Tyndale University bir Hıristiyan üniversitesidir, Toronto , Ontario’da bulunan evanjelik geleneğe göre Kanada onaylı bir Protestan yüksek öğrenim kurumudur . Tyndale öğrencileri 40’ın üzerinde farklı Hıristiyan mezhebinden gelmektedir. yndale, lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır. Kampüsünde bir öğrenci yurdu bulunmaktadır.

Tyndale University Tarihi

Toronto İncil Eğitim Okulu, Walmer Road Baptist Kilisesi’nin Elmore Harris papazı gözetiminde bir grup kardeş tarafından 1894’te kuruldu . Elmore Harris ilk Başkan oldu. William Boyd Stewart ( Bond Street Baptist Kilisesi’nin eski papazı ) ilk müdürdü. Kurslar, yeni tesislere taşınana kadar ilk dört yıl boyunca Walmer Road Kilisesi’nde yapıldı.Gotik Revival110 College Street’teki bina (1928’den sonra yıkıldı ve şimdi Toronto Üniversitesi’nin Banting ve 1930’dan beri En İyi Tıbbi Araştırma Binası’nın bulunduğu yer) 1898’de esas olarak Harris ailesinin cömert katkılarıyla finanse edildi. (Bu arazi Toronto Üniversitesi’nden kiralanmıştı). Okulun adı 1912’de Toronto İncil Koleji olarak değiştirildi ve Eylül 1928’de kira süresi dolduğunda 16 Spadina Yolu’na (Bloor Caddesi’nin hemen kuzeyinde ve şimdi de Kanada Yerlileri Merkezi) taşındı. [5] Kanadalı ilk kalıcı İncil okulu ve Kuzey Amerika’da yalnızca üçüncü oldu. TBC’nin kurucularının vizyonu, meslekten olmayan kişileri “Pazar Okulu öğretmenleri, Papaz Asistanları ve Şehir, Ev ve Yabancı Misyonerler” olarak eğitmekti. [7]Kurumun liderliği büyük ölçüde Baptist ve Presbiteryen idi , ancak Metodistleri ve Anglikanları da içeriyordu.TBC mezuniyet hizmeti her zaman önemli bir Toronto etkinliğiydi, başlangıçta Massey Hall’da düzenlendi ve daha sonra 6.000 kadar büyük kalabalığı barındırmak için Toronto Üniversitesi’nin Varsity Stadyumu’na taşındı.

1940’larda, okulun başkanı John McNicol modernizm ve aşırı köktencilik (özellikle disansasyonalizm ) arasında bir yol açtı – her ikisi de McNicol, kilisenin sağlığına tehdit olarak nitelendirdi. Bu benzersiz konum, TBC’ye çeşitli ana hat mezheplerinde evanjeliklerin desteğini kazandı.

1968’de Toronto İncil Koleji, Londra, Ontario’dan Londra İncil ve Misyon Koleji ile birleşti . LCBM, 1935’te J. Wilmot Mahood liderliğindeki Londra İncil Enstitüsü olarak başladı. Yeni birleştirilen kurum, Ontario İncil Koleji (OBC) olarak adlandırıldı. Bu birleşme, Toronto merkezli kuruma Associated Gospel Kiliseleri , Kardeşler ve Mennonite Kardeşler gibi diğer evanjelik mezheplerden daha fazla öğrenci getirdi.1976 yılında OBC , modernist mimar Peter Dickinson tarafından tasarlanan Toronto Willowdale’deki (eski adıyla Kuzey York Şehri ) eski bir Cizvit seminerine ( Regis Koleji ) taşındı.. Aynı yıl kurum ayrıca Ontario Theological Seminary (OTS) adında bir yüksek lisans okulu kurdu. OBC / OTS’ye 1986’da Ontario Hükümeti tarafından derece verme yetkileri verildi ve 1989’da İlahiyat Okulları Birliği tarafından tam akreditasyon aldı.

1995 yılına kadar, kurum iflas etti ve Kanada’daki İflas ve İflas Yasası kapsamında alacaklılara bir teklifte bulunmak için başvurdu . Yeni bir başkan, Brian Stiller ve CFO’su Winston Ling, üzerine getirildi ve yeni bir yönetim kurulu seçildi. 1998 yılında okul olarak değiştirildi Tyndale Koleji ve Ruhban sonra William Tyndale , bir Reformasyon İlahiyatçı onaltıncı yüzyılın. Liderlik, isim değişikliğini “Kanada’da dünya çapında bir Hristiyan yüksek öğrenim merkezi” inşa etme vizyonunu belirtmek için tasarladı.

2003 yılında, Ontario Yasama Meclisi , Tyndale’e adını Tyndale University College and Seminary olarak değiştirme yetkisi verdi . Tyndale da görüşmek hakkı verildi Bachelor of Arts din, teoloji ve ilahiyat içinde beşeri bilimler, sosyal bilimler ve iş derecesini, hem de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde derece. 5 Aralık 2007’de Tyndale’e Ontario Eyaleti tarafından öğretmenleri ilk, orta ve orta sınıflara hazırlamak için bir Eğitim Lisansı programı sunması için bakanlık onayı verildi.

Haziran 2006’da, Tyndale komşu bir tesis olan St. Joseph’s Morrow Park, 3377 Bayview Avenue, Toronto’lu Sisters of St. Joseph’ten satın almak için bir anlaşma imzaladı . [20] Kampüsün Katolikten Protestan ellere devredilmesinin beklemede olmasının Vatikan tarafından onaylanmasının anahtar bir nedeni, Tyndale’in estetik açıdan önemli şapeli “kutsal alan” olarak koruma taahhüdüydü. Tesis transferi 31 Mart 2013’te tamamlandı ve tüm bölümler ve ofisler 2015 İlkbaharında 3377 Bayview Caddesi’ne taşındı. Katolik kız lisesi, mülkün bir kanadında faaliyet göstermeye devam edecek. en az Haziran 2018 tarihine kadardır.

Tyndale Seminary, yüksek lisans veya doktora düzeyinde 700’den fazla öğrencisi ile Kanada’daki en büyük akredite seminerdir e University College, 2009 Maclean’s University sayısının öğrenci memnuniyeti ölçüsünde yüksek dereceler almıştır.

2011’de öğrenci memnuniyeti tüm Kanada üniversiteleri arasında en yüksekler arasındaydı. [26] öğrencilerin ortalamanın üzerinde öğretim ve sınıf tartışması kalitesini sıralandığını iken Maclean’ın çalışma aynı zamanda aktif işbirliğini öğrenme gibi bazı eğitim uygulamaları, ortalamanın altında kurum bulundu.

Ocak 2020’de, Ontario Eğitim, Kolejler ve Üniversiteler Bakanlığı tarafından Tyndale için “& College” ın başlığından kaldırılmasına izin verildi.Tyndale’in kurumsal markası ve logoları, isim değişikliğini Tyndale Üniversitesi’ne yansıtacak şekilde değiştirildi.

Tyndale University Akademisyenleri

Lisans

Üniversite teklifler aşağıdaki dereceleri: Bachelor of Arts , Din Eğitimi Lisans ve Lisans Eğitimdir.

İşletme, İngilizce, tarih, felsefe, psikoloji ve dini çalışmalardaki ana dallar, uzmanlık alanlarına geçmeden önce genel bilgi temeli alırlar. Tyndale, bir öğrencinin Tyndale’den bir BA derecesi ve Seneca’dan erken çocukluk eğitimi veya sosyal hizmet alanında bir diploma almasına olanak tanıyan Seneca College ile birlikte insan hizmetleri alanında bir Lisans derecesi sunmaktadır . On altı aylık Eğitim Lisansı (BEd) programının mezunları, Ontario Öğretmen Koleji’nden bir Yeterlilik Sertifikası almaya hak kazanırlar . Din Eğitimi Lisansı (BRE), Hıristiyan hizmetinin çeşitli biçimlerine hazırlanan öğrenciler için üç yıllık bir mesleki derecedir. Tyndale ayrıca bir yıllık Hristiyan Çalışmaları Sertifikası sunmaktadır.

2008’de Tyndale, Kanada Üniversite Anketi Konsorsiyumu anketinde, aldıkları öğretimin kalitesinden memnun olduklarını kabul eden veya kesinlikle kabul eden öğrencilerle en yüksek puanı aldı; sonuçlar daha sonra Maclean’ın 2009 Üniversite sayısında yayınlandı. Tyndale ayrıca “bu üniversiteye gitme kararlarından” memnun olduklarını kesinlikle kabul eden öğrenci sayısında da birinci sırada yer aldı.

Seminer

Seminer tarafından akredite Kanada’daki büyük medresedir Birleşik Devletleri ve Kanada’da İlahiyat Okulları Birliği: Aşağıdaki lisans derecelerini vermeye onaylanmıştır Bakanlığı Doktor , İlahiyat Usta , İlahiyat Master ve İlahiyat Araştırmaları Usta . Buna ek olarak, Tyndale Seminary ayrıca altı konsantrasyon alanında lisansüstü diploma programları sunmaktadır: Hristiyan çalışmaları, liderlik, misyonlar, pastoral ve Çin bakanlığı vakıfları, manevi oluşumve gençlik ve aile bakanlığı. Seminer, geleneksel gündüz ve akşam formatında kursların yanı sıra çevrimiçi ve modüler kurslar sunar.

Tyndale Seminary, Kayıtlı Evlilik ve Aile Terapisti olarak sertifika almak için Amerikan Evlilik ve Aile Terapisi Derneği tarafından gerekli görülen tüm kursları sunmaktadır. Bu programın mezunları, kurumlarda (laik veya Hristiyan) veya özel muayenehanelerde psikoterapi sunmak için Ontario Eyaletinde yeterlilik belgesine geçebilirler.

2006 yılında, Kanadalı Çin İlahiyat Eğitimi Derneği (ACCTE) ile Mandarin konuşan öğrencilerin ve papazların eğitimi için Tyndale Seminaryinde Kanada Çin İlahiyat Okulu’nun (CCST) kurulması için bir anlaşmaya varıldı. Bu, 2012’de imzalanan uzun vadeli bir anlaşmaya yol açtı.

Merkezler

Tyndale Üniversitesi beş merkeze ev sahipliği yapmaktadır: Hudson Taylor Çin Bakanlıkları Merkezi, Tyndale Liderlik Merkezi, Tyndale Kültürlerarası Bakanlıklar Merkezi, Tyndale Aile Yaşam Merkezi ve Tyndale Spiritüel Formasyon Merkezi. Hudson Taylor’ın adını taşıyan Hudson Taylor Çin Bakanlıkları Merkezi’nin , Kuzey Amerika’daki ve dünyadaki Çin bakanlıklarını ilerletme misyonu vardır. Tyndale Liderlik Merkezi, cemaat bağlamlarında, Hristiyan örgütlerinde, pazarda ve kamu sektörlerinde Kanadalı Hristiyan liderlerin gelişimini desteklemekle görevlendirilmiştir. Tyndale Kültürlerarası Bakanlıklar Merkezi’nin görevi, eğitim seminerleri ve mesleki gelişim atölyeleri sunarak, kilise ve kilise örgütleriyle ortaklaşa, geniş bir yerel kilise, mezhep ve misyon örgütleri ağını birbirine bağlamaktır. Tyndale Aile Yaşam Merkezi, daha geniş topluluk ve genel halk üyeleri için profesyonel danışmanlık ve destekleyici atölye çalışmaları sunmaktadır.

Tyndale University Akreditasyonu

Tyndale Üniversitesi, lisansüstü teolojik derecelerini vermek için Birleşik Devletler ve Kanada’daki İlahiyat Okulları Birliği tarafından tamamen akredite edilmiştir. The University of ayrıca Ontario ile akredite Eğitim, Üniversiteler Bakanlığının yanı sıra İncil Yüksek Öğretim Derneğidir. Tyndale, Hristiyan Kolejleri ve Üniversiteleri Konseyi [ve Hristiyan Yüksek Öğrenim Kanada (CHEC) derneğinin bir üyesidir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: