Peel District School Board, her çocuğun içindeki gülümsemeye ilham vermeyi taahhüt ediyoruz. Yaptığımız her şey, her çocuğun elinden gelenin en iyisini yapmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kolektif, günlük çabalarımız öğrencilerimizin, ailelerinin ve dünyanın hayatlarında olumlu bir fark yaratır. Peel kurulu, Brampton, Caledon ve Mississauga’daki 244 okulda 153.000’den fazla anaokulundan 12. sınıfa kadar öğrenciye hizmet vermektedir.

Peel board, dokuz yılı aşkın süredir uluslararası öğrencileri ağırlamaktadır. Kısa bir süre önce, Uluslararası Öğrenciler için Peel Akademisi, Toronto Bölgesi’nde okuyan uluslararası öğrencilere sunulan destek düzeyini artırmak için kurulmuştur.

Akademinin temel özellikleri şunları içerir:

 • Öğrencileri liseden sonra mevcut seçeneklerle tanıştırmak ve motive olmuş uluslararası öğrencilerin lise sonrası eğitim ve başarıya hazırlanmasını sağlamak için University of Toronto Mississauga ve Sheridan Institute of Technology & Advanced Learning ile ortaklıklar
 • Uluslararası öğrencileri Kanadalı akranlarıyla tanıştırmak ve entegre etmek için tasarlanmış oryantasyon ve akran danışmanlığı programları
 • Motive olmuş uluslararası öğrencilerin akademik düzeyde İngilizce edinmelerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış üstün İngilizce dil programları
 • Uluslararası öğrencilerin Kanadalı öğrencilerle kültürler arası anlayış ve daha fazla dil gelişimi için sosyalleşmeleri için ek fırsatlar sağlayan ders dışı etkinlikler

Dünya standartlarında bir eğitim alın:

 • Kanada, dünya çapında eğitimde mükemmellikte bir lider olarak tanınmaktadır. Standart test sonuçları, okuma, matematik ve bilim söz konusu olduğunda öğrencilerimiz dünyanın en iyileri arasındadır.
 • OECD’nin 2009 Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı, Kanada’daki Ontario öğrencilerini dünyanın en iyi 10 okuru arasında sıraladı. Başka bir uluslararası çalışmada, Ontario’nun eğitim sistemi dünyanın en iyilerinden biri olarak seçildi.

21. Yüzyıl Öğrenme ve Teknoloji Vizyonu:

 • Uluslararası Öğrenciler için Peel Akademisi’nde, öğretmenler genellikle derslerine dijital kaynakları dahil eder. Okulun ücretsiz Wi-Fi’si aracılığıyla öğrenciler, eğitimlerini ilerletmek ve teknoloji odaklı bir dünyaya hazırlanmak için web tabanlı içeriğe, kaynaklara, uzmanlara, araştırma ve işbirliği araçlarına erişebilirler.

İngilizce yeterliliğinizi geliştirin:

 • Öğrenciler Kanadalı öğrencilerle entegre olacak ve çoğu dersi Kanadalı öğrencilerle alacaklar. Bu, uluslararası öğrencilerin günlük olarak sözlü ve yazılı İngilizce pratiği yapmalarına olanak tanır. Ayrıca günlerinin bir kısmını diğer uluslararası öğrencilerle ve uluslararası öğrencilerin akademik düzeyde İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmak için eğitilmiş bir öğretmenle geçirecekler.

Orta öğretim sonrası eğitim için Kanada’da ve ötesinde hazırlanın:

 • Uluslararası Öğrenciler için Peel Akademisi’ne katılan öğrenciler, uluslararası alanda tanınan bir Ontario Ortaokul Diploması (OSSD) alabilirler. Öğrenciler, kolej veya üniversiteye hazırlanmak için akademik veya uygulamalı kurslar alabilirler.
 • Akademinin University of Toronto Mississauga ve Sheridan Institute of Technology & Advanced Learning ile ortaklığı, öğrencilerin Kanada’da kalmaya veya eğitimlerine başka bir yerde devam etmeye karar verseler de, orta öğretim sonrası eğitimlerine hazırlanmalarına yardımcı olur.

Öğrenci başarısına bağlılık:

 • Eyaletteki Öğrenci Başarı Stratejisi, 7-12. Sınıflardaki öğrencilerin eğitimlerini bireysel güçlü yönlerine, hedeflerine ve ilgi alanlarına göre uyarlamalarına yardımcı olur. Bu stratejinin bir kısmı küçük sınıfları içerir, böylece öğrenciler başarılı olmak için ihtiyaç duydukları ilgiyi çekmeye devam edebilir.
 • Canlı ve çeşitli bir kültürü deneyimleyin
 • Kanada canlı bir kültürel ortama sahiptir ve çeşitliliği kutluyor. Bu, kültürel daldırma ve değiş tokuşu teşvik ederek uluslararası öğrencileri dünyayı daha iyi anlayarak kültür elçileri haline getiriyor.

Neden Kanada Liseleri ?

Peel District School Board Program Ayrıntıları

Programın Başlangıcı:  Eylül 2012

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Kampı

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  246

Uluslararası öğrenciler için liseler: 4

Toplam Öğrenci:  153.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 450

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı:  Toronto Pearson Uluslararası Havaalanı

Peel District School Board Nerede

Bölgesel Peel Belediyesi (Peel Bölgesi olarak da bilinir) Güney Ontario, Kanada’da bir bölgesel belediyedir. Toronto’nun batı ve kuzeybatısındaki üç belediyeden oluşur: Brampton ve Mississauga şehirleri ve Caledon kasabası. Tüm bölge, Toronto Bölgesi’nin ve Altın At Nalı’nın iç halkasının bir parçasıdır. 1.320.000’in üzerindeki nüfusu ile Peel Bölgesi, Toronto’dan sonra Ontario’daki en büyük ikinci belediyedir. Peel Bölgesi Okul Kurulu, Kanada’nın kamu tarafından finanse edilen en büyük okul kurullarından biridir. Toronto’nun hemen dışında bulunan Peel Bölgesi, dünyanın en güvenli ve en çok kültürlü şehirlerinden biridir. Uluslararası birçok turistik yer bir, iki veya üç saatlik sürüş mesafesindedir.

Peel District School Board Konaklama

Eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden biriside aile yanı konaklamadır. Kanada’nın Newcomer Services, Homestay Select Inc. ve Superior International Education Development (SIED), Mississauga’daki olası üç Aile yanında konaklama organizasyonudur.

Her kuruluş, öğrencinin ilgi alanlarını ve eğitim hedeflerini paylaşan ev sahibi bir aileden Kanada’da çekici konaklama ve konukseverlik sunmayı vaat ediyor. Bu, öğrencilerin Kanada’ya destekleyici bir ev ortamına gelmeleri ve Kanada’daki ziyaretlerinin her aşamasında yardım almaları anlamına gelir. Tüm konaklama yerlerimiz, toplu taşıma ile okula ulaşılabilen çekici, güvenli mahallelerde bulunmaktadır.

Faaliyetler

2011 yılında Peel Bölgesi Okul Kurulu tarafından kurulan Uluslararası Öğrenciler için Peel Okulları, anaokulundan 12. sınıfa kadar öğrenciler için güvenli ve kapsayıcı bir ortamda benzersiz, birinci sınıf bir eğitim sunar. Toronto’nun batı banliyölerinde bulunuyoruz – sadece 20 dakika Toronto şehir merkezinden uzakta ve Niagara Şelaleleri ve Amerika Birleşik Devletleri sınırından sadece bir saat uzaklıkta – Kanada’nın en büyük ikinci okul kurulundaki Peel kurulu. Kanada’nın en çok kültürlü topluluklarından birinde bulunan, ESL programlama konusunda uzmanız ve dünyanın dört bir yanından öğrencilerin yüksek başarı seviyelerine ulaşmalarına ve yaşam boyu öğrenme sevgisini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Peel District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Şubat 2015 ve Eylül 2015. Öğrencilerin We Welcome the World Merkezlerindeki değerlendirmelerini planlamak ve kendilerini yeni ortamlarına yönlendirmek için, okula başlamadan iki hafta önce Kanada’da olmaları gerekmektedir.

Son Başvuru Tarihleri:  28 Kasım 2014 (Şubat 2015 için) & 30 Haziran 2015 (Eylül 2015 için)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14,000 $ yönetim ücreti dahildir

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  7,000 $ yönetim ücreti dahildir

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Aile yanı konaklama organizasyonu tarafından belirlenir

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  yakl. 1.000 $ (Aile yanı konaklama organizasyonu tarafından belirlenir)

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  540 $

Yıllık Velayet Ücreti:  Aile yanı konaklama organizasyonu tarafından belirlenir

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!