Nova Scotia Community College (NSCC), Nova Scotia’nın ekonomisini ve yaşam kalitesini eğitim ve inovasyon yoluyla oluşturmaya adamıştır. Eyaleti 13 kampüs ağıyla hizmet veren College, beş akademik okulda 100’den fazla sertifika ve diploma programı sunmakta ve Nova Scotia’da işgücü piyasası ihtiyaçlarını ve fırsatlarını yansıtmaktadır.

Sydney’den Yarmouth’a, Amherst’tan Halifax’a, Nova Scotia boyunca on beş şehir ve şehirde bir NSCC öğrenme ortamı bulabilirsiniz. NSCC’nin birincil hedefi: öğrenci başarısı. Mezunlarının yıllık bir anketinde, Kolej,% 86’sının en çok tercih ettiği alanda, Nova Scotia’da yaşayan ve çalışanların% 90’ına yakın bir oranla istihdam edildiğini tespit etmiştir. Her yıl, NSCC 25.000’den fazla öğrenciyi ağırlıyor.

NSCC, ihtiyaçları karşılayan programları tasarlamak için işverenler ve endüstri ile yakından çalışarak, iyi eğitimli ve yüksek vasıflı bir iş gücü aracılığıyla Nova Scotia ekonomisini inşa etmeye yardımcı olur. Tipik sınıf büyüklüğü 20-30 öğrencidir. Öğrenciler öğretim elemanlarını ve sınıf arkadaşlarını tanıma fırsatı bulurlar ve günlük öğrenme süreçlerine çok fazla katılırlar.

 

Nova Scotia Community College Hakkında Bilgi

  • Güncel / gelişen işgücü ihtiyaçlarını karşılamak için endüstri ile işbirliği içinde program ve öğrenme alanları tasarlıyoruz. Örnekler: Irving Shipbuilding Mükemmellik Merkezi, NS’deki birçok büyük işveren için özelleştirilmiş eğitim.
  • Uygulamalı Araştırma ekibimiz önde gelen teknolojiyle donatılmıştır: topo-batimetrik lidar, lazer sinterleme makinesi ve alternatif enerji laboratuvarı. Öğrenme, bu teknolojiyi kullanan uygulamalı projeler aracılığıyla öğrenciler için geliştirilmiştir.
  • Kampüslerimiz ve öğrenim merkezlerimiz Yarmouth’tan Sydney’e, Amherst ve aralarında bir düzine topluluğa ulaşıyor. Sitelerimiz, öğrencilere ev ortamına daha yakın bir yer sağlamakta ve topluluk liderliğindeki girişimleri desteklemektedir.
  • Üniversiteden gelen öğrencilerin sayısının artmasıyla birlikte, İleri Diplomalara kaydolmak ve üniversitelerle yapılan 2 + 2 anlaşmalardan yararlanarak daha fazla NSCC mezunu olmak için bir öğrenim devamlılığını destekliyoruz.
  • Özel personel ekipleri çeşitliliğin ve katılımın, girişimcilik ruhunun ve güvenli çalışma ve öğrenme uygulamalarının önemini artırır. Sürdürülebilirliğe ve topluluklar için erişilebilir kalmaya kararlıyız.

Popüler Programlar

  • Okyanuslar teknolojisi
  • Coğrafi Bilimler
  • Enerji Sürdürülebilirlik Mühendisliği Teknolojisi
  • Oyun Geliştirme
  • Deniz Mühendisliği ve Seyrüsefer Teknolojisi programları

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!