Lambton Kent District School Board, öğrencilere her sınıfta ve her düzeyde nitelikli ve sertifikalı öğretmenler sağlayan Ontario Hükümeti tarafından finanse edilir ve düzenlenir. Bölgemiz, güvenli ve sıcak bir ortamda dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere kapsamlı, yüksek kaliteli ve yenilikçi tam zamanlı akademik programlar sağlama konusunda bir üne sahiptir.

Bölgemize kaydolan öğrenciler, yüksek kaliteli bilim laboratuvarları, bilgisayar laboratuarları gibi özel odalar, sanat odaları, tiyatro odaları, müzik odaları ve iyi donanımlı spor salonları içeren geleneksel sınıf ortamlarında yaşa uygun Kanadalı öğrencilerle tamamen entegre olacaklardır. Çok çeşitli zorunlu ve seçmeli akademik derslere erişime sahip olmanın yanı sıra, öğrenciler, gerektiğinde, mevcut en son teknolojiyi kullanarak son teknoloji ESL sınıflarında eğitim ve destek alacaklardır.

Öğrenci nüfusumuzun% 99’dan fazla anadili İngilizce olan kişilerle, ziyaret eden öğrencilere okullarımızda, topluluğumuzda ve ailelerinde tam anlamıyla İngilizce öğrenmek için idealdir. Bu ortam, Kanada’daki ve Kuzey Amerika’daki en iyi kolejlere ve üniversitelere erişim şanslarını geliştirmek için gerekli dil becerilerini edinmeyi uman öğrenciler için açıkça faydalıdır.

İlgilenen öğrenciler, Lambton Kent Bölgesi Okul Kurulu tekliflerine de dikkat etmelidir

  • Cömert bir geri ödeme politikasına sahip her şey dahil bir öğrenim ücreti
  • Esnek kayıt tarihlerine izin veren basitleştirilmiş bir başvuru süreci
  • 9-24 yaş arası öğrencileri kabul etme istekliliği
  • deneyimli topluluk ortakları tarafından sağlanan mükemmel evde kalma hizmetleri

Lambton Kent District School Board Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2002

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca Daldırma

Uzmanlık Programları: Uzmanlaşmış Yüksek Beceriler Anadal Programı

Toplam okul sayısı:  63

Uluslararası öğrenciler için liseler:  11 (ESL’li 4 okul)

Toplam Öğrenci:  22.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  400

Sınıflar için Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  4-12 (7-12. Sınıflar için aile yanı konaklama)

En yakın havaalanı: Londra (YXU), Windsor (YQG) ve Detroit (DTW) yaklaşık 1 saat uzaklıkta ve Toronto (YYZ) sadece 3 saat uzaklıktadır. Listelenen havalimanlarından herhangi birinde karşılama ayarlamaktan mutluluk duyarız.

Lambton Kent District School Board Nerede

Lambton Kent District School Board, Büyük Göllerle çevrili Kanada’nın en güney bölgesidir. İlçenin iki ana nüfus merkezi vardır: Sarnia ve Chatham Kent. Başlıca endüstriler arasında tarım, petrokimya ve otomobille ilgili imalat bulunmaktadır. İlçe sınırları içinde, hafif ve orta sanayi tarafından desteklenen çok sayıda küçük kasaba vardır. Bu toplulukların her birinin, nüfusun% 99’undan fazlasının ana dili İngilizce olan kendi okulları vardır. Windsor ve Londra’nın her birine sadece bir saat uzaklıkta ve Toronto’ya arabayla veya trenle sadece 3 saat uzaklıkta olmasıyla, uluslararası öğrenciler güvenli bir ortamda yaşamanın ve öğrenmenin faydalarından ödün vermek zorunda kalmadan şehrin turistik yerlerine ve kolaylıklarına kolayca erişebilecekler. İngilizce daldırma ortamı.

Konaklama

Uluslararası Eğitim Programının başarısının önemli bir bileşeni, uluslararası öğrencilerimizin okul yönetim kurulu bölgesinde yaşayan Kanadalı bir ailenin yanında güvenli ve bakımlı bir eve yerleştirilmesidir. Öğrencilerimizin Kanada’nın konuksever evlerine yerleştirilmesini sağlamak için Kanada Aile Yanı Ağı ile güçlü bir ortaklık içinde çalışıyoruz.

Uluslararası öğrencilerimize sağladığımız bakım seviyesi bizim için son derece önemlidir. Ebeveynlerin oğullarını veya kızlarını bir yıl veya sömestr için evden bu kadar uzağa göndermelerinin büyük bir karar olduğunu biliyoruz. LKDSB ve Kanada Aile Yanı Ağı, yeni aileleri ve okullarındaki hayata uyum sağlarken öğrencilere uyumlarında rehberlik etmek için birlikte çalışacaktır. Öğrencileri kültürel uyumları, akademik programları, çalışmaları ve okula sosyal entegrasyonları konusunda destekleyeceğiz. Öğrenciler yerel öğrencilere tanıtılacak ve onları topluma katılmaya ve okul sonrası faaliyetlere teşvik edecek.

Lambton Kent District School Board Faaliyetler

Ortaokullarımız, öğrencilere aralarından seçim yapabilecekleri kulüplerin, atletik aktivitelerin ve sanat programlarının kapsamlı bir listesini sunar. Bunlar şunları içerebilir:

Sanat Kulübü, Sanat Konseyi, Sanat Festivali, Band / Caz Topluluğu, Kitap Kulübü, Satranç Kulübü, Koro, Drama Kulübü, Drama Festivali, Münazara Ekibi, Çevre Kulübü, Doğaçlama Ekibi, Uluslararası geziler, Matematik Yarışması, Müzik Orkestrası, Müzik Yapım, Akran Eğitmenler, Topluluk Önünde Konuşma, Rotary Interact Kulübü, Bilim Fuarı, Öğrenci Atletizm Derneği, Öğrenci Konseyi, Yazı Yarışmaları, Yıllığı

Badminton, Basketbol, ​​Amigoluk, Kros, Curling, Futbol, ​​Golf, Hokey, Rugby – sadece kızlar, Futbol, ​​Softbol – kızlar, Atletizm, Tenis, Voleybol bu sporlar arasındadır.

Lambton Kent District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri: Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: Eylül başlangıcı için 30 Nisan ve Şubat başlangıcı için 30 Kasım

Başvuru Ücreti: 250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,200 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 6,650 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  500 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  Öğrenim ücretine dahildir

Yıllık Velayet Ücreti:  Uygulanamaz

Havaalanı Transfer Ücreti: 500 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!