Niagara Üniversitesi Özel Roman Katolik üniversite içinde Vincentian geleneğin Lewiston içinde Niagara County, New York . Görev Cemaati tarafından yürütülmektedir . Niagara’nın 50 akademik programda 3.300 lisans öğrencisi vardır. Öğrencilerin yaklaşık yarısı asistan, diğer yarısı ise çevredeki bölgeden gidiyor. Kolej bir liberal sanat okulu olarak bilinir, ancak teknik ve profesyonel öncesi disiplinlerde de programlar sunar. 2020 yılında nüfus sayım yeri olarak listelendi.

Niagara Üniversitesi ayrıca Kanada’da Ontario Eğitim, Kolejler ve Üniversiteler Bakanlığı’nın yazılı izni altında faaliyet gösteren programlar sunmaktadır . Vaughan’da bulunan Ontario’daki Niagara Üniversitesi, Eğitimde Mesleki Çalışmalar programı ( Ontario College of Teachers tarafından akredite edilmiştir ) ve Eğitimde Yüksek Lisans derecesi sunmaktadır.

Niagara Üniversitesi Okul Tarihi

Misyon Cemaati tarafından 1856 yılında Our Lady of Angels Seminary olarak kurulan okul 1 Mayıs 1857’de Buffalo’dan şu anki yerine taşındı. 26 yıl sonra yeni kampüsünde The College and Seminary of Our Lady of Angels resmi olarak değişti 7 Ağustos 1883’te Niagara Üniversitesi adını almıştır. Üniversite halen Vincentian Babalar tarafından yönetilmektedir. Şu anki başkanı Rev. James J. Maher , CM dahil olmak üzere Niagara’nın 26 başkanının tümü Vincent rahipleriydi.

Niagara Üniversitesi Sıralaması

Niagara Üniversitesi, 2017 yılında US News & World Report tarafından “Bölgesel Üniversiteler Kuzey” kategorisinde 44. sırada yer aldı. Dergi ayrıca Niagara Üniversitesi’ni aynı kategorideki en iyi değer veren okullar olarak 9. sırada gösterdi. Eğitim kalitesini, satın alınabilirliği ve mezunların başarısını göz önünde bulunduran Money Magazine , bir öğrencinin eğitim parası için en yüksek değeri sunma söz konusu olduğunda Niagara Üniversitesi’ni 2017’de Buffalo-Niagara bölgesindeki en iyi kolej veya üniversite olarak sıraladı.

Kiplinger’in Kişisel Finans, Niagara Üniversitesi’ni, Western New York’taki diğer tüm özel kurumların önüne geçerek, özel üniversiteler arasında en iyi 100 değer listesinde 82. sırada yer aldı.

US News & World Report ayrıca Niagara Üniversitesi’nin gaziler için en iyi kolejler olarak 25. sırayı paylaşıyor.

Niagara Üniversitesi Fakülteleri

Lisans öğrencileri, Niagara’nın dört akademik kolejinden herhangi birinde bir çalışma alanı seçebilirler. Fen Edebiyat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği Koleji’ne ek olarak, NU’nun Akademik Keşif Programı, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinin bir ana dal seçmeden önce çeşitli bölümlerde ders almalarına izin verir.

Sanat ve Bilim Koleji

Sanat ve Bilim Koleji, Niagara Üniversitesi müfredatının temelini oluşturur ve bir liberal sanatlar koleji olarak tanımlanmasının temelini oluşturur. Bu ünitede çok sayıda genel eğitim kursu bulunduğundan, tüm Niagara öğrencileri derslerinin bir bölümünü Sanat ve Bilim Koleji’nde tamamlar.

Niagara’nın akademik bölümlerinin ve fakültelerinin çoğu, Biyokimya / Kimya, Biyoloji / Yaşam Bilimleri, İletişim, Bilgisayar Bilimleri, Ceza Adaleti, İngilizce, Tarih, Uluslararası Çalışmalar, Liberal Sanatlar, Matematik, Modern Diller, Hemşirelik dahil olmak üzere Sanat ve Bilim içinde yer almaktadır. , Siyaset Bilimi, Felsefe, Psikoloji, Din Bilimleri, Sosyoloji, Sosyal Bilimler, Sosyal Hizmet ve Tiyatro Çalışmalarıdır.

Niagara Üniversitesi, 2008 yılında, Üniversite tarihinin en büyük hediyesi olan 10 milyon dolarlık bir hediyenin, Paychex CEO’su ve Buffalo Sabres’in eski sahibi B. Thomas Golisano tarafından Sanat ve Bilim Koleji’ne yapıldığını duyurdu. Hediye, B. Thomas Golisano Bütünleşik Bilimler Merkezi’nin yapımını finanse etti. Okul, 2011-2012 öğretim yılında merkezde temel attı ve Ağustos 2013’te 50.000 metrekarelik tesis açıldı.

Hemşirelik Koleji 2003 yılında son sınıfını bitirdikten sonra Niagara, Hemşirelik Tamamlama Programında BS’ye RN sunmak için Fen Edebiyat Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nü kurdu. Program, çalışan hemşire için önlisans ve diploma programlarında kazanılan temele dayanan esnek bir derece tamamlama formatı sunar.

İşletme Fakültesi

Muhasebe, Ekonomi, Finans, Yönetim ve Pazarlama programlarıyla İşletme Fakültesi, yerel, bölgesel ve ulusal düzeylerde akademik konumunu geliştirmeye devam ediyor. İşletme Fakültesi’ndeki öğrenciler, her yıl bölge sakinleri için bir toplum hizmeti olarak vergi beyannamesi işlemlerini yürütür. İşletme Fakültesi, AACSB International tarafından akredite edilmiştir ve 2001’den beri akreditasyonunu sürdürmektedir. Dünya çapında yönetim eğitimini ilerletmeye adanmış en uzun süredir hizmet veren küresel dernek olan AACSB, 53 ülke ve bölgede dünyanın en iyi işletme okullarından 786’sını akredite etmektedir.

23 Ocak 2006’da üniversite, İşletme Fakültesi mezunu Gerald Bisgrove, 1968 Sınıfı’ndan 5 milyon dolarlık bir hediye verdiğini açıkladı. O zamanlar, Niagara’nın 150 yıllık tarihindeki en büyük tek hediyeydi. Bu hediyenin 4,5 milyon doları İşletme Koleji tesislerinin genişletilmesi için tahsis edildi. Mayıs 2006’da bu projede temel atıldı ve Bisgrove Hall Ağustos 2007’de halka açıldı. Bay Bisgrove’un hediyesinin geri kalanı İşletme Koleji’ndeki akademik burslara tahsis edilecek.

Eğitim Fakültesi

Niagara, K-12 okulları için öğretmen yetiştirme konusunda uzun süredir devam eden bir bağlılığa sahiptir. Eğitim öğrencileri, Eğitim Koleji’nde uzmanlaşırlar ve genellikle çok çeşitli konsantrasyonlarda uzmanlaşabilirler. Öğrenci öğretimi, çoğu yerel ilçelerde bulunan bölge okullarında gerçekleşir. Niagara, ilköğretim, orta çocukluk ve ergen eğitimi programlarının yanı sıra özel eğitim programları ve TESOL veya Diğer Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi programları sunmaktadır.

Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği Koleji

Niagara’nın en yenisi olan Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği Koleji, üniversitedeki önceki turizm programlarının bir parçasıdır. Kolej, turizm, otel, restoran, rekreasyon ve spor yönetimi üzerine kurs teklifleri içerir. Pek çok öğrenci sınıf deneyimlerini yerel otellerdeki ve dünyanın dört bir yanındaki otellerdeki stajlarla tamamlar. Kolej ayrıca İtalya’nın Como Gölü’nde yurtdışında eğitim programları düzenlemektedir; Cusco, Peru ve Bad Honef, Almanya bunlar arasındadır.

Kolej aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki dokuz otel okulu ile Dünyanın Önde Gelen Otelleri arasında bir ortaklık olan The Leading Hotel Schools of the World’ün kurucu üyesidir . Bu ortaklık, Niagara öğrencilerine dünyanın dört bir yanındaki Önde gelen 450 beş yıldızlı otelden birinde staj yapma ayrıcalığı sağlar.

Kolej, pazarlama, konukseverlik, spor ve eğlenceyle ilgilenen öğrenciler için Pegula Spor ve Eğlence ile ortaklığa sahiptir . Kolej ayrıca bir beyzbol takımı olan Niagara Power’ın sahibi ve işletmecisidir.

Lisansüstü Eğitim

Niagara şu anda İşletme, Danışmanlık, Ceza Adaleti İdaresi, Eğitim, Disiplinlerarası Çalışmalar ve Spor Yönetimi alanlarında yüksek lisans derecesi sunmaktadır. Üniversite ayrıca 2014 yılında Finans alanında yüksek lisans derecesi de başlattı. Üniversitenin ilk doktora programı, 2011 yılında Ph.D. Liderlik ve Politikada akademik tekliflerine. Amerikan kampüsünde sunulan lisansüstü programlara ek olarak, NU’s Masters in Educational Leadership, Ontario, Kanada’daki uydu kampüsünde mevcuttur.

Sürekli Eğitim

Geçtiğimiz beş yılda Niagara’nın toplum zenginleştirme ve bölgesel kalkınma konusundaki yenilenen vurgusu, devam eden eğitim tekliflerinde önemli bir artış yarattı. Şu anda, çevrimiçi kurslara ve sertifika programlarına yılda 1000’den fazla öğrenci kaydolmaktadır. Sürekli Eğitim bölümü aynı zamanda ilçe için Niagara İlçesi Yasa Uygulama Akademisini de koordine etmektedir. Bu akademi, polis memurlarının yanı sıra kolluk kuvvetlerine girmek isteyen sivilleri eğitiyor.

Öğrenci Konaklaması

Niagara Üniversitesi, beş geleneksel öğrenci yurdunun yanı sıra Varsity Village adı verilen altı topluluk evine ve kampüs içi öğrenci dairelerine sahiptir. Geleneksel binalar arasında Clet, Lynch, O’Donoughue, O’Shea ve Seton Halls bulunur.

  • Lynch Hall (yere göre karma eğitim); her katta odalar ve ortak alan tesisleri barındıran bir düz koridor bulunan beş katlı bir bina. Odalar çoğunlukla tek kişiliktir ve sınırlı sayıda bekar olmayanlar vardır. Yurdun bodrum katında geniş bir salon ve oyun odası bulunmaktadır.
  • O’Donoughue Hall (tek karma zemine göre karma eğitim); odalar ve ortak kullanım alanlarının bulunduğu her katta bir düz koridor bulunan dört katlı bir bina. Odalar çoğunlukla tek kişiliktir ve birkaç çift kişiliktir.
  • Clet Hall (yere göre karma eğitim); “U” şeklinde üç kanat oluşturan düz koridorlara sahip dört katlı bir bina. Ortak alan tesisleri kanat uçlarında yer almaktadır. Odalar tek, çift ve üç kişiliktir. Kampüsün Dining Commons ve Tiyatrosu binanın kuzey tarafında yer almaktadır.
  • Varsity Village (erkek / kadın); her biri iki katlı altı ayrı evden (üçü erkek öğrenciler ve üçü kız öğrenciler için) oluşmaktadır. Ortak alan tesisleri her evde yer almaktadır ve odalar tek, çift ve üç kişilik olarak düzenlenmiştir. “Köy” deki mekanların çoğu genellikle üst sınıflar tarafından seçilir.
  • O’Shea Hall (yere göre karma eğitim); her katın ortasında ortak kullanım alanları bulunan dikdörtgen şeklinde sekiz katlı yüksek bir bina. Odalar çift kişilik olarak tasarlanmıştır. Bazı Uluslararası ve bazı sporcu konutlarının yanı sıra Konut Ofisi’nin yeri.
  • Seton Hall (yere göre karma eğitim); her katın ortasında ortak kullanım alanları bulunan dikdörtgen şeklinde sekiz katlı yüksek bir bina. Odalar iki ve üç kişilik konaklama için tasarlanmıştır. Yurtta bir dizi öğrenci sporcunun yanı sıra Akademik Destek ve Kariyer Hizmetleri ofisleri de bulunmaktadır.
  • Daireler (karma eğitim binası / tek cinsiyet daireleri); her biri sekiz adet 4 kişilik daireden oluşan iki katlı altı ayrı binadan oluşmaktadır. Her daire tamamen mobilyalıdır ve kampüs dışı bir dairenin tüm olanaklarını içerir. Yatak odalarının her birinde aynalı makyaj masası, lavabo ve dolaplar bulunur. Daireler sadece gençler, yaşlılar ve lisansüstü öğrenciler için mevcuttur.

ROTC

Yedek Subay Eğitim Kolordu ait Ordusu Niagara bir birim vardır. ROTC öğrencileri, üniversite kariyerleri boyunca düzenli üniversite derslerine ve ana dallarına ve askeri bilim eğitimine katılırlar. Her Salı ve Perşembe, öğrenciler askeri laboratuar tatbikatlarına katılırlar ve geleneğe göre, günün geri kalanında sınıflarda ordu muharebe üniformalarını (ACU) giyerler (tamamen isteğe bağlı). Hafta boyunca, ROTC öğrencileri yorucu fiziksel eğitim egzersizlerine katılmak için her gün erken kalkarlar.

Kampüs Etkinlikleri

Kampüs Faaliyetleri Ofisi, Niagara Üniversitesi Öğrenci Hükümeti Derneği ile birlikte konserler, komedyenler ve haftalık gece etkinlikleri dahil olmak üzere kampüs yaşamına dahil olmak için sayısız fırsata sponsorluk yapar. Şu anda Tau Kappa Epsilon , Niagara Üniversitesi kampüsünde aktif olan tek kardeşliktir. Ayrıca iki aktif ulusal kardeşlik vardır: Alpha Sigma Alpha ve Phi Sigma Sigma . Bunların yanı sıra, Çokkültürlülük Ofisi himayesinde kültürel çeşitliliği kutlayan ve destekleyen birçok kulüp bulunmaktadır.

Niagara Endeksi

Niagara Endeksi aslen denilen Niagara Tribute , 2012 yılında yayımlanması durdurulmuş okulun gazetesi oldu [19] o en eski üçüncü sporadik yayınlanan kolej gazete hale Tribute ilk sayısı 1 Ocak 1870 tarihinde yayınlandı Amerika Birleşik Devletleri kapatıldığı sırada. Ertesi yıl, Tribute, 15 Aralık 1874’te kabul edilen mevcut unvanı nedeniyle Latince Index Niagarensis olarak yeniden adlandırıldı.

WNIA

2000’lerin ortalarında, Niagara’nın radyo istasyonu, adını WRNU’dan WNIA’ya değiştirerek yalnızca internet üzerinden yayın yapan bir yayın haline geldi. Programlaması ve kadrosunun tamamı öğrenci DJ’lerden oluşan istasyon, spor ve talk show’ların yanı sıra çok çeşitli müzik türlerine de yer veriyor.

Castellani Sanat Müzesi

Castellani Sanat Müzesi Niagara Üniversitesi’nin merkezi olarak ana kampüsünde bulunan ve Niagara County’nin sadece toplama müzedir. Müze, çağdaş sanatçıların ve geleneksel halk sanatlarının sergilerine ev sahipliği yapıyor. Müze, çoğu 19. yüzyıl, modern ve çağdaş sanat akımlarından olan 5.700’den fazla sanat eserinden oluşan kalıcı bir koleksiyona sahiptir.

Niagara Üniversitesi Güzel Sanatlar Programı, müzede öğrenciler için stüdyo ve sınıf alanına sahiptir. Doküman ve gönüllü programları, topluluğun ilgilenen tüm üyelerine sunulmaktadır. Müze Çalışmaları ile Sanat Tarihi alanında lisans derecesi 2013 sonbaharından bu yana verilmektedir ve şu anda ülkede lisans düzeyinde Müze Çalışmaları sunan çok az yerden biridir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: