Atlantic School of Theology ( AST ), lisansüstü düzeyde teolojik eğitim sağlayan ve öğrencilerin Hristiyan bakanlıklarına ve diğer kamu liderliği biçimlerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için araştırma yapan bir Kanada kamu ekümenik üniversitesidir. Bu yer almaktadır Halifax , Nova Scotia , Kanada ve onun kayıt yaklaşık 160 derece ve olmayan lisans öğrencileridir.Tüm dini geleneklerden kişiler veya hiçbiri AST’de eğitim görebilir.

Misyon

Atlantik İlahiyat Okulu, etkili ve sadık atanmış ve yatılı liderleri ve inanç toplulukları arasında anlayışı şekillendirerek Mesih’in misyonuna hizmet eden bir ekümenik devlet üniversitesidir.

Tarih

Atlantik İlahiyat Okulu 1971’de kuruldu ve 28 Haziran 1974’te Nova Scotia Yasama Meclisi Yasası ile resmi olarak kuruldu. Atlantic School of Theology, Birleşik Devletler ve Kanada’daki İlahiyat Okulları Birliği ve Denizcilik Eyaletleri Yüksek Öğretim Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

AST, 1971’de aşağıdaki kurumların birleşmesi yoluyla kuruldu:

  • İlahiyat Fakültesi, King’s College Üniversitesi ( Kanada Anglikan Kilisesi )
  • Holy Heart Theological Institute, daha önce Holy Heart Seminary ( Roma Katolik Kilisesi )
  • Pine Hill Divinity Hall ( Birleşik Kanada Kilisesi )

1878’den beri Halifax’taki mülk üzerinde teoloji eğitimi verilmektedir. AST , doğu Kanada’da Atlantik Okyanusu kıyısında yer alan Pine Hill Divinity Hall’un eski kampüsünde bulunmaktadır .

Üniversite, 1974’te Nova Scotia hükümetinden derece vermek için tüzüğünü aldı. 1975’te yangın, Kutsal Kalp Teoloji Enstitüsü’nü yok etti. 2002’de AST ve yakındaki Saint Mary’s Üniversitesi bir işbirliği anlaşması imzaladı. İki üniversite bağımsız kalır.

Akademik Programlar

AST’nin derece programları , kampüste (3 yıl boyunca 30 kredi) veya harmanlanmış bir kampüste / internet formatında (bir işe yerleştirme dahil 5 yılda 30 kredi) sunulan İlahiyat Yüksek Lisansını ve Master of Arts’ı (bir olarak 8 kredi) içerir. ikinci teolojik derece veya birinci teolojik derece olarak 18 kredi). Master of Arts Din Bilimleri ve İlahiyat içinde işbirliği ile sunulan Saint Mary Üniversitesi. Yüksek lisans derecesi genellikle doktora çalışmaları, mesleki formasyon veya kişisel zenginleşme için hazırlık olarak takip edilir. M.Div. Genellikle inanç topluluklarına hizmet için hazırlık aşamasında takip edilen derece, Onur seviyesinde de (35 kredi) üstlenilebilir. Her ikisi de M.Div. ve yüksek lisans öğrencileri tez yazmayı seçebilirler.

Atlantic Theology School of Theology’nin ekümenik derece programları ayrıca öğrencileri sağlık hizmetleri, üniversiteler, hapishaneler ve ordu bağlamlarında papazlığa hazırlar.

AST ayrıca İlahiyat Araştırmaları Yüksek Lisans Sertifikası (10 kredi) sunar; İlahiyat Araştırmalarında Yetişkin Eğitimi Sertifikası (4 bileşen, tamamen çevrimiçi); Gençlik Bakanlığı Diploması; ve Yeni Evangelizasyon Diploması. Artan sayıda Sürekli Eğitim teklifi, AST’nin kredisiz programlamasının bir parçasıdır.

Bağımsız araştırmacılar ve akademisyenler, halk, bölge din adamları ve maaşlı izinler üstlenenler AST’nin kütüphane kaynaklarından yararlanmaya davetlidir.

Merkezler

Kanada Halkla İlişkilerde Etik Merkezi (CCEPA), Atlantic Theology Okulu ve Saint Mary’s Üniversitesi tarafından ortaklaşa desteklenmektedir.

Önemli Mezunlar

  • Joseph-Aurèle Plourde
  • Fred Hiltz

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: