Dünyanın en yaşanabilir ülkelerinden birisi olan Kanada’da yaşamak birçok kişinin hayalidir. Kanada göçmenlik için birçok seçenek kişilere sunulmaktadır. Her yıl yeni göçmenler Kanada’ya kabul edilmektedir.

Başta teknoloji olmak üzere birçok sektördeki profesyoneller Kanada göçmenlik daveti alabilir. Alternatif olarak Kanada’da çalışarak eğitim almak gibi harika bir seçenek daha vardır.  Ancak bu seçenekler tüm programlar için uygun değildir.

Kanada Dil Okulu Sonrası Kalmak

Kanada dil okulları başta İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Kanada dil okulu sonrası kalmak öğrencilerin isteyeceği durumlardan birisidir. Ancak yasal olarak bu mümkün değildir. Kanada dil okulu programlarında çalışma izni mevcut değildir.

Kanada dil okulu sonrasında üniversite, kolej veya yüksek lisans programlarına katılan öğrenciler için çalışma izni mevcuttur. Sonrasında adımları doğru attıkları takdirde göçmenlik başvurusu yapabilme şansına sahip olacaktır.

Bakmakta Fayda Var: Kanada’da Çalışarak Eğitim

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik

Kanada devleti eğitim almak isteyen öğrencilere eşsiz programlar sunmaktadır. Aynı zamanda Kanada Dolarının kur avantajıyla alternatif ülkelere göre daha avantajlı fiyatlar sunmaktadır.

Belli programlarda Kanada’da eğitim sonrası göçmenlik mevcuttur.

Kanada’da eğitim sonrası göçmenlik programlarını İsmail İNCE anlatıyor. 

Kanada’da birçok eğitim programına katılan öğrenciler için yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni mevcuttur. Haftada 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni sunulmaktadır. Kanada’da çalışılan süre boyunca ücretler saatlik olarak belirlenir. Çalışılan saat kadar ücret alınabilir.

Hangi Programlarda Çalışma İzni Mevcuttur ?

Sizde Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik için Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.