştır . Tarih , Felsefe , Klasikler , Kadın Çalışmaları ve Modern Diller bölümleri için ofisler içerir . Başlangıçta Kadın Yatakhanesi olarak hizmet vermiştir.

Otonabee Koleji

Otonabee Koleji 1972’de kuruldu. Otonabee’nin binaları , Kolej’in adını aldığı nehre bakan bir sedir sırtı boyunca uzanır (Nishnaabee’de “hızlı su”). Kolejin doğusunda, DNA Kümesi ve Adli Tıp programının yeni binaları yer almaktadır. Batıda, Bata Kütüphanesi, Atletizm Kompleksi ve Batı Şeria’daki kolejlere erişim sağlayan Faryon yaya köprüsüne giden Peter Gzowski Koleji ve Bilim binaları bulunmaktadır. “Bağlantı” adı verilen bir iç geçitle birbirine bağlanan sekiz “ev”, Otonabee’nin konutunu oluşturuyor. Evlerde tek cinsiyetli alanlar olmasına rağmen, yurt karma eğitimdir. “Bağlantıyı” (Kolej’in yurtları ikiye bölen eğitim alanına giden bir yol) geçtikten sonra, bir dizi fakülte ofisi, posta kutuları, College Porter’ın ofisi ve arazinin kuzeyine ve doğusuna bakan ana yemek salonu vardır. . Akademik kanat, Bilim Binaları ile doğrudan bağlantılıdır ve Eğitim Okulu, Psikoloji, Antropoloji, Sosyoloji ve Bilgisayar ve Bilgi Sistemleri bölümlerini barındırır. Öğretim tesisleri arasında 125 kişilik bir konferans salonu, çeşitli seminer odaları, laboratuvarlar bulunmaktadır.Antropoloji ve Psikoloji ve Bilgisayar Bilimleri ve Sosyolojikaynak odası, sanat ve bilim dallarının birçoğunda fakülte için ofisler ve multimedya ders sunumlarının yanı sıra amatör ve profesyonel şirketlerin tiyatro prodüksiyonları için bir mekan sağlayan Wenjack Tiyatrosu. Yakınlarda Arkeoloji Merkezi, Mackenzie Evi ve yürüyüşler ve kayak parkurları bulunan bir vahşi yaşam koruma alanı vardır. Otonabee’deki öğrenciler kültürel, sosyal ve atletik aktivitelerin organize edilmesinde ve yürütülmesinde önemli bir rol oynarlar. Öğrenci hükümeti (Kabine) ve komiteleri, Kolej Ofisi ile işbirliği yapar ve hem yerleşik olmayan hem de yerleşik üyeleri için çeşitli etkinliklerin planlanması ve sunulmasında rol oynar: misafir akademisyenler, sanatçılar, müzisyenler, bilim adamları; Üniversite yemekleri ve dansları; Sonbahar ve Kış Koleji Hafta Sonu; ve bir dizi spor dalında okul içi karma eğitim yarışmaları.

Peter Gzowski Koleji

2003 yılında kurulan , Trent’in 8. rektörü olan CBC yayıncısı Peter Gzowski’nin adını taşıyan Trent Üniversitesi kolejlerinin en yenisidir. Bir noktada kolejin iki kampüsü vardı: Peterborough’un Argyle Caddesi’nde Eastern Pentekostal İncil Koleji’nden kiralanan binalarda, şimdi Öğretmen Eğitimi ve Hemşirelik programlarını barındıran Yüksek Lisans Koleji ve İlahiyat Okulu ; ve ana Symons kampüsündeki Enwayaang binası. (“Enwayaang”, Anishinaabe dilinde “birlikte konuşma şeklimiz” anlamına gelir .) Enwayaang, Yerli Çalışmaları, Ekonomi, Matematik ve İşletme programlarını barındırıyordu. Argyle lokasyonundaki programlar, 2006–2007 akademik yılından önce Enwayaang’a taşındı.

Julian Blackburn Koleji

Bu kolej , 2011 yılına kadar Peterborough’daki yarı zamanlı öğrencilere programlar sunmuştur . Adı, Trent’in kurulmasına yardımcı olan orijinal profesörlerden biri olan Julian Blackburn’den gelmektedir. Artık Trent’in idaresinin yanı sıra tıbbi, danışmanlık, matbaa, otopark, kayıt memuru, mali yardım, öğrenci işleri, öğrenci hesapları ve diğer bazı önemli üniversite hizmetlerine ev sahipliği yapıyor.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.