Hamilton Wentworth District School Board, uluslararası öğrencileri 13 lisede (9. – 12. Sınıflar) ve 95 ilkokulda (1 – 8. Sınıflar) okumaya davet ediyor. HWDSB öğretmenleri ve personeli, öğrencilerinin her birinin tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmaya kararlıdır.

Standart Ontario ilk ve orta öğretim müfredatına ek olarak, HWDSB uluslararası öğrencilere aşağıdaki özel programları sunmaktan gurur duyar:

  • ESL Programları: Başlangıçtan ileri seviyelere, İşletme, Sanat, Tarih, Bilim, Drama ve Coğrafya alanlarında bir araya getirilmiş özel derslerle.
  • Uluslararası Bakalorya Programı (IB): öğrenciler üniversite transfer kredisi kazanır ve üniversiteye giriş için özel burs fırsatlarına hak kazanır.
  • İşletme Programları: Muhasebe, İşletme Yönetimi, Web Tasarımı, Spor ve Eğlence Pazarlaması.
  • Bilgisayar Ağı Sertifikasyon Programları: CISCO Certified Network Associate.
  • Sanat Programları: Medya / İç Mekan Tasarımı, Moda Tasarımı, Animasyon, Fotoğraf, Çömlekçilik, Film Yapımı.
  • Havacılık ve Havacılık: Öğrenciler, Ontario’daki bu öncü program aracılığıyla ticari bir pilot, kargo görevlisi ve havacılık mühendisi olmayı öğrenmeye başlarlar.
  • Robotik: öğrenciler rekabetçi robotlar tasarlar ve üretir, uluslararası robotik yarışmalarda rekabet eder ve endüstri profesyonelleriyle ağ kurar.
  • İşbirlikçi Programlar: öğrenciler uygulamalı deneyim kazanır ve Kanada kültürlerini daha hızlı öğrenirler!

Hamilton Wentworth District School Board Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2004

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Görsel Sanatlar, Güzel Sanatlar, ESL, İşletme, Bilgisayar Bilimleri, Uzmanlık Yüksek Becerileri Ana Dal Programı

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 108

Uluslararası öğrenciler için liseler: 13

Toplam Öğrenci: 49,551

Toplam Uluslararası Öğrenci: 246

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: JK-12

Hamilton Nerede

Hamilton Şehri, Ontario, Kanada’da Toronto ile Niagara Şelaleleri arasında, Ontario’daki Altın At Nalı’nın merkezinde ideal bir konuma sahiptir. Toronto, Niagara Şelaleleri ve Amerika Birleşik Devletleri sınırına ulaşmak sadece 60 dakika sürer.

Hamilton, McMaster Üniversitesi ve Mohawk Koleji’ne ev sahipliği yapmaktadır. Toronto Üniversitesi, York Üniversitesi, Waterloo Üniversitesi, Western Ontario Üniversitesi, Guelph Üniversitesi, Brock Üniversitesi ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok önde gelen üniversiteye arabayla yaklaşık 1 ila 1,5 saat uzaklıktadır.

Hamilton, uluslararası öğrencilerin eğitim görmesi ve yaşaması için ideal olan güvenli, samimi ve çok kültürlü bir şehirdir. Şehir; tarihi yerler, profesyonel spor takımları, harika alışveriş kompleksleri, Ontario Gölü’nün güzel manzarası ve doğal koruma alanları gibi birçok olanak sunmaktadır.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler, ihtiyaçlarını karşılayan bir aile yanında konaklama sağlayıcısı seçme esnekliğine sahiptir. Gerekirse, HWDSB bir aile yanında konaklama sağlayıcısı bulma konusunda yardım sağlayabilir.

Faaliyetler

HWDSB okullarında çok çeşitli kulüpler ve etkinlikler sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler, Kanadalı öğrenciler gibi tüm kulüplere ve etkinliklere katılma hakkına sahiptir ve ekstra ücret ödemeleri gerekmez. Bu tür etkinlikler, uluslararası öğrencilerin İngilizce öğrenmeleri, Kanadalı arkadaşlar edinmeleri ve Kanada ile bütünleşmeleri için harika bir fırsattır. Öğrenciler, İngilizce ve ev ödevleriyle ilgili yardım almak için ESL ve Ev Ödevi kulüplerine katılabilir, kişisel ilgi alanlarını daha da geliştirmek için Müzik, Görsel Sanatlar, Matematik veya Bilim Kulübü’ne katılabilir, spor yapmak için spor kulüplerine katılabilir veya Toronto, Niagara Fall, New York’a eğlenceli bir geziye katılabilir. Şehir hatta Avrupa!

Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  31 Mayıs ve 30 Kasım

Başvuru Ücreti:  275 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  250- $ 350 – aile yanında konaklama şirketlerine bağlı olarak

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: Ev koşullarına bağlı olarak 850 – 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 659 $

Yıllık Velayet Ücreti: Aile yanında konaklama şirketlerine bağlı olarak $ 1.200 – $ 1.440
Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!