Fairleigh Dickinson University , New Jersey’deki ana kampüsleri ile özel bir üniversitedir. 1942’de kurulan Fairleigh Dickinson Üniversitesi şu anda öğrencilerine 100’den fazla bireysel derece programı sunmaktadır. New Jersey’deki iki kampüsüne ek olarak, üniversitenin Kanada’da bir kampüsü, Birleşik Krallık’ta bir kampüsü ve bir çevrimiçi platform da bulunmaktadır. Fairleigh Dickinson Üniversitesi, 11.000’den fazla öğrencisi ile New Jersey’nin en büyük özel yüksek öğretim kurumudur.

Fairleigh Dickinson University Okul Tarihi

Fairleigh Dickinson Üniversitesi, 1942 yılında Dr. Peter Sammartino ve eşi Sally tarafından bir genç kolej olarak kuruldu ve Becton Dickinson’ın kurucu ortağı olan erken hayırsever Albay Fairleigh S. Dickinson’ın adını aldı. Orijinal kampüsü, Rutherford, NJ’de bulunuyordu. 1948’de Fairleigh Dickinson College, GI Bill ve gazilerin parası kendisini yeniden tasarlamaya teşvik ettiğinde müfredatını dört yıllık bir program sunacak şekilde genişletti . Aynı yıl, okul Orta Devletler Kolejler ve Okullar Birliği’nden akreditasyon aldı . 1958’de, aynı yıl üniversite , Madison ve Florham’daki eski Twombly-Vanderbilt malikanesini satın aldı. Kurum, New Jersey Eyaleti Eğitim Kurulu tarafından Fairleigh Dickinson Üniversitesi olarak tanındı. Fairleigh Dickinson University, Ulusal Bağımsız Kolejler ve Üniversiteler Birliği üyesidir.

Central Park’ın tasarımcısı olan peyzaj mimarı Frederick Law Olmsted , Twombly-Vanderbilt arazisinin (şimdi Florham Kampüsü) peyzajını tasarlamakla görevlendirildi. Twombly-Vanderbilt mülkün en önemli ev, şimdi Hennessy Hall, mimarlık firması tarafından tasarlanan McKim, Mead ve Beyaz içinde Gürcü Revival tarzı. Konak, 1897’de tamamlandı ve mimar Sir Christopher Wren tarafından tasarlanan Hampton Court Sarayı’nın kanadından modellenmiştir. 1990 yılında Emma Joy Dana, üniversite kütüphanecisi Dr.James Fraser ve bir grup arkadaş ve meslektaş tarafından kurulan Florham Dostları programı, idareye ve mütevelli heyetine bakım, bakım ve koruma konularında danışmanlık ve yardım etme misyonuyla çalışıyor “Florham” olarak bilinen Twombly Malikanesi’ndendir.

Fairleigh Dickinson University Kampüsleri

Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nin dört kampüsü vardır: ikisi New Jersey’de ( Madison / Florham Park ve Teaneck / Hackensack ), biri Vancouver , Britanya Kolombiyası’nda ve biri Güney Doğu İngiltere’de ve bir çevrimiçi platformdur.

Florham Kampüsü

Florham Kampüsü banliyö kasabalarda bulunan Madison ve Florham Park, New Jersey eski gerekçesiyle, Florham gayrimenkul ait Hamilton McKown Twombly (1849-1910) ve eşi Florence Adele Vanderbilt Twombly (1854-1952), bir zengin Vanderbilt ailesinin bir üyesidir.

Florham Kampüsü, John ve Joan Monninger Öğrenme ve Araştırma Merkezi’nin inşaatını tamamladı. 2013 bahar döneminde açıldı. Florham Kampüsüne öğrenci kaydı, 2.546’dan fazla lisans öğrencisinden ve 859 yüksek lisans öğrencisinden toplam 3.405 öğrenciden oluşmaktadır. Tam zamanlı denklik kampüsünde lisans için (TZE) 2,354.8 olduğunu. Kampüsteki mezunlar için FTE 1086.1’dir.

Florham Kampüsü’ndeki öğrencilerin çoğu, bu verilerde gösterildiği gibi, kampüsteki tam zamanlı öğrencilerdir. 2008–2009 akademik yılında Florham Kampüsü, o kampüsün 50. yıldönümünü münasebetiyle bir yıl boyunca kutladı.

Florham Kampüsü, 1958’de FDU tarafından Esso Araştırma ve Mühendislik Şirketi’nden satın alındı. Bu satın alma, Hennessy Hall (The Mansion) ve o yılın sonbaharını açan Florham Kampüsü için ilgili binalar da dahil olmak üzere 187 dönümlük araziyi içeriyordu. Malikane, Hamilton McKown Twombly ve Vanderbilt ailesinin önemli bir üyesi olan eşi Florence Adele Vanderbilt Twombly için 100 odalı, Gürcü tarzı bir yazlık evdir. Bu tarafından 1890’larda tasarlanan Stanford White ve bir kanat çoğaltır Henry VIII ‘in Hampton Court. İç dekorasyonlarının çoğu (merdivenler ve şömineler gibi) İtalyan zanaatkar tarafından yapılan İtalyan mermerinden yapılmıştır. Hennessy’de ayrıca kestane panelli Hartman Lounge (eski bilardo salonu) ve Lenfell Hall, şu anda toplantılar ve özel etkinlikler için kullanılan bir balo salonu ve misafir odası bulunmaktadır. Florham’ın dönem mimarisi, zamana meydan okudu. Ron Howard’ın A Beautiful Mind adlı filmi 2001’de Florham Kampüsü’nde kısmen çekildi.

Metropolitan Kampüsü

Metropolitan Campus, yakın New York ve yayılan Hackensack Nehri içinde Teaneck ve Hackensack benzer fen ve sağlık programlarının bir dizi var, ancak, iş ve Florham Kampüsü kıyasla profesyonel binbaşı daha fazla odaklanmayı sahiptir. Metropolitan Kampüsünde 4,114 lisans ve 2,350 yüksek lisans öğrencisi vardır ve tam zamanlı lisans eşdeğeri (FTE) 3,744,1’dir.

Metropolitan Campus öğrencilerinin% 21’i azınlık ve uluslararası öğrencilerdir. Yurtlarda kampüste yaklaşık bin öğrenci yaşamaktadır. Yurtlar, üniversitenin tamamında, kampüsün Hackensack tarafında yer almaktadır. Her dört lisans öğrencisinden üçü sınıfa evden veya yakındaki bir daireden gidiyor. Metropolitan kampüsündeki lisans çalışmaları üç ayrı kolej aracılığıyla sunulmaktadır: University College, Silberman College of Business ve Petrocelli College of Continuing Studies.

Wroxton Koleji

Farleigh Dickinson Üniversitesi Wroxton Koleji yer almaktadır Wroxton , Oxfordshire içinde, Güney Doğu İngiltere . Bir zamanlar Amerikan Devrimi sırasında İngiltere’nin başbakanı Lord North’un evi olan, tamamen modernize edilmiş 17. yüzyıldan kalma bir Jakoben malikanesinde yer almaktadır.

Wroxton köyü, Banbury’nin yaklaşık üç mil batısında yer alır ve Wroxton College kampüsü Oxford ve Stratford-upon-Avon’a yakındır . Fairleigh Dickinson Üniversitesi 1965’te Wroxton Abbey’i satın aldığında , FDU, Amerika Birleşik Devletleri dışında Wroxton College adlı bir kampüse sahip olan ve işleten ilk Amerikan üniversitesi oldu.

Vancouver Kampüsü

FDU’nun Vancouver Kampüsü, Vancouver , Britanya Kolombiyası’ndaki 842 Cambie Caddesi’nde yer almaktadır . Lisans ve lisansüstü öğrencilerine Vancouver’da okurken ABD derecesi kazanma fırsatı sunar. Üniversitenin en yeni kampüsü 2007’de açıldı.

Online Öğrenim Kampüsü

Çevrimiçi platform, dünyanın her yerinden öğrencilerin Fairleigh Dickinson Üniversitesi eğitimi almasına olanak tanır. Çevrimiçi öğrenciler, hem lisans hem de lisansüstü düzeyde 24 çevrimiçi derece ve sertifika programı arasından seçim yapabilirler.

Eski kampüsler

Mevcut kampüslere ek olarak, Fairleigh Dickinson Üniversitesi daha önce Rutherford, New Jersey’de (üniversitenin 1942’de kurulduğu yer) ve Saint Croix, ABD Virgin Adaları’nda kampüsler işletiyordu . Rutherford Kampüsü’ndeki operasyonlar 1993’te Metropolitan Kampüsü ile birleştirildi ve Rutherford Kampüsü daha sonra Felician College’a satıldı . 1972’de açılan West Indies Laboratuvarı , 1989’da Hugo Kasırgası sırasında tamir edilemeyecek şekilde hasar gördü ve kısa bir süre sonra 1990’da kapatıldı.

Fairleigh Dickinson University Öğrenci Konutu

Her iki birincil Fairleigh Dickinson kampüsü, öğrenciler için çeşitli barınma türleri sunar. Metropolitan Kampüsü, kendisiyle New York City arasında sadece kısa bir mesafe ile çok daha kentsel bir ortam sunar ve bu kampüse katılan öğrencilerin yaklaşık yarısı taşıttır. Florham Kampüsü, öncelikle bir yerleşim kampüsüdür.

Florham Kampüsü

Florham Kampüsü’nde dört ana rezidans vardır: Floransa ve Hamilton Twombly Salonları, Köy, Rutherford Hall ve Park Avenue Rezidans Salonu. Florence ve Hamilton, geleneksel olarak gelen birinci sınıf öğrencileri için kullanılan yurtlardır ve salonlarda ortak banyolu standart çift kişilik ve üç kişilik odalara sahiptir. Köy aslında süit tarzı yaşam düzenlemelerine sahip dokuz ayrı binadan oluşuyor. Süitlerde ortak odalar ve iki kişilik diğer üç odanın yanı sıra süit-ortak banyo bulunmaktadır. Rutherford Hall, özellikle üst sınıflar için bir yapıdır. Çift kişilik yatakhaneler ve her odanın kendi banyosu vardır. Bina üç yüz yataklı bir binadır ve her odası iklim kontrollüdür. Rutherford genellikle Village’den daha çok arzu edilir, bu nedenle “öncelik noktaları” odaya diğer öğrencilerin üzerine yerleştirilmesi gerekmektedir. Park Avenue Binası, her biri iki tarafında iki yatakhane ve tam donanımlı bir mutfağa sahip ortak bir alan bulunan yetmiş üç dört kişilik daireden oluşmaktadır. Park Avenue yatakhaneleri, bir yatakhanenin veya süitin tüm üyeleri reşitse “ıslak” olabilir (alkole izin verilir). Florham Kampüsü, 1.528 öğrenciyi barındırma kapasitesine sahiptir ve son altı dönemdeki doluluk yüzdeleri (2010 güz – 2013 bahar)% 86.7 ile% 96.7 arasında değişmektedir.

Metropolitan Kampüsü

Metropolitan Kampüsü, üç farklı ana ikamet alanına sahiptir: Linden Kompleksi, Northpointe ve Üniversite Mahkemesi. Linden Kompleksi, Florham Kampüsü’nün köyüne benzer; her biri elli ila altmış altı öğrenciyi altı kişilik süitlerde barındıran sekiz ayrı üç katlı binadır. Northpointe, üç yüz yataklı, otel tarzı bir salon. Her yatak odası çift kişiliktir ve her yatakhanede sakinleri arasında paylaşılacak bir banyo bulunmaktadır. Northpointe sakinleri için posta kutuları ve ortak bir mutfak da bulunmaktadır. Üniversite Mahkemesi, her biri mikrodalga fırın ve kablolu televizyon ile donatılmış ortak bir yaşam alanına, dört banyoya ve birkaç çift ve üç kişilik yatak odasına sahip küçük konutlardan oluşan on bina kompleksidir. Bazı binalar ayrıca ortak mutfak ile donatılmıştır. Metropolitan Campus, Student Life ofisine göre 100’den fazla sosyal organizasyon sunuyor.

Wroxton Koleji

Wroxton College 13. yüzyıla kadar uzanmasına rağmen, konut modernize edildi.

Akademisyenler

Fairleigh Dickinson’ın ulusal öğrenci organı, 9,199’u lisans öğrencisi ve geri kalan 3,048’i 8,165,4’lük tam zamanlı denkliği (FTE) olan yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 12.247 öğrenciden oluşuyor ve bu da onu New Jersey eyaletindeki en büyük özel kurum yapıyor. FDU ayrıca dünya çapında 85’ten fazla ülkeden 1.200’ün üzerinde uluslararası öğrenciye sahiptir ve Carnegie akran grupları arasında ulusal olarak 15. sıradadır. Uluslararası öğrencilerin çoğu, öncelikle uluslararası öğrencileri eğitmek için kurulan Metropolitan Campus ve FDU Vancouver’a devam eder. FDU Vancouver, British Columbia’da Üniversite statüsünü alan ilk Amerikan sahibi ve işletilen kurumdur.

Üniversite, US News & World Report Best Colleges 2014 Bölgesel Üniversite sıralaması (Kuzey) tarafından 69. sırada yer almaktadır. Üniversitenin BM ile uzun süredir devam eden bağlantıları vardır ve nitelikli öğrencilere BM ve ilgili kurumlarında staj yapma fırsatları sunmaktadır. Fairleigh Dickinson Üniversitesi, BM Kamu Bilgilendirme Departmanı tarafından resmi olarak bir STK olarak tanınmaktadır. 2009 yılında, üniversite Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) ile özel danışmanlık statüsü alan ilk kolej oldu. 2002 yılından bu yana üniversite, BM Yolları Forumu’nun bir parçası olarak 150’den fazla Birleşmiş Milletler elçisi ve yetkilisine ev sahipliği yapmıştır.

FDU’nun Florham Kampüsü ve Metropolitan kampüslerinde bulunan üç kütüphane ve bir arşiv arasında, üniversite kütüphanesi sistemi 340.000’den fazla kitap barındırmaktadır. Florham Kampüsü kütüphanesi, John ve Joan Monninger Öğrenme ve Araştırma Merkezi’nin bir parçasıdır. Kütüphanenin bir kısmı eski Orangerie’de yer almaktadır.1890’larda McKim, Mead ve White tarafından inşa edilen Twombly-Vanderbilt arazisi. Metropolitan kampüsünde Giovatto Kütüphanesi, Dickinson Hall’daki İşletme Referans Kütüphanesi ve North Jersey Miras Merkezi (New Jersey kitapları, belgeleri, haritaları, gazeteleri ve referans materyallerinin yanı sıra FDU tarihinin arşiv koleksiyonu) bulunmaktadır. New Jersey koleksiyonu, 1961’de FDU’nun New Jersey Belge Programı’nın Eyalet Hükümeti Konseyi, Rutgers Üniversitesi ve NJ Eyalet Kütüphanesi’nin arkasındaki 80 emanetçiden 4’üncü sırada yer alan en eski katılımcılarından biri olmasıyla başladı. Giovatto Kütüphanesi, Columbia Resimleri’ni barındırırColumbia Pictures Studios’tan 16 mm film üzerine 230’dan fazla filmden oluşan bir koleksiyon. Arşiv, 1980’lerde Columbia tarafından FDU’ya Jack Kells, FDU alum ve eski Columbia yöneticisinin çalışmaları aracılığıyla verildi.

Fairleigh Dickinson Üniversitesi , 1957’de kurulan The Literary Review adlı kendi üç aylık edebiyat dergisini yayınlıyor. Dergi, 1967’de kurulan Fairleigh Dickinson University Press aracılığıyla yayınlanıyor . FDU University Press, kuruluşundan bu yana bağımsız olarak 1500’den fazla kitap yayınladı. FDU Press, Associated University Presses’in kurucu üyesiydi ve şirketin yeni başlıkları yayınlamayı bıraktığı 2010 yılına kadar devam etti. 2010 yılında, FDU Press, Rowman & Littlefield ile birlikte başlıkları basmaya başladı.

Tüm üniversitenin birinci sınıftan ikinci sınıfa kadar tutma oranı% 81,5 ve altı yıllık mezuniyet oranı% 53,1’dir. Üniversite için ortalama SAT puanı 1516’dır (2400 puan ölçeğinde) ve öğrenci kitlesinin% 33.0’ı lise sınıflarının ilk% 20’sindeydi. Her iki New Jersey kampüsü de çok çeşitli kurslar ve programlar sunar. FDU’nun getiri oranı (üniversiteye devam etmeyi seçen kabul edilen öğrencilerin yüzdesi)% 40,3’tür. Florham Kampüsü, hukuk öncesi ve tıp öncesi gibi profesyonel öncesi çalışmalar dahil olmak üzere liberal sanat ve bilimleri vurgularken, Metropolitan Kampüsü hem liberal sanatlar hem de bilimler sunarken, mühendislik, hemşirelik ve ceza adaleti dahil olmak üzere profesyonel eğitime daha fazla önem vermektedir. Metropolitan Kampüsü, yurtlara sahipken, daha çok bir banliyö kampüsüdür ve önemli bir uluslararası öğrenci nüfusuna sahiptir. Her iki New Jersey kampüsü, öğrencilerin herhangi bir ana dalda çalışabilecekleri ve lisans derecelerini eğitimde yüksek lisans derecesi ile birleştirebilecekleri QUEST programına ev sahipliği yapmaktadır.

Lisans Programları

Fairleigh Dickinson dört akademik kolejden oluşur: Becton College of Arts and Sciences (Florham Kampüsü’nde bulunur), University College of Arts, Sciences and Professional Studies (esas olarak Metropolitan Campus’e dayanır), Silberman College of Business ve Petrocelli College of Continuing Çalışmalar. Silberman İşletme Fakültesi, lisans ve yüksek lisans dereceleri ile FDU Vancouver için temel teklifi oluşturur. Silberman College girişimcilik çalışmaları programı ABD’deki en iyilerden biri olarak derecelendirilmiştir. 2006 yılında, Rothman Girişimcilik Enstitüsü, Entrepreneur Magazine ve The Princeton Review tarafından ülkedeki 7. lisans girişimcilik okulu olarak seçilmiştir.

Becton Sanat ve Bilim Koleji

Fairleigh Dickinson’s Becton College, tam ve yarı zamanlı öğrencilerine altmışın üzerinde lisans branşı sunmaktadır. Kolej, dekanı Dr. Geoffrey Weinman tarafından yönetilmektedir ve bölüm Florham Kampüsü’ndedir.

Silberman İşletme Fakültesi

Silberman İşletme Fakültesi, Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nin üç kampüslü bir kolejidir. Metropolitan kampüsü Florham Kampüsü’nde yüksek lisans ve lisans dereceleri sunar ve FDU-Vancouver kampüsünde İşletme Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri alanında lisans eğitimi sunar.

FDU, Silberman İşletme Fakültesi aracılığıyla AACSB onaylı yüksek lisans ve lisans işletme dereceleri sunmaktadır. Fairleigh Dickinson’s Silberman İşletme Fakültesi, The Princeton Review tarafından 2014 yılında ülkedeki en iyi 295 işletme okulundan biri olarak seçilmiştir.

Kolej aynı zamanda dünya çapında en iyi 1.000 işletme okulunu sıralayan 2011 Eduniversal anketine göre “Mükemmel İşletme Okulu” olarak kabul edildi ; Eduniversal, yüksek öğrenimde uzmanlaşmış uluslararası bir üniversite sıralaması danışmanlık şirketidir. Silberman İşletme Fakültesi, mükemmelliğin, ulusal gücün ve uluslararası bağlantıların bir göstergesi olarak “üç palmes” (yıldızların yerine Eduniversal logosunun bir temsili olarak çok renkli bir palmiye kullanılmıştır) aldı.

Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nin Uluslararası Otelcilik ve Turizm Yönetimi Okulu , Florham Kampüsü’ndeki Chaîne House’da bulunan uluslararası gastronomi topluluğu Confrérie de la Chaîne des Rôtisseurs’un ABD ulusal genel merkezine sahiptir.

Lisansüstü Programlar

Fairleigh Dickinson Üniversitesi’ne kayıtlı 12.000’den fazla öğrencinin yaklaşık üçte biri lisansüstü programlardadır. Lisansüstü programlar, üniversitenin kampüslerinin dördünde sunulmaktadır ve bir kısmı, klinik psikofarmakolojide doktora sonrası MS dahil olmak üzere yalnızca çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Yüksek lisans çalışmaları arasında Eczacılık ve Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından sunulan Eczacılık Doktoru, Hemşirelik Uygulama Doktoru, Ph.D. klinik psikolojide, Psy.D. Okul psikolojisinde ve çok sayıda yüksek lisans programı, Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı ve yakındaki konsolosluk ve diplomatik personele sunulan küresel ilişkilerde yüksek lisans programıdır.

FDU Eczacılık Fakültesi

Fairleigh Dickinson, 2012 yılında Florham Kampüsü’nde özel bir yüksek öğrenim kurumuyla bağlantılı olarak New Jersey’in ilk eczane okulunu açtı. [47] New Jersey’deki ikinci eczane okulu ve 120 yılı aşkın bir süredir eyalette açılan ilk eczane okuludur. FDU Eczacılık Okulu şu anda bir dekan olan Michael J. Avaltroni tarafından yönetilmektedir. Eczacılık Fakültesi, kendi PharmD programının yanı sıra, Farmasötik Yönetimi, Düzenleyici Bilimler, Farmasötik Bilimler ve Sağlık İletişimi dahil olmak üzere diğer yüksek lisans derecelerine giden çok sayıda yola sahiptir.

FDU Kamu ve Küresel İlişkiler Okulu

2017 yılında, mezun James Orefice tarafından verilen büyük bir hediyenin ardından, Fairleigh Dickinson, Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı, Küresel İlişkiler Yüksek Lisansı ve anket araştırma grubu PublicMind’den oluşan yeni bir Kamu ve Küresel İlişkiler Okulu’nun kurulduğunu duyurdu.

PublicMind

Fairleigh Dickinson University’den PublicMind, politika, toplum, popüler kültür, tüketici davranışı ve ekonomik eğilimler hakkında kamuoyu yoklaması ve diğer araştırmaları yürüten bağımsız bir araştırma grubudur. PublicMind çalışanları, şirketler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve devlet kurumları için olduğu kadar kamu yararı için ve bir bütün olarak FDU topluluğu ile ilgili bilgiler için bilimsel anket araştırması yapar.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: