Limestone District School Board hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Bir devlet okulu kurulu olan Limestone, tüm çocuğu geliştirmeyi amaçlayan çok çeşitli program seçenekleri ve etkinlikler sunar. Kanada’nın orijinal başkenti ve Kanada’nın ilk başbakanına ev sahipliği yapan Kingston, Kanada tarihi açısından zengindir. Kingston ayrıca Kanada’da yaşamak için en iyi yerlerden biri olarak sürekli olarak kabul edilmektedir.

Bir Öğrenci Kasabası

Queen’s Üniversitesi, Kanada Kraliyet Askeri Koleji, St. Lawrence Koleji ve İnovasyon Parkı’nın evi olan Kingston, Kanada ve dünyanın dört bir yanından en iyi öğrencileri çekerek Kingston’ı canlı, yenilikçi bir topluluk haline getirmeye yardımcı olur.

İngilizce Öğrenmek İçin Daha İyi Bir Yer Yok

Kingston’ın yüksek yaşam kalitesi ve eğitim fırsatları dünyanın her yerinden insanları çekerken, Kingston’da konuşulan en yaygın dil İngilizce’dir. İngilizceye dalmak için mükemmel bir ortam.

Orta okul

Limestone, uluslararası lise öğrencilerini öncelikle Kingston’daki iki okula yerleştirir. Bayridge Secondary School ve Loyalist Collegiate Meslek Enstitüsü İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) desteği sunmaktadır.

Bayridge Ortaokulu, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 700

Loyalist Collegiate Meslek Enstitüsü, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 700

LaSalle Ortaokulu, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 650

Frontenac Secondary School, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 880

Kingston Collegiate & Vocational Institute, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 775

Napanee District Secondary School, Öğrenci nüfusu: Yaklaşık 900

Limestone, 9. Sınıftan (14 yaş) 12. Sınıfa (18 yaş) kadar uzanan ortaokul programına uluslararası öğrencileri davet ediyor. Kingston’da altı Limestone lisesi var. Eğitim seçenekleri arasında tek dönem (beş ay), tam akademik yıl (Eylül-Haziran) ve Kanada’da mezun olmayı ve lise sonrası eğitimlerine devam etmeyi hedefleyen öğrenciler için çok yıllı kayıt bulunmaktadır. Lise öğrencilerinin günde dört derslik tam ders yükü taşımaları beklenmektedir. Dersler 75 dakikadır.

İkinci bir dil olarak İngilizce

İngilizce becerileri henüz normal Kanada sınıfının beklentilerini karşılayacak kadar güçlü olmayan öğrenciler, Bayridge Secondary ve Loyalist Collegiate tarafından sunulan ESL derslerini almalıdır. ESL, beş farklı seviyede sunulmaktadır.

Gelişmiş Yerleştirme (AP) ve Uluslararası Bakalorya (IB) Programları

Limestone, Loyalist Collegiate’de Gelişmiş Yerleştirme programını ve Kingston Collegiate’de son sınıflar IB programını sunmaktadır. Uygun olmak için, uluslararası öğrenciler güçlü bir akademik başarı ve yüksek derecede İngilizce akıcılığı sergilemelidir. Bu iki program hakkında uluslararası öğrenci sorgularını memnuniyetle karşılıyoruz.

Limestone District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  1996

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Ağustos Yaz Kampı

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  10 Ortaokul, 47 İlkokul

Uluslararası öğrenciler için liseler:  6

Toplam Öğrenci:  19.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  115

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Toronto Uluslararası Havaalanı

Limestone District School Board Nerede

Limestone DSB, St. Lawrence Nehri ile Cataraqui Nehri’nin birleştiği yerde Ontario Gölü’nün ağzında yer almaktadır. Yaklaşık 125.000 kişilik bir nüfusa sahip olan Kingston, küçük bir kasaba hissini birçok büyük şehir olanağıyla birleştirir. Kingston, dünyaca ünlü Bin Adalar ve Rideau Kanalı’na birkaç dakika uzaklıktadır. Kingston, Kanada’da yaşamak için en güzel ve en arzu edilen yerlerden biri olarak sürekli olarak yer alan çarpıcı, tarihi bir şehirdir. Queen’s Üniversitesi, Kanada Kraliyet Askeri Koleji ve St. Lawrence Koleji’nin evi olan Kingston, dünyanın dört bir yanından birçok öğrenciyi cezbetmektedir. Limestone DSB, bu yerel kurumlarla birçok destek ve entegrasyon çalışma programına sahiptir. Kingston, çok sayıda gelişen yeşil teknolojiye ve alternatif enerji sektörlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kingston’da canlı bir müzik, festival var.

Kingston, birçok UNESCO Dünya Mirası alanına ev sahipliği yapmaktadır; Fort Henry, Kingston Tahkimatı ve Rideau Kanalı. Bellevue House, Konfederasyon’un babası ve Kanada’nın ilk başbakanı Sir John A. Macdonald’ın eviydi. Kingston, Kuzey Amerika’daki en iyi tatlı su yelken limanına sahiptir ve 1976 Olimpiyat yelkencilik etkinliklerinin yapıldığı yerdir.

Limestone District School Board Konaklama

Limestone olarak, uluslararası öğrencilerimiz için yüksek kaliteli aile yanı konaklama sağlamaktan gurur duyuyoruz. Programımız yerel Uluslararası Eğitim Ofisimiz tarafından yürütülmektedir. Aile Yanı Koordinatörlerimizin topluluğumuzla bağlantı kurmasından, öğrencileri ağırlamaktan ve okullarımızda aktif olmaktan mutluluk duyuyoruz. Koordinatörlerimiz etkinlikler planlar, her zaman okullarda bulunur ve öğrencilerimize yardımcı olmaya hazırdır. En iyi aile yanında konaklama programlarının, toplum ve yerel okullar hakkında güçlü bilgiye sahip yerel topluluk üyeleri tarafından yürütüldüğüne kuvvetle inanıyoruz.

Kingston, Kanada’nın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak sürekli olarak sıralanır. Aile yanında kalan ailelerimizin birçoğunun toplumda yıl boyunca birçok yönden aktif olduğunu göreceksiniz. Kingston’ın nüfusu 125.000’in biraz üzerinde olduğu için, daha büyük bir şehir merkezinin tüm olanaklarına sahibiz, ancak küçük bir kasaba hissiyle.

Limestone District School Board Faaliyetler

Kingston, yıl boyunca aktif bir şehirdir. Ontario Gölü kıyısında, Kış ayları dışında aktif bir tekne ve yelken topluluğu var. Öğrencilerimiz Kanada Kalkanı’ndaki etkinliklere de yakındır. Yürüyüş, tekne gezintisi, kayak, paten, akçaağaç şurubu üretimi ve açık hava etkinlikleri bol miktarda bulunur. Frontenac Provincial Park, Lamoine’in noktası ve Little Cataraqui konuşma alanları gibi birkaç adım uzaklıktadır.

Bir Kingston ortaokulunda okuyan tüm öğrenciler, Voleyboldan Çim Hokeyine, Tenisten Curling’e yirmi üçten fazla farklı sporu içeren spor ligimizde spor öğrenme ve oynama fırsatlarına sahiptir. Herhangi bir Uluslararası öğrenciyi bir spor takımının veya okullardaki birçok kulüpten birinin parçası olmaya teşvik ediyoruz.

İlçemiz, faaliyetler açısından da çok özgün iki özelliğe sahiptir. İlk olarak, Limestone DSB içindeki bir ortaokulda okuyan tüm öğrenciler, ücretsiz ve sınırsız Kingston City Transit otobüs kartından yararlanır. Bu, Kingston’ı görmenin ve son derece güvenli şehrimizde dolaşmanın olağanüstü bir yoludur. İkinci olarak, tüm dokuzuncu sınıf öğrencileri yerel spor salonlarına, paten pistlerine, havuzlara ve spor tesislerine ücretsiz bir Şehir etkinlik kartı alır. Bu programların her ikisinde de Kingston Şehri ile ortaklığımız çok başarılı. 

Limestone District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül, Şubat, Ağustos (Yaz Programı için)

Son Başvuru Tarihleri:  30 Mayıs, 30 Kasım (bazı koşullar geçerlidir, ayrıntılar için Uluslararası Eğitim Ofisi ile iletişime geçin)

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  550 $
Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!