Rainbow District School Board, Uluslararası Bakalorya Programı ve İleri Yerleştirme Programı dahil olmak üzere Anaokulundan 12. Sınıfa kadar İngilizce ve Fransızca Daldırma konusunda olağanüstü programlar sunmaktadır.

Ortaokullar öğrencileri üniversite, kolej ve işyerine hazırlar. İngilizce öğrenmeye yönelik destek, öğrencilerin genel çalışmalarında başarı için bir temel oluşturmalarını sağlar.

Öğrenciler, fizik, kimya, biyoloji, matematik, cebir, muhasebe, işletme, hukuk, bilgisayar çalışmaları, uluslararası diller, sanat, teknik tasarım ve daha fazlasını içeren geniş bir kurs yelpazesine sahiptir.

Rehberlik Danışmanları, ortaöğretim sonrası yollar ve gelecekteki kariyer planları hakkında seçimler yaparken öğrencilerle konuşmak ve onları desteklemek için her zaman hazırdır.

Bakım veren öğretmenler, kursları güvenli ve besleyici öğrenme ortamlarında verir.

Deneyimsel öğrenme, tüm öğrencilerin keşif yolculuğuna katılmalarını sağlamak için işbirliğine odaklanan 21. yüzyıl sınıf eğitimini geliştirir ve tamamlar.

Program Seçenekleri:

  • Bir veya iki dönem boyunca akademik ve kültürel deneyimler
  • Ontario Ortaokul Diploması ile Mezuniyet
  • Uluslararası Bakalorya Programı
  • Gelişmiş Yerleştirme Programı
  • Kredi ESL kursları
  • Yaz Programları
  • Üniversite ve Kolej Hazırlığı

Gökkuşağı Okulları, çeşitliliğe değer verilen ve kutlanan heyecan verici yerlerdir; ve öğrenmek alakalı ve eğlencelidir.

Rainbow District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2015

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı ve Kış Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma, Uluslararası Bakalorya, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  44

Uluslararası öğrenciler için liseler:  15

Toplam Öğrenci:  13.492

Toplam Uluslararası Öğrenci: 10

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 7-12

En yakın havaalanı:  Sudbury (Şehir merkezine 25 km)

Nerede

Toronto’nun dört saat kuzeyinde bulunan Büyük Sudbury Şehri, Kanada Kalkanı içindeki Büyük Göller Havzasında yer almaktadır. Kuzeydoğu Ontario’nun kalbinde, batıda Quebec sınırından Superior Gölü’nün doğu kıyısına, kuzeyde James Körfezi ve Hudson’s Körfezi kıyılarına kadar uzanan bir bölgede yer almaktadır.

Greater Sudbury’nin geniş coğrafi alanı – 3.627 kilometrekare – onu Ontario’daki en büyük ve Kanada’daki ikinci en büyük belediye yapar. Pitoresk bir yer olan Greater Sudbury, dünyanın en büyük şehir içi gölü de dahil olmak üzere 330 göle sahiptir.

Madencilikte lider olarak tanınan Greater Sudbury, finans ve ticari hizmetler, turizm, sağlık hizmetleri, araştırma, eğitim ve hükümet alanlarında da bölgesel bir merkez haline geldi. Şehrin olağanüstü eğitim tesisleri, önde gelen bir kanser araştırma merkezi ve dünya standartlarında bir bilim merkezi vardır. Aynı zamanda oldukça ilerici teknoloji, yaşam bilimleri, tıp bilimleri ve biyoteknoloji sektörlerine sahiptir.

Çeşitli ve dinamik Greater Sudbury, kent sakinlerinin canlı bir kültürel yaşamın ve kano, kayak, paten ve yürüyüş gibi birçok açık hava etkinliğinin tadını çıkardığı zengin bir şehir, banliyö, kırsal ve vahşi ortam karışımına ev sahipliği yapmaktadır.

Greater Sudbury, çeşitliliğin geliştiği güvenli, arkadaş canlısı, aile odaklı, iki dilli bir topluluk (İngilizce ve Fransızca) sunar.

Konaklama

Okulda başarılı olmak için öğrencilerin özenli, rahat bir eve ihtiyaçları vardır. Aile yanında konaklama programı, öğrencileri ve aileleri bir araya getirir.

Aileler öğrencileri evlerine kabul eder; yaşamak ve öğrenmek için dostane, besleyici ve destekleyici bir ortam sağlamak; Öğrencinin hayatına ve okul çalışmalarına ilgi duymak ve teşvik etmek; yaşam tarzlarını ve kültürlerini başkalarıyla paylaşın.

Aile yanında konaklama koordinatörü, evlerinde ev sahibi ailelerle görüşür ve geçmişlerini kontrol etmelerini sağlar. Aile yanında konaklama koordinatörü ayrıca öğrencileri kaldıkları süre boyunca izler ve hem öğrencilere hem de ev sahibi ailelere destek sağlar.

Aile yanında konaklama, uluslararası öğrencilerin Kanada’nın gelenek ve kültürlerini öğrenmeleri için mükemmel bir yol sunar. Ayrıca öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için harika bir ortam sağlar.

Öğrenciler, özel bir yatak odası ve tüm olanaklara erişimleri olan güvenli, güvenli ve sabit bir eve yerleştirilir. Evden uzakta harika bir ev deneyimidir.

Rainbow District School Board Faaliyetler

Rainbow Okullarında öğrenciler badminton, basketbol, ​​golf, hokey, futbol, ​​futbol, ​​atletizm, kürek, voleybol, yüzme, tenis, kros kayağı, yokuş aşağı kayak, snowboard, kano gibi rekabetçi ve rekabetçi olmayan sporlara katılırlar. Doğa yürüyüşü. Kuzey Ontario, her mevsim olağanüstü rekreasyon fırsatları sunar.

Öğrenciler ayrıca çeşitli kulüp ve takımlara katılabilir ve grup, satranç, zirveye ulaşma, drama, fotoğrafçılık, Öğrenci Konseyi, Atletizm Konseyi, satranç, Uluslararası Af Örgütü, Sanat Kulübü, Arıcılar Kulübü, Big Brothers gibi birçok etkinliğe katılabilir. & Big Sisters Club, Biyoloji yarışmaları, Kahvaltı Kulübü, Çevre Kulübü, Film Yapım Kulübü, Gay Straight Alliance, Doğaçlama Takımı, Örgü Kulübü, Matematik yarışmaları, Film Kulübü, Çokkültürlü Kulüp, Relay for Life, Robotik Takımı ve Rock Band.

Çok çeşitli spor, kulüp, takım ve aktivitelere erişim sayesinde öğrenciler tam bir ortaokul deneyiminin keyfini çıkarırlar. Ortak ilgi alanları, öğrencileri arkadaşlık ve eğlence ruhu içinde bir araya getirir. Bu süreçte ekip çalışması, işbirliği ve iletişim dahil olmak üzere önemli yaşam becerileri geliştirirler. Bir ömür boyu sürecek anılar da yaparlar.

Rainbow District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Başvuru Ücreti:  250 $ yönetim ve çevrimiçi yönlendirme

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  En fazla sekiz kurs için 13,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  En fazla dört ders için 6,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  150 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!