Quest University (resmi adıyla Quest University Canada ) özel, kar amacı gütmeyen, seküler bir liberal sanat ve bilim üniversitesidir . Üniversite Eylül 2007’de 73 kişilik bir açılış sınıfıyla açıldı. Quest’in web sitesine göre, kayıtlar 600 civarında seyrediyor. [3] 2018 yazı itibariyle 700’ün üzerinde mezun vardı.

Quest’in müfredatı alışılmadık kabul edilir.Dört yıllık bir okul, bir derece, Sanat ve Bilim Lisansı sunar. Colorado Koleji’ndeki Blok Planından uyarlanan ve değiştirilen Blok Planı kullanır . Dersler seminer tarzındadır ve 20 öğrenciyle sınırlıdır. Geleneksel bölümler yerine beş bölüm (Yaşam Bilimleri, Fizik Bilimleri, Sanat ve Beşeri Bilimler, Matematik ve Sosyal Bilimler) bulunmaktadır. Ana dal ilan etmek yerine öğrenciler kişiselleştirilmiş bir Soru yazarlar. Derecesi, Keystone projesi adı verilen büyük bir çalışmayla sonuçlanır.

Kampüs, Garibaldi İl Parkı’nın kenarındaki 60 dönümlük (24,3 ha) bir tepenin üzerinde yer almaktadır . Vancouver’dan yaklaşık 75 km (47 mil) ve Whistler, British Columbia’dan 60 km (37 mil) uzaklıktadır . Quest University Canada, Britanya Kolombiyası İleri Eğitim Bakanlığı altındaki Derece Kalite Değerlendirme Kurulu (DQAB) tarafından tamamen akredite edilmiş ve onaylanmıştır. Quest ayrıca British Columbia Education Quality Assurance (EQA) onaylı lise sonrası bir kurum olarak da kayıtlıdır. Ocak 2020’de Üniversite iflas etti ve Şirketlerin Alacaklılarını Düzenleme Yasası uyarınca koruma altına alındıborcunu yeniden yapılandırırken; operasyonlar ve işe alım normal olarak devam etti ve üniversite, borçlarını yönetmek ve mevcut öğrencilerini korumak için daha istikrarlı bir üniversite ile olası bir birleşme arıyordu.

Üniversite şu anda borcu altında çalışmak için mücadele ediyor ve satın alınmaya hazır. 4 Nisan 2020 itibariyle, böyle bir satışın üniversite faaliyetlerine devam etmesine izin verecek uzun vadeli geri kiralama şartına bağlı olması amaçlanmaktadır; bu arada, yakındaki üniversite arazileri koşulsuz satışa sunulmuştur.

Quest University  Okul Tarihi

Quest University Canada, British Columbia Yasama Meclisi’nin Sea to Sky Üniversitesi Yasasını kabul ettiği Mayıs 2002’de Sea to Sky Üniversitesi olarak kuruldu. Yasada belirtilen amaçlardan biri, “sanat ve bilimlerde küresel bir odaklanma ile titiz ve çok yönlü bir üniversite eğitimi sunacak” bir üniversite yaratmaktı.

Quest, UBC başkanı olarak emekli olduktan sonra, lisans öğrencilerinin yakın işbirliği içinde kendi çalışmalarına rehberlik edeceği yeni bir üniversite türü yaratmak isteyen Dr. David Strangway’in (7 Haziran 1934 – 13 Aralık 2016) buluşudur.

Strangway, Quest’in kurucu direktörleri Blake Bromley ve Peter Ufford ile birlikte Sea to Sky Vakfı’nı kurdu ve katkı istemeye ve arazi aramaya başladı. Vakıf, JW McConnell Vakfı, R. Howard Webster Vakfı ve Stewart ve Marilyn Blusson Vakfı’ndan , personel ve öğretim üyelerini işe almaya ve üniversitenin faaliyetlerini başlatmasına izin veren hibeler aldı.

Hayır kurumu hukuku alanında uzman bir avukat olan Bromley, vakfa hisselerini bağışlamak için birçok varlıklı müşteriyi işe aldı; bunların çoğu, bir hayır kurumu makbuzu verildikten sonra bağışçılara geri satıldı , bu da Kanada Gelirinden bir soruşturmayı tetikledi. Ekim 2005’te, Sea to Sky University, adını Quest University Canada olarak değiştirdi. Okul, 2007 yılında kapılarını resmen öğrencilere açtı ve Kanada’daki ilk özel, laik üniversite oldu.

Erken Yıllar

Bunun nedeni bir 23 milyon $ kredi ödemek için açamadı sonra Ocak 2020 16 tarihinde Quest altında koruma verildi Şirketlerin Alacaklılarının Düzenlemesi Yasası içinde British Columbia Yüksek Mahkemesi ile, PriceWaterhouseCoopers’da monitör olarak davranır. Üniversite, her zamanki gibi çalışmaya devam edeceğini ve önümüzdeki yıl aktif işe alımlara devam edeceğini belirtti. [10] [34] Üniversitenin 40 milyon doların üzerinde teminatlı borcu vardır ve en büyük kredi, kurucu ortak Blake Bromley tarafından yönetilen Vanchorverve Vakfı’na aittir.

Guvernörler Kurulu , Columbia Üniversitesi astronomi bölümü başkanı Dr. David Helfand’ı geçici başkan olarak hizmet vermeye davet etti . Helfand, 2005 yılında okulun kurucularının danışmanıydı ve 2007’den beri misafir öğretmenlik yapıyordu. 2008’de geçici başkan oldu. 2011’de Quest birinci sınıftan mezun oldu. Aynı yıl, Helfand, Ağustos 2015’e kadar elinde tuttuğu Quest’te başkanlığa devam etmek için Columbia’dan uzun süreli bir izin aldı.

Dr. Peter Englert , Helfand’ın yerine geçti. Üniversitenin Yönetim Kurulu tarafından çıkarıldığı 8 Mayıs 2017 tarihine kadar görev yaptı. [28] [29] Dr. George Iwama, 25 Ağustos 2017’de Quest’in Şansölye Yardımcısı ve beşinci Başkanı olarak atandı. Eylül 2017’de Quest, en yeni şansölyesi, R. Howard Webster başkanı Peter Webster’ı seçti. Yapı temeli, Şubat 2018’de Üniversite, yüksek borç yükünü azaltmak için maliyetleri kısma gereğini öne sürerek atletizm programı Quest Kermodes’i iptal etti.

Quest University  Akademisyenler

İlk iki yıllık eğitimlerinde öğrenciler 16 Temel Kursuna kaydolurlar. Zorunlu Köşe Taşı ve Retorik derslerini tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler, Yaşam Bilimleri, Fizik Bilimleri, Matematik ve Sanat ve Beşeri Bilimler olmak üzere beş ana bölümden seçilen 14 dersi almaya devam ediyorlar. Ayrıca bir dil şartını yerine getirmeleri gerekir.

Hazırlık Programı’nın sonuna doğru öğrenciler Soru adlı bir ders alırlar. Bir eğitmen ve bir fakülte danışmanı ile çalışarak, bir Soru cümlesi geliştirirler: özellikle ilgilendikleri bir konuyu nasıl çalışacaklarına dair bir teklif. Soru, geleneksel bir ana dalın yerine, kalan iki yıllık çalışmanın temelini oluşturuyor ve öğrencinin Keystone projesine ilham veriyor.

Konsantrasyon programı

Kalan iki yıl Konsantrasyon Programı olarak bilinir. Bir fakülte danışmanının yardımıyla öğrenciler, dört temel unsurdan oluşan kişiselleştirilmiş bir program tasarlar:

 1. Sorunun bir açıklaması
 2. kurs planı
 3. ilgili okumaların listesi
 4. bir Keystone projesi

Konsantrasyon (veya Odaklanma) Kurslarının yanı sıra, öğrenciler bir ila dört Deneyimsel Öğrenme Bloğu, özel sektörde, kar amacı gütmeyen, hükümet veya diğer birçok ortamda gerçekleştirilebilen uygulamalı çalışma alırlar. Quest, Deneyimsel Öğrenmenin amacının öğrencilere ilgi alanlarının dünyada nasıl tezahür ettiğini göstermek ve doğrudan deneyim kazanmalarına yardımcı olmak olduğunu belirtir. Öğrenciler ayrıca üç veya daha fazla Seçmeli Ders alırlar.

Quest University  Eğitim Görevleri

Görev, öğrencilerin her seferinde bir ders aldığı ve 3,5 hafta boyunca hafta içi her gün toplandıkları Blok Planında çalışır. Akademik yıl iki döneme ayrılmıştır. Güz Dönemi genellikle Eylül ayından Aralık ortasına kadar sürer ve Bahar Dönemi genellikle Ocak ayından Nisan ayı sonuna kadar sürer. Dönem başına dört Blok vardır ve tam zamanlı öğrenciler yılda sekiz Blok alır.

Quest, Blok Planının zamanlama esnekliğine izin verdiğini iddia ediyor: öğrenciler, hangi Blokların kurslar için harcanacağına ve hangilerinin seyahat etmek, çalışmak veya diğer arayışları keşfetmek için harcanacağına karar verebilir. Okul ayrıca, Blok planlamanın fakültenin Alan Çalışmaları, kampüs dışı öğrenim deneyimleri birkaç hafta boyunca yürütmesine izin verdiğini de not ediyor. Birçok Saha Çalışması, nominalden önemli değere değişen ücretler içerir. Quest ayrıca Yurtdışında Eğitim sunar. Öğrenciler, dünya genelindeki ortak üniversitelerde bir veya iki akademik dönem geçirebilirler.

Keystone

Mezun olmak için, öğrencilerin çalışmalarının doruk noktası olan bir Keystone projesini tamamlamaları gerekir. Bir Keystone çeşitli biçimler alabilir: bilimsel bir makale, video belgesel, sanat enstalasyonu, fotoğraf sergisi, kurgu çalışması veya araştırma makalesi. Öğrenciler Anahtar Taşlarını akranlarına, öğretim üyelerine ve topluluklarına sunar. Birkaç seçkin Anahtar Taşa Üstünlük verilir ve bazıları öğrencilerin resmi bir ortamda geniş bir izleyici kitlesine sunduğu Vitrinler olarak seçilir. Üniversite, öğrencileri Lisansüstü okul kabul görevlilerine, Keystone’larını bir ana dalın eşdeğeri olarak haklı çıkarmaya hazırlamak için geniş hizmetler sunmaktadır.

Sıralama Ve İtibar

Quest University Canada, tarihsel olarak Kanada’nın en önde gelen öğrenci görüşü anketi olan Ulusal Öğrenci Bağlılığı Anketi’nde (NSSE) yayınlamıştır.

Quest, Macleans Üniversite Sıralamasına dahil edilmemiştir çünkü kaydı, derginin kesildiği sayı olan 1000 öğrencinin altındadır. Ancak, Macleans 2013’te dönemin Başkanı David Helfand ile bir röportaj yaptı ve yıllar boyunca okul hakkında birkaç makale yayınladı. Görev, The Globe ve Mail’in Üniversite Raporunda da belirtilmiştir.

Şubat 2020 tarihli iflas davasında, alacaklı koruma başvurusunu desteklemek için üniversite tarafından dosyalanan mahkeme belgeleri, Quest’in birkaç yıldır faaliyet açıkları ve negatif nakit akışları yaşadığını söylüyor.

Kampüs

Kampüs, Kanada’daki En Güzel 10 Kampüsten biri olarak seçilmiştir. Squamish, BC’de 60 dönümlük (24,3 ha) bir tepenin üzerine inşa edilmiştir. Web sitesindeki Geleneksel Bölge Bilgilendirmesine göre Quest, Squamish halklarının geleneksel, atalarından kalma, ıssız topraklarında oturuyor; üniversite, Sḵwx̱wú7mesh (” Squamish “) Ulusu ile başarılı bir şekilde güçlü bir ilişki sürdürmüştür.

Quest’in kampüsünde bir akademik bina, bir kütüphane binası, tam bir spor salonu tesisi içeren bir “RecPlex” ve bir kafeterya içeren bir hizmet binası bulunmaktadır. Şu anda beş ana öğrenci yurdu vardır, her biri ortalama bir Kanada üniversitesiyle aynı fiyatlandırılır ve neredeyse iki katı alana sahiptir. Tüm öğrencilerin bir mutfağa erişimi vardır ve öğrencilerin yaklaşık% 60’ının özel bir mutfağa erişimi vardır.

Maliyet Ve Mali Yardım

Quest özel olduğu için, hiçbir düzeyde hükümet fonu almaz. Faaliyetleri, harç ve özel bağışlarla finanse edilmektedir. Web sitesine göre, 2019–2020 akademik yılı için tam zamanlı eğitim 35,000 C $ ‘ dır . Oda ve yemek odası öğrencinin seçimine bağlı olarak 15.000 C $ daha ekleyebilir.

Uygun öğrenciler, 2000 C $ ‘dan tam öğrenime kadar değişen burslar dahil olmak üzere mali yardım alabilirler; burslar; ve kampüste bir Work-Study programı. Quest ayrıca LEAP programı aracılığıyla önemli burslar sunmaktadır (aşağıya bakınız). Quest, Kanada’daki tüm illerin yanı sıra Kuzeybatı Toprakları, Nunavut ve Yukon’daki devlet öğrenci kredilerini yönetmek için onaylanmış bir orta öğretim sonrası kurumdur. Quest ayrıca, ABD dışındaki belirli programları yönetmek için onaylanmış bir orta öğretim sonrası kurumdur.

Elit Atletizm ve Performans Programında (LEAP) Liderler

Quest’s Leaders in Elite Athletics & Performance programı (LEAP), lise sonrası eğitim almak isteyen seçkin sporcuların ve performansçıların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırılmıştır. LEAP öğrencilerine barınma, faturalama ve kurs programlamada ekstra esneklik sağlanır. Mezun olmaları daha uzun yıllar alabilir ve LEAP burslarına hak kazanırlar.

 • Jack Burke (H&R Block Takımı için profesyonel yol bisikletçisi)
 • Samuel Edney (luger; Olympian)
 • Darren Gardner (snowboardcu; Olympian)
 • Rosalind Groenwoud (serbest stil kayakçı; Olympian, Winter X Games Şampiyonu)
 • Keltie Hansen (serbest stil kayakçı; Olympian)
 • Leah Kirchmann ( Sunweb Takımı için profesyonel yol bisikletçisi ; Olympian)
 • Simon Nessman (uluslararası model)
 • Carmen Durrer (uluslararası model)

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: