Thunder Bay’de bulunan Lakehead Public Schools (LPS), Northwestern Ontario’daki en büyük kamu kuruludur. LPS, öğrencileri öğrenme tutkusu geliştirmeleri, yüksek kişisel standartlar koymaları ve aktif topluluk üyeleri olmaları için eğitmeyi, teşvik etmeyi ve desteklemeyi amaçlamaktadır.

Tüm okullar, modern teknolojiye ve yenilikçi eğitime erişim sunar. Küçük sınıflar öğrenmeye elverişlidir ve öğrencilere akranları ve personel ile hızlı bir şekilde ilişki geliştirme yeteneği sağlar. Öğrenciler, İngilizce dil becerilerini geliştirmekten Ontario Ortaöğretim Diploması almaya ve Kanada’nın herhangi bir yerinde lise sonrası eğitim almaya kadar, ihtiyaçlarına en uygun yolu seçebilirler. Thunder Bay’de iki yüksek öğretim kurumu vardır; Konfederasyon Koleji ve Lakehead Üniversitesi (LU), Kuzey Ontario Tıp Fakültesi ve LU Hukuk Fakültesi’ne ev sahipliği yapmaktadır.

Thunder Bay, dünyanın en büyük tatlı su gölü olan Superior Gölü kıyısındaki en büyük topluluktur. Uluslararası öğrenciler, kendilerini tam potansiyellerine yönlendiren özgün Kanadalı, çok kültürlü ve İngilizce konuşulan bir ortama tamamen dalmışlardır. Şehir, güvenli, misafirperver ve arkadaş canlısı, sıkı sıkıya bağlı bir topluluk sunar. Dış ortam ve canlı şehir yaşamıyla içsel bir bağlantısı olan Thunder Bay şehri, LPS ile birlikte, her öğrenci için eğlenceli ve unutulmaz bir deneyim sunmaya çalışır.

Lakehead Public Schools Program Ayrıntıları

rogram Kuruluş:  2015

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Elit Yaz Hokeyi Kampı

Uzmanlaşmış Programlar:  Uluslararası Bakalorya, İleri Yerleştirme, Uzman Yüksek Beceri Ana Dalları, Ortak Eğitim, Ontario Gençlik Çıraklığı, Üniversite Çift Kredisi, E-Öğrenme, Fransız Daldırma, Kingfisher Gölü Açık Hava Eğitim Merkezi, Havacılık Teknolojisi, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  29

Uluslararası öğrenciler için liseler:  3

Toplam Öğrenci: 8,760

Toplam Uluslararası Öğrenci: 17

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  9-12

Lakehead Public Schools Nerede

Thunder Bay’e, Toronto ve Winnipeg gibi büyük şehirlere günlük aktarmasız uçuşlar sunan Thunder Bay Uluslararası Havaalanı (YQT) aracılığıyla dünyanın her yerinden erişilebilir. Şehir aynı zamanda karayoluyla 45 dakika uzaklıktaki Güvercin Nehri sınır geçişi yoluyla Amerikan Orta Batı’ya giriş ve çıkış noktasıdır.

Konaklama

Kanada Aile Yanı Ağı (CHN) ile ortaklaşa çalışan LPSI, öğrencilerin bakıcı bir ev sahibi aile ve rahat bir ev ile başarılı bir eğitim deneyimi yaşamalarını sağlamak istiyor. Kanada Aile Yanı Ağı, 15 yıldır faaliyet gösteriyor ve dünyanın her yerinden on binlerce öğrenciyle eşleştiriliyor ailelere “evlerinden uzakta bir yuva” sağlamak için dünya. CHN, öğrenci ve Kanadalı ev sahibi arasında geçmişlere, ilgi alanlarına, yaşam tarzlarına ve eğitim hedeflerine dayalı olarak kişiselleştirilmiş bir maç düzenler. Ev sahibi işe alım standartları, Kanada’da en yüksek olarak kabul edilir. CHN, ilgilenen ev sahiplerini evlerinde bizzat ziyaret eder ve evlerini dikkatlice inceler. Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı özen ve ilgiye ilişkin beklentileri ayrıntılı olarak tartışırlar.

Faaliyetler

Öğrenciler, futbol, ​​voleybol, dans, kros koşusu ve kayak, golf, atletizm, badminton, curling, bisiklete binme, amigo, basketbol, ​​güreş, futbol gibi çeşitli rekabetçi ve rekabetçi olmayan spor dallarına katılma hakkına sahiptir. tenis.

Her lise, sanat, satranç, konser ve caz grubu, Crime Stoppers, Dungeons and Dragons, bahçe işleri, glee, anime, Model BM ve öğrenci hükümeti, robotik, drama ve müzikal tiyatro, video oyunu tasarımı dahil olmak üzere birçok farklı dernek ve kulüp sunar. seyahat ve değişim, yıllık, öğrenci konseyi ve etkinlikleri, açık havada, fotoğrafçılık, sağlık ve zindelik ve sosyal adalet.

Lakehead District School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  1 Mayıs ve 1 Kasım

Başvuru Ücreti:  300 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  İkincil için 12,920 $ ve ilkokul için 12,090 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,460 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  1. Yıl: 450 $ Sonra Her Yıl: 250 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  850 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Yıllık Saklama Ücreti:   250 $ + 500 $ izleme için; Havaalanı Transferi: 100 $

em>Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir.

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!