İncil Tepesi’ndeki Truro’nun hemen dışında yer alan Nova Scotia, Ziraat Fakültesi, yaklaşık 1000 hektarlık araştırma alanları, bahçeler ve seralar bulunan bir işletme çiftliğine ev sahipliği yapmakta ve 1905’ten beri endüstri lideri eğitim ve araştırmanın gurur dolu bir tarihine dayanmaktadır. 2012 yılında kurum, eğitim ve araştırma alanındaki mükemmeliyet geleneğini sürdürmek için Dalhousie Üniversitesi’ne katıldı.

Neden Kanada Üniversiteleri ?

Dalhousie, 18.000’den fazla öğrenciyi ağırlıyor ve 110.000’den fazla mezunun başarılarını kutluyor. 2014 yılında üniversite 2014 QS Dünya Üniversite Sıralaması’nda 235, Kanada’da 13. sırada yer aldı. Kurumun eşsiz programları, tarım bilimleri çekirdek disiplinlerini işletme yönetimi ve yenilikçi teknoloji ile birleştirir. Sınıflar, güncel konular etrafında canlı tartışmaların yanı sıra sınıfta, laboratuarda ve sahada uygulamalı öğrenmeyi içerir. Öğrencilere pratik deneyim ve yerel, ulusal ve küresel ölçekte kariyerlere yön veren bir rekabet avantajı sağlamak. Lisans, lisans, diploma ve teknik programlar sunulmaktadır.

Tarım Fakültesinin programları, mühendislik, peyzaj mimarlığı, uluslararası gıda işletmeleri, su ürünleri yetiştiriciliği ve daha bir çok alandan oluşmaktadır.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

Bakmakta Fayda Var: